HotNewsPro 2.5 Türkçe WordPress Magazin Teması

HotNewsPro 2.5 Türkçe WordPress Magazin Teması

WordPress’in ücretsiz temalar tarihin de ki en iyi temalardan birisi olan HotNews Pro teması artık herkese açık dağıtım da. Temanın özellikleri saymakla bitmeyecek seviyede. Hem Magazin görünümü hem de blog görünümü, bünyesinde gömülü en önemli eklentiler, özel sayfa şablonları ve benim entegre ettiğim bir kaç özellik ile çok özel bir ücretsiz WordPress Temasıdır.

HotNewsPro 2.5 Türkçe WordPress Magazin Temasını İndir;

  HotNews Pro 2.5 Türkçe (552,0 KiB, 4.449 kez indirildi)

Temada kullanılan eklentilerin Türkçe sürümlerini aşağıdan indirebilirsiniz;

Wp-Postviews Eklentisi Türkçe

  Wp-PostViews Türkçe (25,0 KiB, 3.244 kez indirildi)

Ajax Comment Vote Türkçe Yorum Oylama Eklentisi

  Ajax Comment Vote Türkçe (12,0 KiB, 2.970 kez indirildi)

Temanın demosuna biraz aşağıdaki resimlerden bakabilir ayrıca kurulum ile diğer çok özel püf noktalarını aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

HotNews Pro 2.5 Türkçe WordPress temasının bazı özellikleri;

 • Magazine Görünümü
 • Blog Görünümü
 • Slayder
 • Açılır Menü
 • Kategori İkonları
 • Sosyal Paylaşım Butonları
 • Rastgele Yazılar Eklentisi
 • Reklam Alanları
 • Özel İletişim Formu
 • Özel Arşiv Şablonu
 • Ve daha fazlası…

DEMO: HotNews Pro 2.5 Türkçe WordPress temasının sayfa görünüm demoları;

HotNews Pro 2.5 Türkçe WordPress temasının kurulumu, genel ayarları ve tavsiyelerinin yer aldığı videolu anlatım;

“HotNewsPro 2.5 Türkçe WordPress Magazin Teması” için 146 cevap

  • cms.php’nin içinde display_categories = array(1,37,30,579,959); diye bir satır var, oradaki 1,37,30,579,959 rakamlarını kendi kategori id numaralarına göre düzenle, işine yaramayanları kaldır, senin göstermek istediğin kategori rakamlarını ekle. Eğer id numaralarını nasıl öğreneceğini bilmiyorsan, wp admin panelinde yazılar kısmından kategorilerin içine gir, orada bir kategoriye tıklayıp detayına girdiğinde site adres satırında bir link var, orada =category&tag_ID=579&post_type=post şeklinde bir link var, orada yer alan rakam o kategorinin id numarasıdır, her göstermek istediğin kategori için bunu yapıp cms.php dosyasını kaydet, sonra siteye geri yükle, böylelikle düzelecektir.

 1. WordPress temaları hakkında verdiğiniz değerli paylaşımınız benim gibi diğer ihtiyaç sahiplerinin de işine çok yarayacaktır umuyorum. Güzel bir paylaşım olmuş hocam elinize sağlık teşekkürler.

 2. Yeğenim yan tarafa kendi belirlediği sayıdan fazla ekleme yapınca sayfayı kaydırıyor, çözüm için ya yan taraftaki widgetleri azaltıcaksın yada anasayfada görünen konu adedini artırıcaksın, yani konu gösterim alanı widget alanından kısa gelirse kaydırma yapıyor.

 3. merhaba hocam elinize saglık cok güzel olmus bir sorum olacak bu logonun sagında kategoriler cıkarmıssınız videodan baktım yanlız sizin kategoriler cıkardıgını yerde benim etiketler cıkıyor onu sizinki gbi kategorileri nasıl gösteririm ?

 4. İsa bey tema çok güzel ve Türkçeleştirme için elinize sağlık. Temanın bazı bölümlerinde ve kontrol panelinde özür dilerim ama sizin ve başka bağlantıların linkleriniz mevcut, ayrıca sol kenarda çıkan küçük kayan insan figürü var onları nasıl kaldırabilirim yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  • paylaşım adamını header_h.php’nin içindeki php include(‘includes/share.php’); satırını silersen kaldırabilirsin.

