Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek

Facebook, bazen bizleri çok deli ediyor, en azından bi zamanlar beni açımdan öyleydi. Ama Facebook’un sadece arkadaşlarımız arasında dönen bir ortam olmaktan çıkıp, tv, spor, ders, yeni hobiler vs. gibi daha farklı çevrelerle aktif biçimde birleşmesi ve birazcıkda halkımızın her gördüğü videoyu muhakkak benimde yükleyip paylaşmam lazım hevesinden vazgeçmesiyle tekrar ilgimi çekmeye başladı. Belki hepiniz bilirsiniz daha 1 sene öncesine kadar girer 2 video izler, güzel olanları ya paylaşır yada video indirici programlar vasıtasıyla indirip kendi profilimizden yükleyip paylaşıp çıkardık. Şükür ki insanımız bundan vazgeçti gibi, birde Youtube’un tekrar açılmasıda bunda etkili olmuş olabilir.

Neyse biz konumuza dönelim. Ben genede Facebook hesabımı silmek istiyorum diyorsanız 2 çözüm var. Aslında çözümlerden birisi kalıcı değil tabi. Facebook hesap ayarlarından, güvenlik kısmına gelip, oradan da hesabımı dondur seçeneğini işaretleyip hesabımızı en yakın arkadaşlarımız dahi herkeze kapatmış gibi gösterebiliriz. Tabi eskiden Facebook hesabımızı buradan siliyorduk, dondur düğmesine tıklayıp onaylayınca 14 gün boyunca hesabımıza girmezsek hesabımız kalıcı olarak siliniyordu.

Şimdi ise Facebook hesabımı dondur ile Facebook hesabımı sil kısımlarını birbirinden ayırarak birkaç saat içinde Facebook hesabınızı tamamen silme imkanı gelmiş durumda.

Buraya tıklayın, ama önce uyarıyı dikkatle okuyun. Dediğine göre hesap silme işleminiz onaylandıktan sonra eski Facebook kullanıcı adınız dahil hiçbir bilginizi geri alamayacak ve bu bilgilerle tekrar Facebook’a kayıt olamayacaksınız. Eğer yazıyı iyice okuduysanız gönder butonuna bastıktan sonra işleminiz birkaç saat içinde gerçekleşip Facebook hesabınız geri dönüşümsüz olarak silinmektedir.

Facebook hesabını silmek için tıkla!

213 Yorum var

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Yorumcu bilgileriniz
 1. esra

  Merb bn hesabimi sildim 14 gun gecti kapandi giris yapamiyorum ama facebook kullanicisi yazmio yine adim yazio niye hala adim yazior aceebaa ???

  1. isa koç

   Bu konuda bir fikrim yok, normalde facebook kullanıcısı yazması gerekti.

 2. emel

  benim facebook adresime gelen tüm msj bildirimler tlf da gmail hesabıma da geliyor devamlı temizlemek zor geliyor hesabımı ayırma olasılığım varmıdır yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkürler

  1. isa koç

   Bunun için mail adresini ayırmana gerek yok, sadece facebookdan https://www.facebook.com/settings?tab=notifications adresine gir, orada açık olan tüm telefon ve mail ile bildirim seçeneklerini kapalı konuma getir, bir daha gelmez.

 3. Eylül

  Facebook sildikten sonra onda doğruladığımız telefonu tekrar yeni bir adres açarak doğrulayabiliyo muyuz?

  1. isa koç

   Telefon numarasını doğrulayabilirsin.

 4. ahshd

  benim bir arkadasımın faceı calındı ve mesajlarımızdan dolayı bende hesabımı sildim hesap sildikten sonra bizim konusmalarımız gözkürmü arkadasımın hesabından ?

  1. isa koç

   Evet, o hesapda silinmedikçe yazışmalarınız o hesapdan görünür.

 5. hüdaver

  isa bey facede beni sildi ben mesengerden mesaj yazdım görürmü?

  1. isa koç

   evet görür, sizi engellemediği sürece, silse bile hepsini görür.

 6. Şenol

  İsa Bey Merhaba;

  Ben facebook hesabımı kapattım sildim.Fakat şimdi bakıyorum farklı bir arkadaşımda konuşmalarımız farklı bir isimle gözüküyor.İsim deşikliği ben yapmamama rağmen nasıl olabilir.

 7. büşra

  Slm isa bey ben hesabı mi sildim fakat arkadaşlarımda hala ismim duruyor facebook kullanıcısı yazmıyor neden acaba ?? Teşekkürler simdiden