Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek

Facebook, bazen bizleri çok deli ediyor, en azından bi zamanlar beni açımdan öyleydi. Ama Facebook’un sadece arkadaşlarımız arasında dönen bir ortam olmaktan çıkıp, tv, spor, ders, yeni hobiler vs. gibi daha farklı çevrelerle aktif biçimde birleşmesi ve birazcıkda halkımızın her gördüğü videoyu muhakkak benimde yükleyip paylaşmam lazım hevesinden vazgeçmesiyle tekrar ilgimi çekmeye başladı. Belki hepiniz bilirsiniz daha 1 sene öncesine kadar girer 2 video izler, güzel olanları ya paylaşır yada video indirici programlar vasıtasıyla indirip kendi profilimizden yükleyip paylaşıp çıkardık. Şükür ki insanımız bundan vazgeçti gibi, birde Youtube’un tekrar açılmasıda bunda etkili olmuş olabilir.

Neyse biz konumuza dönelim. Ben genede Facebook hesabımı silmek istiyorum diyorsanız 2 çözüm var. Aslında çözümlerden birisi kalıcı değil tabi. Facebook hesap ayarlarından, güvenlik kısmına gelip, oradan da hesabımı dondur seçeneğini işaretleyip hesabımızı en yakın arkadaşlarımız dahi herkeze kapatmış gibi gösterebiliriz. Tabi eskiden Facebook hesabımızı buradan siliyorduk, dondur düğmesine tıklayıp onaylayınca 14 gün boyunca hesabımıza girmezsek hesabımız kalıcı olarak siliniyordu.

Şimdi ise Facebook hesabımı dondur ile Facebook hesabımı sil kısımlarını birbirinden ayırarak birkaç saat içinde Facebook hesabınızı tamamen silme imkanı gelmiş durumda.

Buraya tıklayın, ama önce uyarıyı dikkatle okuyun. Dediğine göre hesap silme işleminiz onaylandıktan sonra eski Facebook kullanıcı adınız dahil hiçbir bilginizi geri alamayacak ve bu bilgilerle tekrar Facebook’a kayıt olamayacaksınız. Eğer yazıyı iyice okuduysanız gönder butonuna bastıktan sonra işleminiz birkaç saat içinde gerçekleşip Facebook hesabınız geri dönüşümsüz olarak silinmektedir.

Facebook hesabını silmek için tıkla!

“Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek” için 282 cevap

 1. Merhaba ben iki hafta önce hesabımı silmeye çalıştım 14 gün içinde silinecektir denildi ama az önce tekrar hesap silmeye çalıştım ve yine aynı şeyler yazılıydı zaten 14 gün geçmişti hesabımın silinmesi gerekmez miydi?? Silinmedi ise tekrar 14 gün bekleyecek miyim ??

  • Evet 14 gün beklemeniz gerekiyor ama siz 16. günde kontrol edin bence. Çünkü silidiğin saatten itibaren 14 gün sayıyor ve 1 dk bile kalmış olsa dolmaya tekrar süreyi başa sarıyor. O yüzden garanti olsun diye 16 gün girmeyin.

 2. merhaba;

  1. Hesap silindikten sonra kişisel ve başkalarına dair olan fotoğraflara yapılmış yorumlar da siliniyorlar mı?
  2. Hesap silindikten birkaç sene sonra tekrar facebook hesabı alınmak isteyince bir takım zorluklar çıkıyor mu?

  Teşekkürler…

  • Yaptığın hiçbir yorum sen tek tek silmedikçe silinmez. İleride tekrar hesap açmak istediğinde ise kapattığın facebook hesabında kullandığın mail adresi ile kayıt olamazsın. Onun için silmeden o adres yerine başka eposta adresi eklemeni tavsiye ederim. onuda kaldırmanı.

 3. Merhaba;
  Facebook hesabımı sildikten sonra,

  1. O ana kadarki tüm yıllar içinde oluşmuş karışıklı mesajlaşmalarım da silinecekler mi?

  2. Fotoğraflara ve sair yaptığım yorumlar da silinecekler mi?

  Çok teşekkür ederim…

  • Mesajların senden silinir ama karşı taraftan silinmez. başka kişi ve sayfalara yaptığın yorumlar ise silinmez. sadece ismin tıklanmayacak şekilde olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.