Kendi domain’inizi blogger’da kullanın

Birçoğumuzun blogger’da bir bloğu mevcuttur. Çoğumuzda bu ücretsiz hizmeti kendi altalanadı.blogspot.com şeklinde kullanmaktayız. Ama bazen de isteriz ki kendi alan adımız ile bu blog sayfasına girelim.

Örneğin; www.isakoc.com şeklinde. Bu tür alan adlarını kullanmamız için domain hizmeti aldığımız firmanın yönetim panelinden mx ayarlarında birkaç değişiklik yaparak blogger yönlendiricez ve sorunsuz bir şekilde kullanıcaz. Bu yazımda Türkiye’deki en çok tercih edilen 2 domain sitesini örnek alıcam. Tabi öncelikler bir blogger hesabına ve birde domaine sahip olmamız gerekli.

Eğer blogger hesabınız yoksa hemen bir tane oluşturun. Domain içinde benim en çok tercih ettiğim site olan isimtescil.net i kullanabilirsiniz veya yine birçok kullanıcının tercih ettiği natro.com u kullanabilirsiniz.

Öncelikle bir domainimiz var ise onun yönetim sayfasına girelim yok ise bir tane domain alalım.

• isimtescil.net ‘ten alan adımı blogger’a nasıl yönlendiririm.

Üye girişimizi yaptıktan sonra alan adlarım başlığına girin oradan yönlendirmek istediğiniz alan adınızın detaylı yönetim linkine tıklayın. IP Bazlı Gelişmiş Dns Yönetimi kısmına girin. 1. olarak Gmail Web alanını(Blogger) kullanmak istiyorum seçeneğini işaretleyip 2. seçenekteki gibi görünen alan adınız yazan www veya benim gibi kendi belirlediğiniz alt alanadınızı yazın, Google CNAME yazan yer olduğu gibi kalsın ve ayarları yap butonuna basarak kaydedin. Ardından aşşağıda bu domaini bloggera nasıl entegre edeceğibileceğinizi anlatan kısımdaki gibi ayarlarınız yaparak kendi domain adresinizle blogger bloğunuzu kullanabilirsiniz. Bu resmin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız.

• natro.com ‘dan alan adımı blogger’a nasıl yönlendiririm.

Müşteri panelinize girin, alan adı yönetimi oradan da DNS kayıt yönetimi‘ne girin. Blogger’da kullanacağınız alan adını seçerek devam et butonuna basın. Ardından aşşağıdaki gibi bir sayfa gelicek karşınıza, resmin büyük halini üzerine tıklayarak görebilirsiniz. Bu sayfada 1,2,3,4 olarak işaretlenen işlemleri yapıcaz. 1. kısma www yazın, 2. kısımdan CNAME yi seçin, 3. kısma ghs.google.com yazın ve 4. olarakta ekle butonuna basıp kaydedin. Hepsi bu kadar.

• Alan adımızı blogger’a yönlendirdik şimdi bu adresi blogger’a nasıl tanıtırım.

Blogger hesabımıza girelim. Ayarlar sekmesinden Yayıncılık buradanda Özel Etki Alanı Kısmını seçelim ve aşşağıdaki resimde gördüğünüz gibi.

Buradanda gelişmiş ayarlara geçiş yapın kısmını seçelim.

İşaretli yere kullanmak istediğiniz domain adresini aşağıdaki gibi yazın ve ayarları kaydet butonuna basın.

Şimdi yönlendirme ve ekleme işlemlerimiz tamamlandı fakat www uzantısı uluslararası alanda alt alan adı olarak eklenmektedir. Tüm domainler aslında www yazmadan girilir ama webin simgesi olarak www harleride kullanılır. Blogger hizmeti bu alt alan adını pek dikkate almayak ilk kısımda dikkate almaz ve blog sayfanıza girmek isteyenler www.domainadi.com şeklinde yazdıklarında blog sayfanıza giremez. Bunun için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi son ayarımızıda yapmamız gerekmektedir.

“Kendi domain’inizi blogger’da kullanın” için 129 cevap

 1. blogger ‘ın sunduğunu bir başka şirket sunmak istese ne yapabilir ? Misal blogger ayrı bir ns verebiliyor her kullanıcısına. bunu alias ile yapabilir miydi ? yabancı kaynaklarda bir domain bir diğer subdomain e alias ile yönlendirilemez diyor.

  http://www.sizinsiteniz.com u sizinsiteniz.blogger.com a yönlendirmek isteseydiniz ne yapmanız gerekirdi alias için ? ns server dışında bir seçenek var mıdır?

