Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek

Facebook, bazen bizleri çok deli ediyor, en azından bi zamanlar beni açımdan öyleydi. Ama Facebook’un sadece arkadaşlarımız arasında dönen bir ortam olmaktan çıkıp, tv, spor, ders, yeni hobiler vs. gibi daha farklı çevrelerle aktif biçimde birleşmesi ve birazcıkda halkımızın her gördüğü videoyu muhakkak benimde yükleyip paylaşmam lazım hevesinden vazgeçmesiyle tekrar ilgimi çekmeye başladı. Belki hepiniz bilirsiniz daha 1 sene öncesine kadar girer 2 video izler, güzel olanları ya paylaşır yada video indirici programlar vasıtasıyla indirip kendi profilimizden yükleyip paylaşıp çıkardık. Şükür ki insanımız bundan vazgeçti gibi, birde Youtube’un tekrar açılmasıda bunda etkili olmuş olabilir.

Neyse biz konumuza dönelim. Ben genede Facebook hesabımı silmek istiyorum diyorsanız 2 çözüm var. Aslında çözümlerden birisi kalıcı değil tabi. Facebook hesap ayarlarından, güvenlik kısmına gelip, oradan da hesabımı dondur seçeneğini işaretleyip hesabımızı en yakın arkadaşlarımız dahi herkeze kapatmış gibi gösterebiliriz. Tabi eskiden Facebook hesabımızı buradan siliyorduk, dondur düğmesine tıklayıp onaylayınca 14 gün boyunca hesabımıza girmezsek hesabımız kalıcı olarak siliniyordu.

Şimdi ise Facebook hesabımı dondur ile Facebook hesabımı sil kısımlarını birbirinden ayırarak birkaç saat içinde Facebook hesabınızı tamamen silme imkanı gelmiş durumda.

Buraya tıklayın, ama önce uyarıyı dikkatle okuyun. Dediğine göre hesap silme işleminiz onaylandıktan sonra eski Facebook kullanıcı adınız dahil hiçbir bilginizi geri alamayacak ve bu bilgilerle tekrar Facebook’a kayıt olamayacaksınız. Eğer yazıyı iyice okuduysanız gönder butonuna bastıktan sonra işleminiz birkaç saat içinde gerçekleşip Facebook hesabınız geri dönüşümsüz olarak silinmektedir.

Facebook hesabını silmek için tıkla!

236 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. summeye

  MerhabaFacebook hesabimi silinmesi için kaç gün beklenen gerekiyo

  1. isa koç

   15 gün.

 2. sezer karayel

  2014 yılında facebook hesabı açtım telefon numarası ile kayıt oldum ama daha sonra giriş yapamadığım halde facebook profilinde gözüküyor lütfen yardımcı olun hesabın bana ait olduğunu her şekilde kanıtlayabilirim

  1. isa koç

   Hesabın çalındımı yoksa giriş bilgilerini mi unuttun?

 3. Tugba

  Bnm 3 /4 yıl önceki facebook hesabımn şifresini unutmuştum ve bir daha da giremedm sizce şuan bakıldığı zaman o hesabmi hiç ortak arkadssmz olmayan biri görebilir mi?

  1. isa koç

   Eğer profilinizde eğer sadece arkadaşlarım ve arkadaşlarımın arkadaşları beni görsün seçili ise ortak arkadaş olmayanlar göremez. Ama herkese açıksa herkes görür.

 4. Hasan.ibis

  Sildiğim bir hesap ama acik duruyor isim ve resim degistirilmis ama eski mail ile giriş yapmaya çalıştığımda hata veriyor yani Sildiğim bir hesabı başkasının kullana bilme şansı varmı yani hacklenmis ola bilirmi hesap arada bir görünüyor arada kayboluyor nasıl bir durum anlamadım çünkü silme işlemi başarılı demişti 15 gün içinde bu hesap tamamen silinecek denildiği halde 1 ayı geçti ama hesap anlatıgim durumda ve hala acik

  1. isa koç

   Eğer sen hesabını silme işlemini başlattıktan sonra hesabına tekrar üye girişi yapmadıysan belirtilen sürenin ertesi günü hesap siliniyor. Silinen hesapta var olan resimlerinin herhangi biri bu bahsettiğin yeni hesapta yok ise bir başkası yeni hesap açmış ve senin hesabınla aynı ismi taşıyor olabilir.

 5. Hasan ibis

  Slm arkadaşlar 1 ay önce bir hesabımi kalıcı olarak sildim fakat bugün öğrendimki bu hesabım isim degiskligi yapılarak kullanılıyor fakat mail adresi ile giriş yapamıyorum hesap ile ilgili bütün bilgi değiştirilmiş bu konuda yardım edecek olan arkadaşlar varsa lutfen yardımlarınızı bekliyorum

  1. isa koç

   İçerisindeki fotoğraf video arkadaş listesi vs. aynı mı?

  2. Hasan.ibis

   Bilmiyorum ben hesaba bakamiyorum sadece isim değişikliği olmuş resim değişmiş ve hesap arada açılıp sonra kayıplara karışıyor ben daha bugün öğrendim. Baktığımda hesap görünmüyordu sonra baktım hesap açık duruyor ama liste falan hepsi kapalı durumda

 6. enes

  Hesabımı kalıcı olarak sildigim zaman facebook üzerinde ki bütün bilgilerim resimlerimlerim vb. Gibi şeyler siliniyor mu . Yada Dondurdugum zaman hesabıma uzunca bir zaman giriş yapmadığım da hesabım siliniyor mu dondurmak daha mı mantıklı bilgi verebilir misin

  1. isa koç

   Kalıcı olarak silsende resimlerin silinmiyor, yine erişmek isteyenler erişebiliyor. Dondurduğunda silinmez, silmek için mecburen silme işlemini uygulaman lazım.

  2. enes

   Silinmeyen resimler arkadaşlarımın etiketledigi resimler oluyor o zaman. Peki silmek mi daha iyi dondurmak mı tereddüt de kaldım .

  3. isa koç

   Hayır normal şartlarda hesabına yüklenen resimlerde silinmiyor. Yani her iki şarttada silinmiyor. Yanlız şöyle misal, dondurulunca da silinincede resmin kaynak linkine sahip olmayanlar resimlere sonradan ulaşıp göremiyor. Ama kaynak resme sahipsen silme yada dondurulma işleminden hangisi yapılırsa yapılsın resim görülebiliyor.

 7. admin

  ben facebooktan bir arkadaşımla konuştum diyelimki hesabımı tamamen kapattım o arkadaşım benim gönderdiğim mesajları görürmü ? yoksa benim göndderdiğim mesajlarda silinirmi ?

  1. isa koç

   Kalırlar, siz sildikten sonra arkadaşınızında silmesi lazım.

 8. admin

  ben facebook hesabımı tamamen kapatırsam bir arkadaşıma gönderdiğim mesajlarda silinirmi yoksa kalırmı onun mesajlarında ??