Gravatar Nedir?

Blog nedir bilmeyeniniz yoktur herhalde. Birçoğumuz blog yazıyor ve başka blogları ziyaret edip yazılanları okuyoruz. Hatta ve hatta bazen bu bloglardaki yazılara yorumlarda yazıyoruz. Yazdığımız yorumların başlarında ufak bir avatar görünüyor. Bazen mavi renkli bir zeminde “G” harfi bazende gri kimliği belirsiz insan silüeti. Acaba hiç düşündünüz mü orada bazılarının kendi avatarları çıkıyor ve bu nasıl oluyor diye.

İşte bu avatarların yorum yazdığımız bloglarda görünmesini sağlayan hizmete “Gravatar” diyoruz. WordPress’in ücretsiz bir hizmeti olan bu sistemi wordpressin yanı sıra bir çok internet sistemide kullanıyor. Yakın zamanda dünya standardı haline gelmesi bekleniyor.

Buraya tıklayarak gravatar sitesine üye olunuz. Gravatar’a kaydettiğiniz mail adresinizle yaptığınız yorumlarda size özel avatarınızın görünmesini sağlayabilirsiniz. Tek hesap ile dilediğiniz kadar avatar ve mail adresi ekleyebilirsiniz. Böylece hangi e-mail adresine hangi avatarı eklediyseniz, gravatar desteği olan bir siteye yorum eklerken o e-mail adresini kullandığınız takdirde sizin avatarınız yorumlarda görünecektir. Dilediğiniz zaman gravatar sitesine girip avatarınızı değiştirebilirsiniz. Değiştirdiğiniz avatarınız anında daha önce yorum yaptığınız tüm sitelerde anında değişecektir.

Aşağıda gravatara kayıt olma ve kullanımı açıklayan kısa bir video bulunmakta. Bu video sizi daha aydınlatıcı olacaktır.

“Gravatar Nedir?” için 21 cevap

    • @kadir, hocam açıkçası tema çok uzun zamandır güncellenmemekte. Bu sebeple artık WordPress’in yeni sürümlerine uyumsuz durumda. Eğer WordPress 3.0 sürümünü kurarsan sorunsuz çalışır. Şuan da resim olayı yeni sürümlere uyumsuz durumda.

  1. wpClassified Türkçe Teması

    slm isa kardeşim vermiş olduğun siteyi kurdum ama ilan verenlerin ilanlarını nasıl konturol altında tuta bilirim olduki ilanı benim silmem gerkti bu işlemi nasıl yapa biliyoruz acaba bir bilgi ala bilirmiyim…..

    • @Kadir, Admin panelinden yazılar kısmına tıkla, silmek yada durdurmak istediğin yayını normal bir yazdığın yazıyı siler yada taslak haline getirir gibi kontrol altına alabilirsin.

    • Yorum yazdığın her yere gravatara üye olduğun eposta adresini yazman gerekli. Mesela kendi sitende admin paneline yazdığın mail adresinide kontrol et. Sanırım o adres gravatara üye olduğun adresten farklı olabilir.

  2. Eski yorumlarını yazarken kullandığın mail adresinide oradaki hesabına eklemen gerekli. Eğer eski yaptığın yorumlarda da aynı mailimi kullandım neden görünmüyor diyorsan muhakkak kullandığın browser cash’ten okuyordur avatarını. Tüm çerezleri sil birde öyle dene.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.