Google Plus ve Davetiye

Teknoloji takip eden herkes bilirki Google 26 Haziran’da Facebook’a başarısız bir iki denemeden sonra en başarılı girişimi olan Google Plus sosyal çevreler hizmetini yayına aldı. Tabi bizde kaçırmayıp hemen bir Google Plus davetiyesi ile hesabımızı açtık.

İlk isteğim beni bu Google Plus profilimden takip etmeye başlamanız.

Google, insanların her zaman insanların hemen ulaşamayacağı en özeli en çabuk ulaşmak ve hemen sahip olmak istediklerini iyi öğrenmiş olmalı ki aynı Gmail taktiğindeki gibi Google Plus hizmetinide davetiye usulü ile başlattı. Bu o kadar etkili olduki ilk günlerde ciddi kullanıcı sayılarına ulaşıldı. Henüz resmi bir rakam vermemiş olsalarda 50 milyon üyeye ulaştıklarını tahmin ediyorum. Çünkü yerli yapancı bütün teknoloji blog ve sitelerinde Google Plus konuşuluyor. Google Buzz hizmetini davetiye usulü ile değilde direkt halka açık sundu ama rağbet görmedi. Bu hizmeti sonlandırayım mı diye düşünmüş olabilir diye aklımdan geçmedi değil bir ara. Neyseki Google Plus başarısı ile Google Buzz’da tekrar canlanacak gibi.

Bende ilk izlenimlerim olarak Google Plustan iki hafta önce hizmete aldığı Google +1 ‘de dahil olmak üzere tüm Google hesaplarını bu Google Plus’ta birleştirerek çok büyük bir + elde etmiş. İnsanların Picasa’ya yükleyipte unuttukları fotoğraflar Google Plus ile tekrar canlanıyor, Gmail’e entegreli Buzz’daki güncellemeler’in yerini Google Plus desteği alıyor, Youtube’ye yüklediğiniz videolar Google Plus paylaşımınız olarak çevrenizdeki kişilere yansıyıp izlenme oranları artıyor ve daha birçok artısı var.

Eğer benimde neden bir Google Plus hesabım yok, lanet olsun bende istiyorum diyorsanız yorum bölümüne davetiye istediğiniz mail hesabınızı yazarak yorumada davetiye istediğizi belirtirseniz Google Plus davetiyenizi en kısa sürede sizlere göndereceğim. Ayrıca Google Plus davetiyenizi alıp Plus’u inceledikten sonraki izlenimlerinizide benimle paylaşmanızı bekliyorum.

Şimdi Google Plus’u şu tanıtım videosu ile daha ayrıntılı öğrenelim.

+Türkçe Dublajlı Tanıtım Videosunu da İzleyelim. (Türkçe seslendirme haberseyret.com ekibi tarafından yapılmış.)

Sizler unutmadan benim Google Plus profilimide tekrar sizlere hatırlatmak boynumum borcu 😀

https://plus.google.com/112350423395665466326

Ayrıca web siteniz yada blog sayfanızda kullanmak isterseniz orjinal Google Plus iconunu ücretsiz indirebilirsiniz.

  Google Plus Icon (336,5 KiB, 1.701 kez indirildi)

“Google Plus ve Davetiye” için 304 cevap

  1. @isa koç Çok teşekkürler ama başka davetiyeye gerek yok çünkü gönderdiğiniz davetiyenin bağlantısını kopyalayıp diğer hesabımla giriş yapıp adres satırına yapıştırdım, kullanıyorum.

    @kemal malesef profilimizden doğum tarihimizi değiştiremiyoruz.

    Teşekkürler, iyi günler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.