Dünya kupası Twitter’a yaramadı

Twitter’ın uçan balinası ile tanışmayanımız yoktur. Sık sık olmasada Twitter’dan tweet yollarken veya birilerinin tweetlerini okurken karşılaşmışsınızdır bu hata ile. Birazcık can sıksada sayfayı yenileyince düzeliyordu. Ama dünya kupasının oynandığı şu günlerde adeta balina sitesine döndü. O kadar çok yapıyorki bu olayı, bırakın tweet göndermeyi bazen profilime bile giremez oldum neredeyse. Daha önceki günlere göre günlük yazılan tweet sayısının 2 katına çıkması dolayısıyla Twitter alt yapısı bu durumu kaldıramaz oldu.

Gerçi böyle olabileceğini dünya kupası başlamadan önce kendileri bir açıklama yapmıştı. Ama böyle büyük bir firmanın biz belki bu yoğunluğu kaldıramayabiliriz demesi yerine daha fazla sunucu desteği ilave ederek alt yapılarını güçlendirirler sanmıştım. Ama sanki birilerinin gelip elinden tutup size sunucu yardımı yapıyoruz demesini bekler gibi durmaktan başla birşey yapmıyor bu Twitter yetkilileri.

Eğer Twitter kısa süre içerisinde bu sunucu sorununu çözmezse facebook ve friendfeed’in hışmına uğrayıp kullanıcılarını onlara kaptırabilir.

“Dünya kupası Twitter’a yaramadı” için 7 cevap

  1. gıcık edip duruyor bu olayı zaten. eskidende ikidebir yapardı bunu ama artık durmaksızın yapıyor. sinirden çatlatıcağı zamanlar oluyo. tam mesajımı yazıyorum tweetlicem tak hata. bidaha baştan yaz işin yoksa.

    • evet çok fazla yapıyor. mecburen tweetdecki açıyorum bende her zaman. ondan kullanırken bir sıkıntı olmuyor. hata verse bile tweetdeck birkaç defa arka arkaya deneyip beni yormadan gönderiyor mesajımı twitter’a

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.