Facebook’ta kapatılan hesabımı nasıl açtırdım

İlk Facebook hesabımı 2006 yılında açmıştım. O dönemde ülkemizde pek kullanımda değildi. Bende niye aldım tam hatırlamıyorum. Tek hatırladığım forumlarda sürekli rastlıyordum, Facebook davetiyesi gönderebilecek var mı? şeklinde açılan konular oluyordu. Bende o davetlere yanıt verilen bir konuya denk geldim ve açtığım talep ile davetiyemi alarak Facebook dünyasına girdim. Biraz inceleyip baktıntan sonra 2007 sonuna kadar atıl durumda bıraktım.

Millet arkadaşını bulumaya çalışırken bende web siteme oradan ziyaretçi çekme amacındaydım, sanırım millet spam ileti yapıyorum diyemi yoksa tanımadığım birilerini ekledim diye mi Facebook’un bana tam açıklamadığı bir şekilde şikayetler gelmiş ve bu sebeplerden herhangi biri ile Facebook hesabım 2010 yılında kapatıldı.

Hani çok zor değil yeni bir hesap açmak ama tüm arkadaşlarımın bildiği tek mail adresimde o hesapla birlikte bloke olmuş ve o dönem yeni çıkan facebook/username hizmetinden aldığım ve çok sevdiğim Facebook kısa profil adresim de yine o hesapla birlikte güme gitmişti. Hemen akabinde hesabımın neden kapatıldığını sorgulayan ve geri açılmasını istediğim Google Translate çevirisi ile İngilizceye çevrilmiş talep metnimi Facebook destek ekibine gönderdim. Yaklaşık 2 hafta sonra cevap geldi ve cevapta milleti rahatsız ettiğinize dair şikayetlerden ötürü hesabınız geri açılmamak üzere kapatılmıştır diyordu. Bende aynı talebimi bir kere daha bir kere daha göndererek karalılığımı göstermek istedim her seferinde bu talebiniz olumsuz, hesabınız kesinlikle açılmayacak cevabı geldi. Yapacak birşey yoktu, vazgeçmiştim.

Ama ağustos ayı başında aklıma esti, tekrar bir dilekçe yazayım dedim, fakat bu kez Türkçe yazdım aşağıdaki Kişisel Profilim Kapatıldı kısmından.

http://www.facebook.com/help/contact/?id=260749603972907

Bu sefer yaptığım hatayı kabul eden ve bu geçen sürede akıllandığımı belirten bir mesajla birlikte yeni bir Facebook hesabı açmak zor değil ama tüm geçmiş fotoğraf ve videolarım, tüm tanıdığım arkadaşlarım, onlarla ilgili yazışmalarım bu hesapta kayıtlı, bu sebeple bu hesaba ihtiyacım olduğunu içeren bir mesaj gönderdim.

4 gün sonra gelen cevapta eski hesabıma ait 3 maddelik kısa bir tespit sorusunu doldurmamı istediler, doldurup gönderdim ve cevap yaklaşık 18 gün sonra bugün geldi. Bir defaya mahsus hesabınızı geri açıyoruz, bundan sonraki en ufak hatanızda hesabınız bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır ibaresi ile.

Amacıma ulaşmıştım, hesap umrumda değildi tek derdim orada kullandığım mail adresimi kutarmaktı, Aldım ve bu aksiyon dolu macerada mutlu sona ulaştım :))

Bende kapatılan Facebook hesabımı geri açtırabilir miyim?

Evet açtırabilirsiniz. Kısacası biraz daha duygusal cevaplarla kapatılan hesabınızı geri açtırabilirsiniz. Fakat ilk talebinize ret gelirse hemen tekrar talepte bulunmayın, en az 1 ay bekleyin sonra tekrardan deneyin.

“Facebook’ta kapatılan hesabımı nasıl açtırdım” için 72 cevap

  • 🙂 aynen. Facebook bu konuda diğer sitelere göre oldukça iyi niyetli. Mesela Twitter çok katı ve ağır işleyen bir yapısı var. Adamları ikna etmek çok zor.

  • Bu sayfa zaten yukarıda verdiğim linkin bir üst sayfası. Sen yine yukarıda verdiğim linkten form doldurman gerekli. Başka çaresi yok.

