Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek

Facebook, bazen bizleri çok deli ediyor, en azından bi zamanlar beni açımdan öyleydi. Ama Facebook’un sadece arkadaşlarımız arasında dönen bir ortam olmaktan çıkıp, tv, spor, ders, yeni hobiler vs. gibi daha farklı çevrelerle aktif biçimde birleşmesi ve birazcıkda halkımızın her gördüğü videoyu muhakkak benimde yükleyip paylaşmam lazım hevesinden vazgeçmesiyle tekrar ilgimi çekmeye başladı. Belki hepiniz bilirsiniz daha 1 sene öncesine kadar girer 2 video izler, güzel olanları ya paylaşır yada video indirici programlar vasıtasıyla indirip kendi profilimizden yükleyip paylaşıp çıkardık. Şükür ki insanımız bundan vazgeçti gibi, birde Youtube’un tekrar açılmasıda bunda etkili olmuş olabilir.

Neyse biz konumuza dönelim. Ben genede Facebook hesabımı silmek istiyorum diyorsanız 2 çözüm var. Aslında çözümlerden birisi kalıcı değil tabi. Facebook hesap ayarlarından, güvenlik kısmına gelip, oradan da hesabımı dondur seçeneğini işaretleyip hesabımızı en yakın arkadaşlarımız dahi herkeze kapatmış gibi gösterebiliriz. Tabi eskiden Facebook hesabımızı buradan siliyorduk, dondur düğmesine tıklayıp onaylayınca 14 gün boyunca hesabımıza girmezsek hesabımız kalıcı olarak siliniyordu.

Şimdi ise Facebook hesabımı dondur ile Facebook hesabımı sil kısımlarını birbirinden ayırarak birkaç saat içinde Facebook hesabınızı tamamen silme imkanı gelmiş durumda.

Buraya tıklayın, ama önce uyarıyı dikkatle okuyun. Dediğine göre hesap silme işleminiz onaylandıktan sonra eski Facebook kullanıcı adınız dahil hiçbir bilginizi geri alamayacak ve bu bilgilerle tekrar Facebook’a kayıt olamayacaksınız. Eğer yazıyı iyice okuduysanız gönder butonuna bastıktan sonra işleminiz birkaç saat içinde gerçekleşip Facebook hesabınız geri dönüşümsüz olarak silinmektedir.

Facebook hesabını silmek için tıkla!

“Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek” için 305 cevap

 1. Merhaba ben hesabimi silmek istiyorum lakin profilde gözüküyor silme işlemini onayladıktan sonra hesabın şifresi başkası tarafından kırılabilir mi
  Ayrıca beni rahatsız eden biri var hesabi dondurmuş ama mesengrr kull anıyor o çikarılabilirmi

  • Facebook ve uygulama şeklinde olan messenger artık bir birinden ayrıldılar. Facebook hesabını silsen bile eğer telefon numaranı messengere tanıttıysan messenger silinmiyor. Onu da silmelisin.

 2. Senin dediğin gibi 16.günde sildim (bu gün) şifreyi giriyorum tekrardan şifre girme yerine geliyor
  İnternetten hesabıma giriyorum
  Bu e posta herhangi bir hesaba eşleşmiyor diyor hesabım silinmiş midir

 3. İsa bey sizin dediğiniz gibi yaptım
  16 günde sildim( bu gün)
  Şifreyi giriyorum tekrar şifre girme yerine giriyor internetten hesabıma giriyorum
  Bu e posta hiçbir hesaba eşleşmiyor diyor bir hesaba kaydol diyor
  Hesabım silinmiş midir

 4. facebook hesabımı dondurmuştum. 5 yıl boyunca giriş yapmadım, farklı bir hesap kullanıyordum. Bugün 5 yıl onceki hesabıma giriş yaptım her şey silinmiş. Uzun süre giriş yapılmayınca tüm bilgiler siliniyor mu?

 5. Messenger den attigim resimleri attigim kişi silmiş tekrar bulma sansi varmi varsa eger
  Simdi Facebook hesabimi silsem kapatilma onaylanmadan resimleri bulabilirmi yine

 6. facebook hesabımı sildim 14 gün içerisinde hangi tarihde silinicek diye girdim tekrar ama silmeyi onayladım aynı sekilde silineceği tarihte girdim facebooka böyle bir mail adresi vs kullanılmamaktadır uyarısı veriyor fakat arkadaşlarımın facebook adreslerınde dondurulmuş olarak ismim görünüyor tamamen silinmemiş mi oluyor yardımcı olur musunuz lütfen???

