Facebook’ta kapatılan hesabımı nasıl açtırdım

İlk Facebook hesabımı 2006 yılında açmıştım. O dönemde ülkemizde pek kullanımda değildi. Bende niye aldım tam hatırlamıyorum. Tek hatırladığım forumlarda sürekli rastlıyordum, Facebook davetiyesi gönderebilecek var mı? şeklinde açılan konular oluyordu. Bende o davetlere yanıt verilen bir konuya denk geldim ve açtığım talep ile davetiyemi alarak Facebook dünyasına girdim. Biraz inceleyip baktıntan sonra 2007 sonuna kadar atıl durumda bıraktım.

Millet arkadaşını bulumaya çalışırken bende web siteme oradan ziyaretçi çekme amacındaydım, sanırım millet spam ileti yapıyorum diyemi yoksa tanımadığım birilerini ekledim diye mi Facebook’un bana tam açıklamadığı bir şekilde şikayetler gelmiş ve bu sebeplerden herhangi biri ile Facebook hesabım 2010 yılında kapatıldı.

Hani çok zor değil yeni bir hesap açmak ama tüm arkadaşlarımın bildiği tek mail adresimde o hesapla birlikte bloke olmuş ve o dönem yeni çıkan facebook/username hizmetinden aldığım ve çok sevdiğim Facebook kısa profil adresim de yine o hesapla birlikte güme gitmişti. Hemen akabinde hesabımın neden kapatıldığını sorgulayan ve geri açılmasını istediğim Google Translate çevirisi ile İngilizceye çevrilmiş talep metnimi Facebook destek ekibine gönderdim. Yaklaşık 2 hafta sonra cevap geldi ve cevapta milleti rahatsız ettiğinize dair şikayetlerden ötürü hesabınız geri açılmamak üzere kapatılmıştır diyordu. Bende aynı talebimi bir kere daha bir kere daha göndererek karalılığımı göstermek istedim her seferinde bu talebiniz olumsuz, hesabınız kesinlikle açılmayacak cevabı geldi. Yapacak birşey yoktu, vazgeçmiştim.

Ama ağustos ayı başında aklıma esti, tekrar bir dilekçe yazayım dedim, fakat bu kez Türkçe yazdım aşağıdaki Kişisel Profilim Kapatıldı kısmından.

http://www.facebook.com/help/contact/?id=260749603972907

Bu sefer yaptığım hatayı kabul eden ve bu geçen sürede akıllandığımı belirten bir mesajla birlikte yeni bir Facebook hesabı açmak zor değil ama tüm geçmiş fotoğraf ve videolarım, tüm tanıdığım arkadaşlarım, onlarla ilgili yazışmalarım bu hesapta kayıtlı, bu sebeple bu hesaba ihtiyacım olduğunu içeren bir mesaj gönderdim.

4 gün sonra gelen cevapta eski hesabıma ait 3 maddelik kısa bir tespit sorusunu doldurmamı istediler, doldurup gönderdim ve cevap yaklaşık 18 gün sonra bugün geldi. Bir defaya mahsus hesabınızı geri açıyoruz, bundan sonraki en ufak hatanızda hesabınız bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır ibaresi ile.

Amacıma ulaşmıştım, hesap umrumda değildi tek derdim orada kullandığım mail adresimi kutarmaktı, Aldım ve bu aksiyon dolu macerada mutlu sona ulaştım :))

Bende kapatılan Facebook hesabımı geri açtırabilir miyim?

Evet açtırabilirsiniz. Kısacası biraz daha duygusal cevaplarla kapatılan hesabınızı geri açtırabilirsiniz. Fakat ilk talebinize ret gelirse hemen tekrar talepte bulunmayın, en az 1 ay bekleyin sonra tekrardan deneyin.

“Facebook’ta kapatılan hesabımı nasıl açtırdım” için 94 cevap

    • Yok, şimdi cevap gelene kadar ikinci kez gönderilmiyor anlaşılan. Önce bi onlar incelesin, dediğim gibi 2 hafta bekle, 2 hafta sonra tekrar facebook hesabına girmeye çalış, eğer giremezsen birkaç gün daha bekle gene sonuç çıkmazsa bu kez tekrar aynı şekilde tekrar başvurmayı denersin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.