Çalınan Facebook hesabını geri alma – Videolu Anlatım

Çalınan Facebook hesabını geri alma - Videolu Anlatım

Facebook hesabınıza giremiyorsunuz ve facebook hesabınızı birisinin çaldığını düşünüyorsanız fazla beklemeden hemen facebooka başvurmanız gerekmektedir. Çünkü Facebook hesabınızı geri almanız için size ait olan bilgilerin tamamını hesabınızı çalan kişi değiştirmeden gerekli geri alma adımlarını uygulamanız gerekmekte. Aksi takdirde çalınan Facebook hesabınızı geri alamayabilirsiniz.

Facebook hesabı nasıl çalınır?

Öncelikle Facebook hesabımızın çalınmaması için bazı kurallara dikkat etmeniz gerekmekte. Genelde gördüğüm kadarıyla aile içi ve okul arkadaşları arasında bu durum çok yaygın. Aile için de bilgisayarı ele geçirmek yada kardeşim başkalarıyla ne konuşuyor takıntıları üzerinden akrabaların facebook hesapları çalınabiliyor. Okul arkadaşları arasında Facebook hesabı çalma modası ise ya sevgili davasından, yada yeni palazlanan öğrencilerimizin kendini ispat etme davası yüzüne Facebook hesapları çalınıyor.

Peki Facebook hesapları bu yakınlarımız tarafından genelde hangi yöntemlerle hesaplar çalınıyor derseniz görünürde 3 yol üzerinden facebook hesapları çalınmakta.

 1. İnternet tarayıcısında şifreyi hatırla seçeneği seçili hesaplarda tarayıcı ayarlarına girip kayıtlı şifreler kısmından kişinin şifresini öğrenerek Facebook hesabını çalmak
 2. Basit girilen şifreyi tahmin etmek. Gördüğüm kadarıyla sıralı tuşlar, en çok kullanılanı cep telefonu numarası yada herkesin senin en çok neyi sevdiğini bildikleri kelimeler. İnsanların neredeyse yarısı bu tip şifreler koyuyorlar. Özellikle yeni nesilimiz yani 2000 doğumlular ve sonrasında hafıza tam bir balık hafızası durumuna gelmiş. Bu yüzden şifrelerini unutmamak için bu tür basit şifreleri koymayı kendilerine bir görev olarak görüyorlar.
 3. Keylogger’lar. Evet birinin şifresi sağlamsa yada facebook şifresini internet tarayıcısına kayıtlı tutmuyorsa onun sürekli kullandığı bilgisayara keylogger kurarak facebook şifreleri çalınabiliyor. Yalnız keyloggerlar birinin şifresini almaya yarasa da sizlerinde bir çok bilgisini internette başkalarıyla paylaşma riski yüksek yazılımlardır. Bu sebeple birinin facebook hesabını keylogger ile araklamaya çalışanları uyarmam gerek.

Çalınan Facebook hesabını kurtarma, geri alma

Tüm çalınan Facebook hesapları için Facebook Hacked sayfasından başvuru yapmamız gerekmekte. Orada bize sorulan adımları doğrulayıp Facebook hesabımızı geri alabiliriz. Aşağıdaki video da çalınan Facebook hesabını geri alma başvurusu nasıl yapılır kısaca anlatmaya çalıştım. Şu anda Facebook hesap bilgilerinizin hiçbirine erişemiyorsanız tek uygulanan kurtarma yöntemi halihazırda Facebookta hesabınızda ekli olan arkadaşlarınız arasından 3 tane güvenilir arkadaş seçip onlara sizin Facebook hesabınızı kurtarmak için kurtarma kodları göndertiyoruz. Kurtarma kodları güvenilir facebook arkadaşlarımıza ulaştıktan sonra onlardan bu kodları alıp Facebook’a girdikten sonra yeni bir şifre ve mail adresi girip Facebook hesabımızı kurtarıyoruz.

Facebook hesap kurtarma başvurusu için tıkla!

Başvuruyu nasıl yapacağınızı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Videoda bahsettiğimiz güvenilir arkadaşlar hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler:

– Güvenilir kişiler nedir? Hesabıma güvenilir kişileri nasıl eklerim?

Güvenilir kişiler, Facebook hesabınıza girmek için yardıma ihtiyacınız olması halinde (ör. Facebook şifrenizi unutur ve yenilemek için e-posta hesabınıza giremezseniz) başvurabileceğiniz arkadaşlarınızdır.

Güvenilir kişilerinizi belirledikten sonra, hesabınıza giriş yapamadığınızda güvenilir kişileriniz bir URL aracılığıyla Facebook’tan tek kullanımlık güvenlik kodlarına erişebilir. Ardından arkadaşlarınızı arayarak güvenlik kodlarını alabilir ve bu kodları kullanarak hesabınıza erişebilirsiniz.

Hesabınıza güvenilir kişiler eklemek için:

Güvenlik Ayarlarınıza gidin
Güvenilir Kişiler kısmına tıklayın
Güvenilir Kişileri Seç’e tıklayın
3-5 arkadaş seçin ve seçimlerinizi onaylayın
Hesabınıza güvenilir kişiler eklemek veya güvenilir kişilerinizi düzenlemek için, 1 ila 3. adımları izleyin ve güvenilir kişilerinizin yanındaki Düzenle bağlantısına tıklayın.

Hesabınıza tekrar erişmek için güvenilir kişilerinizi kullanma hakkında daha fazla bilgi alın.