 7. İsa bey ben Facebook hesabımı kalıcı olarak silmiştim. Fakat daha önceden birisine gönderdiğim mesajda adım gözükmüyor. Silinmeden önce gönderilen mesajlarda hesap silindikten sonra isim gözükmüyor mu ? Yani birisi mesaj gonderdikten sonra hesabını kalıcı olarak silerse mesajı alan kişi artık gönderenin ismini göremiyor mu ?

 8. Merhaba Facebook ta yaptığım durum paylaşımlarından pişman olup sildim bu paylaşımları başkaları bulabilir mi özellikle memurluk araştırmasında bunlar aleyhime kullanılabilir mi .

  • Eğer yasal bir suç işleyip hakkında soruşturma başlatılırsa geçmiş tüm paylaşımların hesabını silsen de görünür. Ama bu tür soruşturma hakkında başlatılmazsa silinen paylaşımlarını göremezler.

 9. Slm ben facen de istergram dan sevgilime oyun etim buda beni şikayet ediceni gururuna yediremedini söyledi ben hem hesap lari silip hemde telefonum dan facebook istegram uuğurlamalar ni silip tekrar yüklesem beni hiç bir koşulda bulamaz demi yani savcı Polis filan verirse

  • Facebook, instagram, twitter vs. hesapları silince gerçekten silinmiyor. Bir kaç yıl bu kayıtlar bu sitelerin arkaplanın da kayıtlı kalıyor. Yani sırf mesajlar değil paylaştığınız fotoğraf ve videolar da silinmiyor. Ayrıca ileride savcılıktan bir talep gelirse savcılığa bu bilgiler veriliyor.

   Ama sizin yaptığınız bir şaka ise o şikayetten ceza alınacak bir sonuç çıkmaz. Ama kişiye zarar verdiyse ruh sağlığının bozulması, yara alması vs gibi ise iş değişir.

 10. Merhabalar Facebook u tamamiyle sildikten sonra bir başkası tarafından benim özel mesajlarımi görme imkanı var mı bir program aracılığı ile falan

 11. Instegram hesabımı facebook üzerinden açtım. Ve facebook hesabımı silmek istiyorum. Face hesabımı sildikten sonra instegram hesabımda bir sorun oluşur mu? (lütfen acil cevap..)

 12. Merhaba ben iki hafta önce hesabımı silmeye çalıştım 14 gün içinde silinecektir denildi ama az önce tekrar hesap silmeye çalıştım ve yine aynı şeyler yazılıydı zaten 14 gün geçmişti hesabımın silinmesi gerekmez miydi?? Silinmedi ise tekrar 14 gün bekleyecek miyim ??

  • Evet 14 gün beklemeniz gerekiyor ama siz 16. günde kontrol edin bence. Çünkü silidiğin saatten itibaren 14 gün sayıyor ve 1 dk bile kalmış olsa dolmaya tekrar süreyi başa sarıyor. O yüzden garanti olsun diye 16 gün girmeyin.

 13. merhaba;

  1. Hesap silindikten sonra kişisel ve başkalarına dair olan fotoğraflara yapılmış yorumlar da siliniyorlar mı?
  2. Hesap silindikten birkaç sene sonra tekrar facebook hesabı alınmak isteyince bir takım zorluklar çıkıyor mu?

  Teşekkürler…

  • Yaptığın hiçbir yorum sen tek tek silmedikçe silinmez. İleride tekrar hesap açmak istediğinde ise kapattığın facebook hesabında kullandığın mail adresi ile kayıt olamazsın. Onun için silmeden o adres yerine başka eposta adresi eklemeni tavsiye ederim. onuda kaldırmanı.

 14. Merhaba;
  Facebook hesabımı sildikten sonra,

  1. O ana kadarki tüm yıllar içinde oluşmuş karışıklı mesajlaşmalarım da silinecekler mi?

  2. Fotoğraflara ve sair yaptığım yorumlar da silinecekler mi?

  Çok teşekkür ederim…

  • Mesajların senden silinir ama karşı taraftan silinmez. başka kişi ve sayfalara yaptığın yorumlar ise silinmez. sadece ismin tıklanmayacak şekilde olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.