28 Kasım 2010 Lise ve Ön Lisans KPSS Sınav Sonuçları

Kpss sınavları uzun zamandır var ama ben lise mezunu olduğum için ve bu senede lise mezunları son kez kpss sınavına girebildiği için bir şansımı deneyeyim dedim. Malum ya, belki ileride olum niye daha önceden girmedin diye yakınmayayım diye. Gerçi girdik diye gidip illa devlet memuru olucaz diye bir amacımız yok, sadece kendimi sınamak içindi. Tabi sınav günü (28 Kasım 2010 Pazar) değerli bir arkadaşımızın sayesinde neredeyse giremiyorduk. Kendisi dediğine göre sabah 7’ye kurduğumuz alarmı kapatarak bize şaka yaptığını söyleyip sınava yetişmeme tehlilekesi atlatsakda şansımızında yardımıyla sınav yerine kadar hep en son aracı yakalayıp vaktinde yetiştik. Sınavımızda Marmara Ünivertsitesinde oldu bu arada.

Sınavdan çıktıkdan sonra arkadaşların hepsi hangi soruyu yaptığını ve doğru olup olmadığını tartışıyordular ama o 2 saatlik kafa patlatmanın ardından hiçde onlarla kafamı daha fazla yormak istemedim. Onun yerine bir sigara yakmak daha iyi oldu.

Bu arada 28 Kasım 2010 Pazar günü yapılan Lise ve Önlisans KPSS sınavlarının cevap kağıtları yayınlandı. Liseli olarak sınavlara girenler için sınav soru ve cevaplarını buradan indirebilirsiniz. Ön Lisanslı olarak sınavlara girenler için sınav soru ve cevaplarını buradan indirebilirsiniz.

Sınav soru ve cevap kitapçığı PDF formatında. Eğer bilgisayarınızda PDF belgeleri açmaya yarayan ücretsiz Adobe Acrobat Reader programı yok ise onuda Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz.

Sınav Sonuçları:

Sınav sonuçları açıklanmış durumda. Sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://sonuc.osym.gov.tr/

Sınav sonucunuzu öğrenmek için TC kimlik numaranız ile sınav giriş kağıdınızda yazan aday giriş şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Eğer aday giriş şifrenizi bilmiyorsanız ÖSYM bürosuna gidip almak zorundasınız.

“28 Kasım 2010 Lise ve Ön Lisans KPSS Sınav Sonuçları” için 9 cevap

    • @Kemal Dündar kardeşim kusuruma kalma evde Photoshop dosyasını bulamadım. O yüzden uygun vakit aradım baştan yapmak için. 2013 versiyonlusunu buradan indirebilirsin.

  1. Hocam merhabalar…. Yukarıdaki resmin 2013 versiyonunu yapmanız mümkünse bir masaüstü arkaplanı yapmanızı rica edecektim… Çalışmanızın orjinal hali hala duruyordur inş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.