ComFy Magazine Tema Türkçe

Bu temamız çok güzel bir haber sitesi teması. Bu temayı Türkçe’ye çeviren arkadaşımız Görüşüm Blog’a çok teşekkür ederiz.

Küçük resim ekleme

Bunun için iki seçeneğiniz var.
1. “thumbnail” anahtar kelimesini özel alanın isim kısmına ekleyip, değer kısmınada resmimizin urlsini yani adresini girmek.

2. Görsel ekleden yeni bir resim eklemek. Görsel ekleden yeni bir resim girdiğimizde , temanın içindeki bir script sayesinde resim parçalanıyor ve küçük resim olarak ekleniyor.

Not: Tema resmi sitesinde uzun bir süre ücretsiz dağıtılmaktaydı. Artık son güncellemesinden sonra tema paralı hale geldi. Şuan buradaki sürümü ücretsiz sürümü.

Yüklemeniz gereken plug-in’ler

PostViews

PostRatings

Güncelleme / Özel ayarlar

Arkadaşlar Türkçe’leştirmeyi yapan arkadaşımız Görüşüm blog sitesi kapanmıştır. O yüzden temanın şuanda tek düzgün çalışan versiyonu buradadır.

Bazı arkadaşlardan gelen talepler üzerine bazı noktalarda değişiklik yapmak isteyen arkadaşların hem sorularına cevap olarak birkaç madde ekleyeceğim hemde daha sonradan bu sorulara cevap arayanlara faydalı olucak bu eklemelerim.

• Ana sayfadaki kategorilerin altında bulunan son 3 yazı sayısını nasıl artırırım diyenler olabilir. Bunun için temanın içindeki scripts klasörüne girin, jquery-custom.js dosyasını Not defteri veya Notepad ++ ile açın 31. satırda aşağıdaki kodu bulun ve oradaki 3 yazan rakamın yerine kaç tane haber görünmesini istiyorsanız o rakamı yazıp kaydedin ve tekrar sitenizdeki eski dosya ile değiştirin. Artık istediğiniz kadar dosya gösterebilirsiniz.

$(this).children(‘li’).slice(3).hide();

• Opera’da sorun yaşayanlar için düzenleme kodu. Sitenin varsayılan style ayarları en iyi düzene göre ayarlanmıştır. Fakat operada sorunlar vermektedir. Eğer illa operada da düzgün görünsün diyorsanız, temanızın içindeki style.css dosyasını not defterinde açın ve aşağıdaki kodu bulun ve onun yerine onun altındaki tüm kodları ekleyin. Operadaki sorununuz düzelecektir. Ama ben opera için temanızın dengesini bozmamanızı öneririm.

@import url(“style.php”);

yerine aşağıdaki kodları

@import url(“styles/default/reset.css”);
@import url(“styles/default/layout.css”);
@import url(“styles/default/global.css”);
@import url(“styles/default/header.css”);
@import url(“styles/default/menu.css”);
@import url(“styles/default/featured.css”);
@import url(“styles/default/category.css”);
@import url(“styles/default/sidebar.css”);
@import url(“styles/default/footer.css”);
@import url(“styles/default/comments.css”);
@import url(“styles/default/layout_options.css”);
@import url(“styles/default/videos_list.css”);

!!! Eğer başka sorunlarda yadığınız veya düzeltmeler yapmak istediğiniz konular olursa konuya yorumlarınızı ekleyerek bildirebilirsiniz.

Demo |

  ComFy Magazine 2.5 Tema Türkçe (220,1 KiB, 6.170 kez indirildi)

Temanın orjinal web sitesi ise http://www.deluxethemes.com/

“ComFy Magazine Tema Türkçe” için 204 cevap

 1. isa hocam comfy temasını web siteme kurulumunu yaptım herşey yolunda konulardaki resimler thumbnail ile gözüküyor burada sorun yok. manşet teki resimler gözükmüyor ayrı bir kategori oluşturdum featured adında yine aynı manşetteki resimler gözükmüyor sorunu nasıl çözebilirim? bilgi verirseniz sevinirim. saygılar

 2. İsa Bey Tasarımı Kurdum ve çok güzel durdu teşekkür ederim benim sıkıntım manşetin altındaki kategorileri düzenledim ama oradaki yazıların içindeki bazı kelimelerin arası açık yazının devamını oku dediğimde açıklık yok o açıklığı nasıl kaparım.

 3. Merhabalar;

  WordPress hazır bir yazılım olduğundan çok kullanmıyoruz ama bir müşterimizin özel isteği üzerie kurulumu yaptık. Tema olarak da bu temayı kullandık.. Her şey mükemmel fakat MANŞET KISMI çalışmıyor…
  bunun sebebi nedir acaba..yardımlarınızı bekliyorum

  • manşette yazılarının çıkması için “featured” adında bir kategori oluşturacaksın. Örneğin spor konulu bir yazı yazdın bunun manşette görünmesini istiyorsun, o zaman kategorinin yanı sıra featured kategorisininde çentiğini işaretlerse manşette görünecek.

 4. Poker lessons….

  I get pleasure from this work. This particular is certainly an outstanding poker lessons internet site. After checking out a whole lot rubbish regarding poker lessons, it is exceedingly stimulating to find poker site written from somebody who’s so pump…

 5. Merhaba İsa Bey,

  Polis Meslek Yüksek Okulları(PMYO) hakkında bir sitem var ismi http://polisolmakistiyorum.com yazıların altına doğru yorumlar çoğaldığında sayfa yapısı kaymaya başlıyor. Sayfa resmen dağılıyor. örnek: http://polisolmakistiyorum.com/2012-pmyo-hazirlik-kitabi-nasil-polis-olurum/ bu sorunu ie de alıyorum. Buda beni çok zor duruma sokuyor. Taramadığım css kodu kalmadı. Ama bir türlü sorunun çözümünü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

  Saygılaırmla.

 6. Merhaba bu temayı tesadüfen gördüm ve siteme kurduk.www.aylaq.com .Sağolsun bir tasarımcı arkadaşın epey yardımı oldu.Benim bir noktada kafam takıldı.Sağdaki sıralamayı bir türlü değiştiremedim.İd sıralrını değiştiriyorum ama sıralam değişmiyor.Bunu nasıl halledebiliriz..

  • Sanırım yan bölümdeki kutucukların yerlerini değiştirmek istiyorsun, bunun için sidebar.php’nin içindeki < ? php ile başlayan satırların yerlerini değiştirdiğinde sıralamada değişecektir.

 7. site ile ilgili sorunumu çözemedim
  bütün yorumları tek tek okudum
  üst menüdeki kategoriden bir kategoriye bastığımda
  o kategori açılıyor yanlız sağ taraftaki bölüm yok oluyor
  yardımlarınızı bekliyorum…
  TŞK…

  site kalemyazar.com

 8. Sevgili arkadaşım
  burda verdiğin emek için teşekkür ederim
  çok iyi wordpress ten pek anlamıyorum ama kurcaladıkça öğreniyorum
  siteme kurduğum wordpress bir iktibas sitesi yapmayı düşünüyorum
  ufak sorunlar var
  Manşet sorunu ve vs…
  iletişime geçebilirmiyim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.