– Hesabıma tekrar girebilmek için arkadaşlarımdan (ör. güvenilir kişiler) nasıl yardım alabilirim?

Hesabınız kilitlendiyse, hesabınıza erişmek için güvenilir kişilerinizi kullanabilirsiniz. Güvenilir kişilerinizi oluşturduysanız:

Şifreni mi unuttun? bağlantısına tıklayın ve hesabınızı bulun.
Hesabınıza tekrar erişmek için güvenilir kişilerinizi kullanmak için verilen talimatları izleyin.
Bir internet adresi (URL) içeren talimatlar alacaksınız. İnternet adresinde (URL) sadece güvenilir kişilerinizin erişebileceği özel bir güvenlik kodu bulunur. Bağlantıyı açıp size güvenlik kodunu vermesi için arkadaşlarınız arayıp internet adresini (URL) verin.
Hesabınıza erişmek için arkadaşlarınızın verdiği güvenlik kodlarını kullanın.
Henüz güvenilir kişilerinizi oluşturmadıysanız, nasıl yapacağınızı öğrenin.

Arkadaşlarınızı mutlaka telefonla arayın veya kendileriyle yüz yüze konuşun. Hesabınız bir başkasının eline geçtiyse, bu kişinin e-postalarınıza da erişimi olabilir.

– Güvenilir kişi olarak kimleri seçmeliyim?

Facebook arkadaşlarınızdan en çok 5 tanesini güvenilir kişileriniz olarak seçebilirsiniz. Hesabınızla ilgili herhangi bir sorun olduğunda kolayca yardıma çağırabileceğiniz arkadaşlarınızı seçmenizi öneririz. Facebook dışında iletişime geçebileceğiniz kişileri seçtiğinizden emin olun. Bunu istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

– Birisi güvenilir kişileri kullanarak hesabıma erişebilir mi?

Hesabınıza tekrar erişebilmek için arkadaşlarınızdan yardım almayı seçtiğinizde hesabınızın güvende kalmasını sağlamak için güvenlik önlemleri alırız. Aldığımız bazı güvenlik önlemleri şunlardır:

Hesabınıza henüz güvenilir kişiler eklemediyseniz, hesabınıza tekrar erişmenize yardımcı olacak farklı arkadaşlarınızı (ör. iş arkadaşları, okul arkadaşları, aile) seçmenizi istemek
Hesabınıza tekrar erişmek için arkadaşlarınızdan yardım aldığınızda 24 saatlik bir bekleme süresi uygulamak
Hesabınızı daha da güvende tutmanıza yardımcı olmak için, güvenilir kişilerinizi önceden seçin ve seçtiğiniz kişilerin gerçek hayatta tanıdığınız kişiler olduğundan emin olun. Güvenilir kişileri kullanmak hakkında daha fazla bilgi alın.

“Çalınan Facebook hesabını geri alma – Videolu Anlatım” için 99 cevap

  • Facebook’a giriş yaparken kullandığın mail adresin yok mu onu yazacaksın. Eğer onu da hatırlamıyorsan yeni bir email kaydettir hotmail.com dan falan onu ver.

 1. Abi benm hotmail şifrem bende facebook şifremi unuttum güvenilir kişilerime ulaşamıyorum başka seçenekte sunmuyor napacam.

 2. hocam şifremi değiştirmiş ler geri alamıyorum ve e posta şifremide unuttum açamıyorum bana bir yardımcı olurmusun

 3. Adres ve şifre mevcut elimde telefon numarasıda var ama girdim mi normal kullandığım face hesabım geliyo adresi ve şifreyi girdiğimde doğom tarihi felan soruyo onları hatırlamıyorum kurtulmaz mı diyosunuz yani

  • Şimdi kurtarılma ihtimali gerçek bilgilerin olan hesap olsaydı kimlik fotoğrafını göndererek doğrulatıp alabilirdin ama fake olduğu için karşılığında delil olarak verebileceğin bir belgen yok, o yüzden kurtaramazsın maalesef.

 4. Hocam bi oyun oynuyorum ve oyunu fake bi faceye bağladım şimdi benden doğrulama kodu istiyo ve ben oyuna giremiyorum para yatırdım bide hiç bi bilgimi hatırlamıyom fake olduğu için salladım bilgileri fakat adres ve şifreyi biliiyorum yardım et nolur

  • Şimdi bir facebook hesabına girdiğin mail adresi yada telefon numarasını hatırlaman gerekiyor ki hangisine girdiğini facebooka bir delil olarak vermen lazım, yoksa facebook senin o hesabı kullanan kişi olmadığına kanaat getirir. Hatırlamıyorsan da hiçbir bilgiyi mümkün değil alman.

 5. Abi allah aşkına facebook sifremi unuttum nasıl alabilirim lutfen kurban olam yardim et abi şimdi facem önceden telfon numarasina kayitliydi sonra o tlfn numarasindan kaldırdık nasil alabilirim

 6. ltf yardım edın dün facebook hesabım caalındı resımlerım ve puanlarım aldılar ne olur yardım edın masrafı neyse verırım

 7. Güvenilir kişiler seçmek için videodaki gibi arkadaşlar çıkmıyor kimi seçersem seçeyim cevap yanlış diyor lütfen yardım

 8. ABİ BEN ESKİ ŞİFREMİ YAZIYORUM ESKİ ŞİFRE GİRDİN ŞİFRE BPAZAR GÜÜ DEĞİŞTİRİLDİ DİYO VE GÜVENLİK SORUSU SORMUYO NE YAPAMLIYIM HABER BEKLİYORUM…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.