Crysis 2 Çıktı


Crysis oyununu artık hemen hemen herkes 3 Türk kardeşin yaptığını biliyor. Bu oyunumuz 2007 yılında Crysis (Kriz) adında bu üç kardeş tarafında dünyaca ünlü oyun firması Electronic Arts (EA) adına tasarlanmıştı. Şimdiye kadar bu firma hiçbir oyunun tamami ile Türkçe piyasaya sürmemişti. Piyasaya ilk çıktığında bu üç kardeşin diretmeleriyle EA 5bin adet üretme sözü verdi ve üretti. Şimdiye kadar hiç Türkçe oyun üretmemesinin sebebi ise Türkiye’de orjinal satışın yok denecek kadar az olmasına bağlıyordu. Ama Crysis Full Türkçe versiyonunun 5bin adetlik dvdsi çıktığı gün satılarak tükendi. EA firmasıda bir sonraki versiyonuda Türkçe olarak süreceğini söz verdi. Dün ilk olarak ingilizce versiyonu piyasaya sürüldü, ay sonuna kadar Türkçe versiyonuda Türkiye’deki dvd mağazaları ve online alışveriş sitelerindeki yerini alacağı belirtildi.

Eğer oyunu hemen satın almak istiyorsanız (şimdilik ingilizce) aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz. Oyun PC, Playstation ve Xbox’lar için satışa çıkmış durumda.

http://www.ea.com/games/crysis-2

Crysis 2’nin konusu

Daha önceki oyunumuz bir adada Kuzey Kore askerleri ve uzaydan gelen canlılarla çatışmakla geçmişti. Crysis 2’de ise oyunumuz şehre iniyor. Dünyada küresel ısınma kendisinin iyice göstermiş ve küresel felaketler yaşanmıştır. Bu felaketler sonucu milyarlarca insan ölmüştür. Hayatta kalanlar ise yaşama mücadelesi vermektedir. Dünya küresel felaketin yanı sıra bir felaketle daha karşı karşıyadır. Bu kez yine uzaydan gelen fakat bir önceki bölümdekinden birazdaha farklı olan bu uzaylılar ile savaşmak zorundadırlar. Ama askerlerin gücü buna yetmemektetir.

Yine devreye nano giysisi ile kahramanımız çıkacak ve dünyayı bu felaketlerden kurtaracaktır. Newyork şehrinde insanlığı kurtarmak için her zamankinden daha gerçekçi her zamankinden daha fazla bol aksiyonlu bir oyun.

Bu oyunda da bize düşen görev, oyun Türkçe dublajlı çıktığında orjinal dvdsini satın alarak Türk kardeşlerimize destek vermek ve ülkemize yakıştırılan korsancı ülke sıfatını dış ülkelerin hafızalarından silmek.

Crysis 2 Fragmanı

[pro-player]http://www.isakoc.com/wp-content/uploads/2011/02/crysis2.mp4[/pro-player]

Bende bu oyunun şerefine kısa bir süreliğine tema arka planımı crysis backgroundu ile döşedim. Sizlerde sitenizin arka planının crysis 2’in temasına dönüştürmek istiyorsanız http://www.isakoc.com/d/crysis2.jpg linkinden arkaplanı alabilirsiniz.

“Crysis 2 Çıktı” için 21 cevap

  1. Yeni Nanosuit 2 çok hoş olmuş. Cryrsis’i ilk duyduğumuzda yaptık mı tam yaparız diye gurur duymuştuk 🙂 Seslendirmeler benim için inanılmaz güzellikteydi. Sağolsunlar.

  2. Fragmanı belkide 8 kez izledim arkaplandaki parça çok hoşuma gitti sırf butarz oyunlar için i5 makina aldım yarın ilk işim gidip oyunu almak olucak fiyat hakkında bilgisi olan ?

  3. Ben 1 ini dahi oynuyamadım hala p4 bir makina ve 128 mb ekran kartı kullandığım için alma teşebbüsünde bile bulunmadım ama gördüğüm kadarı ile çok iyi bir oyun pc mi yenilediğim zaman seri olarak almayı düşünüyorum

  4. Emre hocam bu satışa çıkışının resmi temsilidir. Yani satışta olduğunu gösterir. Biz vazgeçtik hadi paranızı alında fazla konuşmayın diyecek halleri yok dimi. 😉

  5. Evet muhakkak desteklememiz lazım. Böylece Türk oyun sektörüde bundan kazançlı çıkıcaktır. Crysis 2’ninde Türkçe orjinal dvd satışlarında Crysis 1 gibi iyi bir rakam yakalanırsa bundan sonra Fifa vs. gibi EA’nın ürettiği oyunların Türkçe versiyonlarıda çıkacaktır.

  6. Çok şükür sonunda oyunumuzun yeni versiyonuna kavuştuk. İlk oyunu aldığımda 5 günde soluksuz bitirdim ve 2 yıldır yeni versiyonunu sabırsızlıkla bekliyorum.

    Bende Türkçe dublaj çıktığında orjinal dvdsinin satın alınılması taraftarıyım. Umarım herkes bu şekilde destek olur bu Türk arkadaşlarımıza ve Türk bilişim dünyasına.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.