Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek

Facebook, bazen bizleri çok deli ediyor, en azından bi zamanlar beni açımdan öyleydi. Ama Facebook’un sadece arkadaşlarımız arasında dönen bir ortam olmaktan çıkıp, tv, spor, ders, yeni hobiler vs. gibi daha farklı çevrelerle aktif biçimde birleşmesi ve birazcıkda halkımızın her gördüğü videoyu muhakkak benimde yükleyip paylaşmam lazım hevesinden vazgeçmesiyle tekrar ilgimi çekmeye başladı. Belki hepiniz bilirsiniz daha 1 sene öncesine kadar girer 2 video izler, güzel olanları ya paylaşır yada video indirici programlar vasıtasıyla indirip kendi profilimizden yükleyip paylaşıp çıkardık. Şükür ki insanımız bundan vazgeçti gibi, birde Youtube’un tekrar açılmasıda bunda etkili olmuş olabilir.

Neyse biz konumuza dönelim. Ben genede Facebook hesabımı silmek istiyorum diyorsanız 2 çözüm var. Aslında çözümlerden birisi kalıcı değil tabi. Facebook hesap ayarlarından, güvenlik kısmına gelip, oradan da hesabımı dondur seçeneğini işaretleyip hesabımızı en yakın arkadaşlarımız dahi herkeze kapatmış gibi gösterebiliriz. Tabi eskiden Facebook hesabımızı buradan siliyorduk, dondur düğmesine tıklayıp onaylayınca 14 gün boyunca hesabımıza girmezsek hesabımız kalıcı olarak siliniyordu.

Şimdi ise Facebook hesabımı dondur ile Facebook hesabımı sil kısımlarını birbirinden ayırarak birkaç saat içinde Facebook hesabınızı tamamen silme imkanı gelmiş durumda.

Buraya tıklayın, ama önce uyarıyı dikkatle okuyun. Dediğine göre hesap silme işleminiz onaylandıktan sonra eski Facebook kullanıcı adınız dahil hiçbir bilginizi geri alamayacak ve bu bilgilerle tekrar Facebook’a kayıt olamayacaksınız. Eğer yazıyı iyice okuduysanız gönder butonuna bastıktan sonra işleminiz birkaç saat içinde gerçekleşip Facebook hesabınız geri dönüşümsüz olarak silinmektedir.

Facebook hesabını silmek için tıkla!

189 Yorum var

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Yorumcu bilgileriniz
 1. ismail

  ‘Gönderenin hesabı doğrulama gerektirdiği veya kötü amaçlı olarak tanımlandığı için bu mesaj geçici olarak kaldırıldı.’ Bir arkadaşımın face’i sürekli bu uyarı ile kapanmış görünüyor sebebi nedir acaba?

 2. emir

  merhaba isa bey biri bana facebooktan sürekli mesaj gönderiyordu. geçen gün baktım gönderdiği mesajlar okunkuyor onun yerine her mesaj da:
  ‘Gönderenin hesabı doğrulama gerektirdiği veya kötü amaçlı olarak tanımlandığı için bu mesaj geçici olarak kaldırıldı.’ Dosya eki silindi’ gibi bir şeyler yazıyor bunu nasıl yapmıştır sizce ben tekrar o gönderdiği mesajları nasıl görebilirim?

 3. Rananur

  Benim arkadaşlarım hesabını dondurdu. Mesajları hala duruyo. Vede mesajlarda ismi Facebook kullanıcısı olarak gözüküyor. Yani hesap silindikten sonra isim neden Facebook kullanısı olarak degişiyor.?

  1. isa koç

   Mesajlar silinmez. Sen silmediğin sürece karşı taraf hesabını dondursada, silsede mesajlar kalır. Çünkü o mesajlar artık sana ait olurlar. İsmi ise o Facebook’unu sildiği için bu şekilde oluyor.