  • Umarım başarılı olursun. Çünkü %50 – %50 şans işi bu. Facebook moderatörünün o anki insafınada bakıyor. Bazılarıda direkt yok çekebiliyor bazıları ise insaflı oluyor yardımcı oluyor.

  • İşte caydırıcılık için bu durumu tercih etmelerine bende kızıyorum. Bu son uyarımızdır hesabınız kapatılabilir dese bida yapmayacağız. Aslında benim hesabımı kapatırken herhangi bir aykırılık yapmaya çalışmadım. Sadece tanıyıpta eklediğim kişiler talebi reddedince ben spam rahatsız eden kişi konumuna düştüm. Facebook bu işi robotlara yaptırmak yerine insanlara yaptırsa bizide kendinide zora sokmazdı herhalde.

  • sayfada verdiğim linke tıklayıp gene sayfada bahsettiğim şekilde oradan mesajınızı yazıp gönderin, sonra cevap gelmesini bekleyin. Eğer uygun görürlerse açarlar, eğer ek bilgi gerekirse onu orada belirtirler ve siz bu kez bu istenen ek bilgileri ekleyip gönderirsiniz. Eğer bu kez tamamsa açarlar.

 1. Valla kardeşim yazın için teşekkür ediyorum. Çok uzun süredir bende uğraşıyorum hesabımı açtırmakla. 2006 da benimde açtığım bir hesabım vardı ilk olarak bu kapandı 4-5 sene sonra. Yeni bir hesap açmak zorunda kaldım. Sonra o hesabımda kapandı dımdızlak kaldım. En eski kapanan hesabımı bir şekilde açtırdım fakat benim için artık işe yaramazdı. En son kapanan hesabım için uğraşıyorum. Az önce duygusallık katarak itirazda bulundum. Bu kapanan ilk hesabım tekrar açıldıgı için Destek Panosuna en son kapanan hesabımla ilgili destekler gönderiyordum. Son gelen cevap şuydu ” Merhaba,

  Hesabınız Facebook Topluluk Standartları’na uymadığı için kapatılmıştır ve hesabınızı yeniden etkinleştirmemiz mümkün değildir. Başkalarından taleplerde bulunan ya da müstehcen veya çıplaklık içeren içerikler barındıran hesapları kapatıyoruz.”

  Fakat inat ettim bu hesabımı açtırıcam ben. Gerçekten insana evlat acısı gibi koyuyor. Mesajlarım check-in lerim paylaşımlarım fotoğraflarım hepsi tarih oldu resmen..

 2. Selamün aleyküm abi senin attığın linke gidiyorum dolduruyorum herşeyi göndere basıyorum ama geçersiz e posta diyor napıcam çok ağladım bunun için 5-6 senelik face yalvarırım yardım et

 3. Lütfen facebok acarmisiniz içinde benim için çok değerli resimler var kızımın bebeklik resimleri var lütfen yardımcı olun saygilarimla

 4. Selamun aleyküm. Benim gece 4.00 civarında hesabım kapatıldı ve dediğiniz gibi başvurdum destek panosuna. Ancak merak ettiğim olay şu. Bana oraya eklediğim e-mail adresimden mi ulaşacaklar ? Veya facebook sayfasında başvuruyu yaptıktan sonra açılan bir sekme de başvurunuz değerlendiriliyor yazısı çıktı. Buradan mı girip tekrardan kontrol edeceğim yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler şimdiden

 5. arkadaşım verdiğin link üerinden kimliğimi yolladım
  dönen olmadı
  mail de gelmedi?
  lütfen yardımcı olurmusun

 6. Merhaba,

  Hesabınız Facebook Koşulları’nı izlemediği için kapatılmıştır. Facebook, herkesin hesabında gerçek adını ve soyadını kullanmasını şart koşar. Sahte hesaplara veya başka birini veya bir şeyi taklit etmek için oluşturulan hesaplara izin verilmez.

  Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki formu kullanarak sorunu bildirin:
  DİYE BİR MESAJ gönderildi.
  Benim bir sanatçı adına açtığım face vardı, ve buna bağlı olan bir beğeni sayfası
  ben arkadaşlık olanı değilde, beğeni sayfasını geri almak için napmam lazım

 7. selamun aleyküm…! 2 hafta oldu kimlik istiyor kimlikde yolladım
  Hesabınız Facebook Koşulları’nı izlemediği için kapatılmıştır. Facebook, herkesin hesabında gerçek adını ve soyadını kullanmasını şart koşar. Sahte hesaplara veya başka birini veya bir şeyi taklit etmek için oluşturulan hesaplara izin verilmez.

  Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki formu kullanarak sorunu bildirin:
  mesajı geldi bana lütfen yardımcı olabilir misiniz…!

  • Evet, kimlik bilgindeki isimle facebook ismin aynı ise birkaç gün içinde geri açarlar. Kasti bir durum yok, facebook otomatik bir sistem kullanıyor bu yüzden bazen kazara kara listeye girilebiliyor, hesabınızı kısa süre sonra geri açacaklardır.

 8. şuan bu kapatma sorunu bende yaşıyorum bugün birden bire ffacebook’um kapandı ve hesap doğrulama istiyor hepsini kimliğimi yolladım ama göbek adımı yazmamistim facebook’ta ama kimlikte var birşey olurmu

 9. Yardım edin lutFn bi başkası benim hesabıma girerek hesabimi kapattı size e posta adresimi yollasam acarmisiniz lutfeeeeennn çok önemli seylerim var acil lazım hemde çok acilllll

 10. Hasabim kapatildi benm 1 hafta oldu geri açmak istedim o dilekçeyi doldurdum ama kimlikteki tc no ve üzerindeki noyu gizledim acaba açilirmi yinede

 11. Tc noyu versemde bişey olurmu yinede yani beni zor durumda birakirmi biliyorsunuz tc no çok önemli heran herşey olabilir diye tereddüte kaldim

 12. Bekarkenki soyadimi kullanıyordum 8 yıldır bir sorun yoktu birdenbire uyarı almadan kapattılar lütfen yardim edin

  • kapatmalar genellikle eklenen arkadaşlar ben bunu tanımıyorum beni rahatsız ediyor diye sizin arkadaşlık isteğinizi reddettiklerinde oluyor. o nokta da çok hassaslar. isim bilgileri yüzünden hesap kapatmıyorlar. yada sayfalara yaptığınız yorumlara şikayetler gelmişse o zamanda kapatabiliyorlar.

 13. E posta şifremi de unutmuşum bu gereği varmiydi yada şifre yi deiştirme gibi şansim olabilirmi. Açilirmi yada ne olur yardımcı olun

  • İlk kez denk geldim açıkçası açıp hemen kapattıklarına. sizden bir daha kimlik isterse bu kez tc no gözükür yollayın, tekrar deneyin belki öncekinde o eksik diye geri kapattılar sanırım.

 14. selam ben facede durum begeniyordum birden bire hesabnız kapatıldı yazdı 10 gündür kimlik seçmen kartı okul fotomu ve ayrıca dilekçe açtım açılmıyor geri dönüş dahi yapmıyolar

  • Biraz sabredin, belki uzun sürecektir ama resmi bilgi gönderdiğiniz için sonunda hesabınız açılacaktır büyük ihtimalle.

 15. Geçen gün hesabıma girmeye çalışırken bir efsane söz olan “Oturum zaman aşımına ğradı” bildirşmi geldi.Ben de yine güvenlik için kimlik doğrulama isteyecek zannederken bir de demezler mi “Hesabın kapatıldı. Herhangi bir sorun veya kaygın varsa, bununla ilgili SSS sayfamızı buradan ziyaret edebilirsin.” diye.6 yıldır kullanığım hesap bir iki şikayetten dolayı gitti.Araştırdım ettim itiraz formu varmış onu buldum.İnat edip 3 gündür toplam 104 tane falankimlik resmi gönderdim.Fakat içimden bir his açılmayacak diyor.Açılır mı?Olmazsa sosyal medya hizmetlerni falan aramayı düşünüyorum çünkü tüm bilgilerim,fotoğrafların,eski arkadaşlarım bu hesapta.

 16. Benimde hesabım kapatıldı kimlik yolladım ama sanırım doğum tarihimi facebook ta farklı yazmışım doğrulayamıyorum ne yapmam gerekiyor

  • Mesaj olarak belirtebiliyorsan tarihi öylesine girmiştim hesabı açtığım zamanlar dersin, bunları bir insan açıp incelediği için eğer o günkü vicdanına göre açma ihtimali yüksek.

  • Son zamanlarda bu sık oluyor facebookta. Sanki facebookta temyize götürme gibi sistem varmış gibi. Tekrar bi mesaj atın ve verecekleri cevabı burada paylaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.