İnstagram, çöp site olma yolunda mı?

instagram-akis-arayuzu

Instagram’ı güzel kılan şey kendi cep telefonunla çektiğin fotoyu profesyonelliğine bakmaksızın paylaşmak. Amatör ruhun güzelliği burda. Çok iyi bir sosyalleşme var. Misal yüklediğin fotoğrafa beğeniler geliyor, yorumlar geliyor, sen de diğerlerine katılıyorsun, yorumlarına cevaplar geliyor, keyifli geçiyor.

Fakat Instagram’da şuan en popüler kullanıcılar ne yazıkkı profesyonel kameralarıyla çekilen fotoğraflarını (çoğunun kendilerine ait olduğunu sanmıyorum) photoshopta HDR uygulayarakta en mükemmel hale getirip, sonra da üşenmeyip telefona atıp, oradan da instagrama atan kişiler. Ne yazdığın soruya cevap verirler, ne fotoğrafları ile ilgilenirler, burunları havada dolanıp dururlar.

Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra ilk yaptığı iş kullanıcı profil sayfalarını Facebook Zaman Tüneli’ne çevirmek olmuştu, dün itibariyle de akış sayfasını da Tumblr benzeri bir akış sayfasına çevirdi. Bu gidişle bilgisayarlardan da paylaşım yapılmaya açılacakmış gibi görünüyor.

Eğer web sürümü gelirse instagram, yanlızlar rıhtımına döner, tam bir fotoğraf çöplüğü olur. Gelen paylaşır, giden paylaşır. Adamlar hatta karikatür, troll, hatta beyin öldüren ergen espirirleri vs. saçma paylaşımlar çöplüğüne bile çevirir.

Böyle kalsın, daha fazlada seçenek eklenmesin, iyidir.

instagram-kullanici-profil-arayuzu

Her ne kadar kullanmasakta yıllan önce kurulan ve Yahoo! tarafından satın alınan Flickr var. Bu, bu işi çok iyi yapıyor belki de. Böylece yıllardır o özel halini hiç kaybetmeden kullanılmaya devam ediyor. Belki de dünyanın en çok fotoğraf yüklü fotoğraf paylaşma servisidir şu anda. Yaptığı tek şey, siteyi ne kadar çok talep gelirse gelsin ücretsiz kullanıcıların tam kullanımına açmamış olması. Sadece 200 adet fotoğraf yükleme imkanı vermiş ücretsiz kullanıcılara. Diyor sınırsız paylaşım için ücretli üyeliğe beklerim seni. Çokta tutulmuş durumda. İnsanlar tüm fotoğraflarını paylaşıyor ve diğer kullanıcılardan da aktif şekilde fotoğraf hakkında yorumlar geliyor.

“İnstagram, çöp site olma yolunda mı?” için bir cevap

  1. Apple Kimliğinin en temel olarak kullanıldığı yerlerinde başında, uygulama, müzik, film ve kitap indirdiğimiz store’lar yani mağazalar geliyor. Apple’ın mağazalarından indirdiğimiz ücretli veya ücretsiz tüm içerikler için Apple Kimliği gerektiğinden, en çok kullanıldığı yer de mağazalar oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.