 5. Merhaba; öncelikle paylaşım için teşekkürler. ‘ ” , gibi işaretlerden sonra otomatik olarak boşluk bırakılıyor. Bunu nasıl kaldırabilirim. İyi Çalışmalar

 6. anasayfanın üstündeki etiketleri kaldıramadım mağlasef.
  Yardımcı olabilirmisiniz.
  Ek olarak, her sayfada sol ortada, çince sitelere yönelen sürekli duran sosyal paylaşım butonlarını nasıl kaldırabilirim?

  İki konu hakkındada yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  Teşekkürler.

 7. üstad ayarlar tam mı sana zahmet bi ona bak birde index te diğerleri yazan yeri halledemedim, sağ taraftaki en son yorumlar felan varya birde oraya ayar çekersen süper olur, şimdide Allah razı olsun saolasın

 8. üstad birde manşet haberlerinin ve aşağıdaki haberlerinde öyle başlıklarını çok kısaltıyor. bunu uzatmak mümkün mü ve soldaki paylaşım adamı silinemiyor mu?

  • Haber başlıklarını uzatırsan sitenin görünüm dengesi dağılabilir, böyle daha iyi. paylaşım adamını header_h.php’nin içindeki php include(‘includes/share.php’); satırını silersen kaldırabilirsin.

 9. Kardeşim twitterda seni takip ettiriyor onu kaldıramıyorum. includes klasöründeki map.php içini temizledim yukarıda dediğin gibi ama olmadı. Yardımcı olursan sevinirim.

  Bu arada tema ve düzenlemeler falan mükemmel çok teşekkürler eline sağlık.

  • Kardeşim kusuruma bakma yoğun geçiyor günlerim pek siteye giremiyorum, ben sorunu görene kadar sen çözümünü bulmuşsun sanırım 🙁

 10. hocam eline sağlık harika bir tema sağ taraftaki popüler yazılarda otomatik taslak diye yazılar çıkıyor.nasıl silinir yada neen olur bir yardımcı olurmusun..

  • @erkan, orası uzun zaman yazı yazmayınca oluyor hocam. Onu hiç incelemedim nasıl kaldırırım diye. Aslında kodlama bilgisi olan birisinin bakması lazım. Çünkü kodun içinde bir fonksiyondur sanırım ve silersem diğer kodlar çalışmayabilir.

  • Bu yazı adedi ile alakalı değil. Temayı tekrar indirip zipli paketinden çıkartın sonra klasörü ile birlikte siz ftpden atın, sonra etkinleştirin. Bir de bileşenler kısmından ekli bileşenleri aktif etmeden önce bir kaldırın öyle kontrol edin. Burada yazıların görünmesini engelleyen bir hata mevcut.

 11. Tema güzel ama sorun şu ki; kurulunca ana sayfada tek içerik oluyor. Her içerik ayrı sayfada. Normalde 10 tane içerik sıralı gelirdi ama bunda neden böyle oldu anlamış değilim sorun ne ?

  • @Mustafa kardeşim, Bu genel blog ayarlarınla alakalı, admin panelinden ayarlar kısmına oradan da okuma kısmına gel, görüncek yazı adedini kontrol et. Olmazsa tema aktifken ekran fotonu çek bi yolla bakayım.

  • @Bz, merhaba. sağda wordpress logosu yok, eğer sidebar kısmında çıkıyor diyorsan görünümdeki tema ayarları kısmından site modülleri ve ayarları, orada da özel bağlantıların kısmını hide yap kaybolur.

 12. İsa bey benim sitede de bu temayı kullanmaya karar verdim. Sıkıntılarım. birde en üstteki etiketleri iptal edemedim. Ayrıca manşetin altına nasıl reklam yerleştirebilirim. birde hakkımızda sayfasını arşive yönlendiriyor.

  • Google Özel aramayı bende düzeltemedim, orada bir kod hatası var, o yüzden orayı kullanmıyorum maalesef. Manşetin altına reklam için ise cms.php’yi aç ve içinde 5. satırda div class=”clear12″ > < div kodunu bul. Oranın altına 728×90 pixel boyutunda reklamını koyabilirsin. ama reklam kodunun sonuna br ile bir satır boşluk ver, yoksa blog yazılarına bitişik oluyor.

  • @bilginform, biraz inceledim ama maalesef çözemedim. Oradaki 4lü kısmı includes/top_hot_a.php içinden çekiyor gibi, ama tüm incelemelerime rağmen çözemedim. Keşke kod bilgim biraz daha iyi olsaydı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.