Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek

Facebook, bazen bizleri çok deli ediyor, en azından bi zamanlar beni açımdan öyleydi. Ama Facebook’un sadece arkadaşlarımız arasında dönen bir ortam olmaktan çıkıp, tv, spor, ders, yeni hobiler vs. gibi daha farklı çevrelerle aktif biçimde birleşmesi ve birazcıkda halkımızın her gördüğü videoyu muhakkak benimde yükleyip paylaşmam lazım hevesinden vazgeçmesiyle tekrar ilgimi çekmeye başladı. Belki hepiniz bilirsiniz daha 1 sene öncesine kadar girer 2 video izler, güzel olanları ya paylaşır yada video indirici programlar vasıtasıyla indirip kendi profilimizden yükleyip paylaşıp çıkardık. Şükür ki insanımız bundan vazgeçti gibi, birde Youtube’un tekrar açılmasıda bunda etkili olmuş olabilir.

Neyse biz konumuza dönelim. Ben genede Facebook hesabımı silmek istiyorum diyorsanız 2 çözüm var. Aslında çözümlerden birisi kalıcı değil tabi. Facebook hesap ayarlarından, güvenlik kısmına gelip, oradan da hesabımı dondur seçeneğini işaretleyip hesabımızı en yakın arkadaşlarımız dahi herkeze kapatmış gibi gösterebiliriz. Tabi eskiden Facebook hesabımızı buradan siliyorduk, dondur düğmesine tıklayıp onaylayınca 14 gün boyunca hesabımıza girmezsek hesabımız kalıcı olarak siliniyordu.

Şimdi ise Facebook hesabımı dondur ile Facebook hesabımı sil kısımlarını birbirinden ayırarak birkaç saat içinde Facebook hesabınızı tamamen silme imkanı gelmiş durumda.

Buraya tıklayın, ama önce uyarıyı dikkatle okuyun. Dediğine göre hesap silme işleminiz onaylandıktan sonra eski Facebook kullanıcı adınız dahil hiçbir bilginizi geri alamayacak ve bu bilgilerle tekrar Facebook’a kayıt olamayacaksınız. Eğer yazıyı iyice okuduysanız gönder butonuna bastıktan sonra işleminiz birkaç saat içinde gerçekleşip Facebook hesabınız geri dönüşümsüz olarak silinmektedir.

Facebook hesabını silmek için tıkla!

115 Yorum var

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Yorumcu bilgileriniz
 1. Buse

  Bir de bir şey daha sormak istiyorum “Bu mesaja artık erişilemiyor;. Mesajın kötü amaçlı olduğu belirtildi veya mesaj spam olarak işaretlendi.” karşı taraftakine böyle gözükmesi için hesap Facebook tarafından mı kapatılması lazım?

  1. isa koç

   Yok, karşı tarafa virüslü bir link olsun, istenmeyen bir görüntü olsun bu tür gönderilen mesaj birisi tarafından facebooka şikayet edilirse ve facebook inceleyip bu şikayete hak verirse o zaman o baksedilen uyarı çıkar, hesabın kapatılması üzerine çıkmaz. Birde buna artık erişilemiyor uyarısı var, o ise bir link yada youtube gibi bir yerden video paylaşıldığında ama daha sonra bu içerik o adreste silinir ise, o linke ulaşamadığı zaman bu içeriğe artık ulaşılamıyor gibi bir uyarı verir.

 2. Buse

  bir şey sormak istiyorum. mesela hesabı sildikten sonra sizin önceden konuştuğunuz kişilere gönderdiğiniz mesajlar onlardada siliniyor mu?

  1. isa koç

   Hayır onlarda o mesajlar kayıtlı kalıyor. Onlar o mesajları silmedikçe silinmiyor.

 3. faruk

  merhaba…benim face book uma arkadasımın hesabından mesaj geldi…ben sildim sonra. ama o öyle bi mesaj atmadığını söylüyor ve telefon hep kendindeymiş. baskası o görmeden başka bir telefon yada bilgisayardan benle mesajlaşabilirmi…

  1. isa koç

   Sadece onun hesabından atılabilir. Kişi facebookunu bir bilgisayarda açık bırakmış ve bir başkası oradan onun adına mesaj atmış olabilir, yalnız mesaj onun hesabında yok ise o mesajı atan kişi atar atmaz mesajı silmiştir, o yüzden asıl sahibi atan kişi bunu farketmemiştir.

  2. faruk

   Tesekkur ederim. Ama face in sahibi telefon elimdeydi ve faceydim diyo boyle bir mesaj atilsa gormesi gerekmez miydi. Onun gormeyecegi sekilde bana mesaj atilabilur mi.

  3. isa koç

   Evet, o sırada o hesabın sahibi telefondan girsede karşı bir mesaj gelmedikçe uyarı almaz böylece o mesajı atan kişi hemen mesajını yazıp sonra gönderilen mesajlardan silmiştir, böylece hesabın sahibi durumun farkında olmaz.

   Yani diyelim senle ben cep teleden yazışıyoruz, o esnada birisi bilgisayardan senin facebook hesabına girdi ve selim diye birine mesaj attı ve hemen gönderilenlerden sildi, o esnada da selim facebookta değildi ve mesajı hemen görmedi, böylece geri cevap yazmadı. Bu süreç içerisinde senin hiç haberin olmaz.

 4. erhan

  Merhabalar. Ben mesajlarımda bi kaç kişinin adını “facebook kullanıcısı” olarak gördüm ve mesajlarına girdigimde de mesajların silinmiş oldugunu gördüm. Bunu bende yapmak istiyorum yani hesabımı tamamen yok etmek karşı taraftaki mesajlarla birlikte. Bunun için sadeve şikayet edilirse olur demişsiniz. Kesin mi? Arladaşlarıma falan kendimi şikayet ettirip yapmayo düsünüyorum. Ve şikayet edilince tamamen mi siliniyor bi süre sonra acılmıyor degilmi?

  1. isa koç

   Şikayet edince sen tekrar talep edene kadar açmıyorlar zaten ama sen geri talep edince de açma durumu zayıf oluyor. Tekrar hesabını geri almayı düşünürsen senelerce bekleyebilirsin.

   Ama aynısını yapmak istiyorum dersen garanti olsun diye 15-20 dk ortalama aralıklarla en az 15 arkadaşına şikayet ettir, tabi kapanmazsa biraz daha şikayet edilemesi gerekli. Ama şöyle yapman gerekiyor, senin şuan da arkadaşın olanlar beni rahatsız ediyor diye şikayet etsin, bir kaç kişiyi arkadaşlarından çıkart ve onları sonra tekrar ekle, sonra o arkadaşların teklifini reddedip bunu tanımıyorum, beni rahatsız ediyor şekline benzer yazan seçeneği seçip seni şikayet etsin. Kısa sürede bu kadar rahatsızlık verirsen hesabının kapanması pek sürmez görünüyor.

  2. erhan

   Peki sonrasında karşıdaki mesajlarım kalıcı olarak silinicek mi?

  3. isa koç

   Hayır oradaki mesajların silinmez. O kalıcı bir durum, sen ne yaparsan yap, o mesajlar karşıdaki kişinin hakkı olarak onun elinde kalır.