Duyurular:Sitemiz yeni teması D8'e geçmiştir.

Google hesabınızda kullanmadığınız hizmetleri silmek

Blogger isa koç 4952 defa okundu. 8 Yorum

Herkes Gmail kullanıyor vede çok övüyorlar. Bende biraz denedim, gerçekten güzel ve kullanışlı ama ben eskilerin hastası sayılırım. O yüzden ilk mail hesabımı yahoo mailden aldığım için orası bana daha sempatik geliyor. Bu sebeple mail konusunda yahoo’dan vazgeçemiyorum.

Neyse konumuza geçelim. Google’ın en sevdiğim hizmeti arama motorunun haricinde blogger hizmeti. Birçok konuda blog açmak istediğimde hep blogger’ı kullanıyorum. Birçok olanağa imkan veriyor. Binlerce ücretsiz tema, blogunuza birçok özellik katabilecek binlerce gadget eklentileri ve 1 gb resim alanı ile sınırsız dosya trafiği.

Blogger hesabıma sıkça giriş yaptığım için kullanıcı adımı ve şifremi hafızada tutmasını seçtim. R10.net forumlarında dolaşırken bir arkadaşımız gmail’de bir özellik hakkında yardım istemişti. Ona yardım etmek için bir tane denemelik, sallamasyon isimle gmail hesabı açtım. Fakat bu hesabı açarken blogger’dan çıkış yapmak aklıma gelmemişti. Google benim blogger hesabımı üye olduğum mailden alıp sallamasyon isimle aldığım gmail hesabına ilişkilendirdi. Bir türlü bu kafasına göre yaptığı ilişkilendirmeyi düzeltemedim. Sonunda google’ın blogger yardım forumlarında sorunumu yazdım ve sağolasun Google çalışanı Merve Hanım sorunumu halletti.

Google hesaplarını tek tek nasıl sileceğinizi aşağıdaki bilgilerden, eğer sadece gmail hesabınızı nasıl silceğim diyorsanız buradaki konudan öğrenebilirsiniz.

Sizlerinde başına böyle bir durum gelirse, öncelikle yapmanız gereken Google Hesabım adresine gitmek. Buradan silmek istediğiniz hizmeti, örneğin; gmail hesabınızı Ürünlerim bölümünün hemen yanındaki düzenle linkine tıklayıp. Ürünler arasından gmail hesabımı sil linkine tıklamanız ve bu işlemi onaylamanız yeterlidir.

Blogger Hesabımı Silmek

Blogger hesabı diğer google hesaplarına nazaran Google Accounts kısmından değilde blogger.com’dan silinebilmektedir.

Bunun için öncelikle blogger.com adresine gir oradan silmek istediğin blog sayfasının ayarlar kısmına girince Temel sekmesi altında Blogu sil isimli linke tıklayınız.

Açılan sayfada turuncu renkli olan bu blogu sil butonuna basmanız yeterli.

Ayrıca orada belirtilen uyarıda da dediği gibi dilerseniz bloğunuzu 90 gün içerisinde tekrar eski haline getirebilirsiniz.

Alıntı Linki:İsa Koç » Google hesabınızda kullanmadığınız hizmetleri silmek

Benzer Yazılar

 • Cemali diyor ki:

  blogger hesabımı silmek istediğim bunu nasıl yapabilirim?

 • İsa Koç diyor ki:

  @Cemali arkadaşım bunu ürümlerim kısmından yapamazsın ama blogger sayfasından yapabilirsin.
  Bunun için öncelikle blogger.com adresine gir oradan silmek istediğin blog sayfasının ayarlar kısmına girince Temel sekmesi altında Blogu sil isimli bir link görüceksin üstte oradan silebilirsin.

 • Şımarık Peri diyor ki:

  çok saol… karşımda duran “blogu sil” yazısını görmüyomuşum.. sayende gördüm :) teşekkürler paylaşımın için

 • isa koç diyor ki:

  rica ederim ;)

 • kemal diyor ki:

  Eyvallah.

 • muhammet diyor ki:

  Arkadaşlar,benim adıma bir blog acılmış ve içine siyasi içerikli mesajlar yazılmış..O blogu nasıl kapattıracağım??

  İkinci sorum ise silinmiş gmail hesabıma ait blog açık kaldı,onu nasıl kapatabilirim??

  • isa koç diyor ki:

   @Muhammet Gmail hesabın silinse bile Blogger hesabın yine aktif durumda sanırım. Yoksa oda silinirdi muhakkak. Silinmemesi için diğer bir noktada o blogda bir başka yönetici haklarına sahip yazarın olabilir birde bu yüzden silinmemiştir. Eğer başka bir yazar yoksa ilk seçenekten ilerleyelim. Blogger.com adresinden sildiğin Gmail kullanıcı adın ve şifrenle girmeyi dene.

   Adına açılan blogla ilgili olarak iste buradaki adrese girip formları doldurduğun takdirde Google seni haklı görürse o hesabı siler ve birdaha geri açmasına izin vermez.

 • Vahdet diyor ki:

  Blogger görünümü değişti blog silme yerleride değişti yenisi aşağıda bilginize arkadaşlar..

  Blog’unuzu silin
  Blog’unuz silindiğinde, artık çevrimiçi halde kullanılamaz ve Blogger Kumanda Panelinizdeki blog’lar listesinden kalıcı olarak kaldırılır. Blog’unuzu nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Blogger.com’da oturum açıp Blogger Kumanda Panelinize erişin.
  Silmek istediğiniz blog’un yanındaki gri renkli Yayın Listesi simgesinin () sağ tarafında bulunan açılır menüyü tıklayın.
  Ayarlar’ı seçin.
  Sayfanın sol tarafındaki Diğer seçeneğini (Ayarlar altında) tıklayın.
  Sayfanın üst kısmında, “Blog araçları” altında bulunan Blog’u sil seçeneğini tıklayın.
  Bu blog’u sil’i tıklayın.
  Silinen blog’un başlığı 90 gün boyunca hesabınızın “Silinen blog’lar” bölümünde görünür. Belirtilen süre boyunca, Blogger Kumanda Panelinizin sol tarafındaki Silinen blog’lar seçeneğini tıklayarak en son sildiğiniz blog’ları görebilirsiniz.