  açıkçası şunu düşünüyorum; şirket.com u şirket.ortakalanadi.com a yönelndirmek istiyoruz ama şirket.com/hakkimizda sayfasına geçince (ister url olarak kullanıcı web browser a yazsın ister sayfa içi bağlantıya tıklasın) şirket.com/hakkimizda yazıldığında sayfasınını şirket.ortakalanadi.com/hakkimizda sayfası açılır mı ? bu mümkün müdür ? tabii browser url barında hala şirket.com/hakkimizda gözükmesi gerekecek…

  • Javascript yönlendirme kodları ile yapılıyor fakat Blogger kuralları gereği site üzerinden başka bir yere otomatik yönlendirme yapmak yasak. Blogger bu kodu algıladığında sana uyarı veriyor eğer o kodu kaldırmazsan blogun şu süre içerisinde silinecek diyor. Kaldırmanda yetmiyor, kaldırdıktan sonra blog sayfan da belirmiş bir link var ona tıklayıp siteni blogger destek ekibinin incelemesine gönderiyorsun, o inceleyip onay verirse sitendeki silinme süresi kalkıyor.

  • Merhabalar Tekrardan;

   Sanırım yanlış anlaşılma oldu 😀 Blogger değildi bahsetmiş olduğum… Benim (elbet bu kadar geniş hacimde değil ama ufak da olsa) blogger.com u andıran bir site tasarımım var ve subdomain ile kullanıcılar sayfa açmakta. Kendi domainlerini bağlamak istiyorlar ve ben google blogger gibi hepsine ayrı host veremiyorum. (vermek isterim bunun ücretinden de kaçınmam, ayrılmış beş on sunucu kiralarım ama otomatik nasıl name server vereceğim sistem tarafında bilgiye sahip değilim)

   Şunu düşündüm, şirket.domain.com olarak açtığı sayfayı kendidomaini.com üzerinden nasıl görecek. Alias olarak yönlendirme yapsa domain -> subdomainlere yönlenir mi pek bir bilgim yok açıkçası. Yönlense dahi açmış olduğu şirket.domain.com/hakkimizda sayfasını kendidomaini.com/hakkimizda üzerinden görür mü ?

   Veya bunun olması için ne yapmam gerekir bir fikriniz var mı onu danışmak istemiştim.

   En derin saygılarımla…
   Ali.

  • Aslında bahsetmek istediğim (ekleme gereği duydum) blogger.com un yaptığı gibi her üyeye ayrı dns binding yapmak…

   Yönlendirmeden ziyade dns binding asp.net mvc ile yapılabilir mi onu danışmak istedim eğer bir tecrübeniz var ise…

   Sağolun Varolun…
   Ali…

  • SSL dezavantı var maalesef. Google seo’da SSL’e çok önem veriyor. blogspot adreslerinde standart olarak SSL var ama kendi domainini ekleyince SSL devre dışı kalıyor, bende geçen bir sitemi böyle yaptım bende de belki yarı yarıya düşüş var.

 2. Hocam teşekürler bir sorum daha olacak şuan paylasimlar site adını yazınca çıkıyor normal de site adını bile yazsam googlede gözükmüyor siteyi google kaydettim bu sorun neden olur acaba bu sorun dediginiz gibi iki haftaya kadar düzelirmi site haritasini silip tekrardan olusturdum bu sorun ondanmi oluyor sitenin gözükmemesi ayriyeten tekrar teşekürler sitenize sahip çıkıp cevap verdiginiz için

  • Site haritasını silmen sitenin silinmesine neden olmaz. yeni adrese dediğim gibi google kayıtları 1,2 hafta içinde taşıyacak. Canını sıkmana gerek yok.

 3. çok eski bir konu umarım siz yardımcı olursunuz bende yeni domain aldım blospot ismini .com olarak değiştirdim ve blogspot olan site haritasını sildim google ile getir yaptığımında yönlendirdi diye belirtince biraz araştırdım ve salaklığıma blogspot site hatirasını sildim ve site tamamen gogole de gözükmüyor bir iki paylaşım dışı ve androidiletisim.com adında site haritası oluşturdum sorum şu domanin den sonra alan adıyla (yeni) site haritası oluşturmamız gerekiyormu yoksa eski blogspot olan site haritasıyla kalmasımı gerekli ben tekrardan eski site haritasını oluşturdum tekrardan eski paylaşımlar gözükürmü be yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim acillllll lütfen

  • Site haritan blogspot olarak kalsın. Bir sorun olmuyor bende öyle tercih ediyorum. Böylece ilerleyen zamanlarda kendidomainin değişse bile site haritan değişmemiş oluyor. Eski paylaşımlarında aşağı yukarı 2 hafta içerisinde yeni adresine geçmiş olacaktır.

 4. Selamlar,

  Domain satın aldım ve blogumu(blogger) bu domain altında göstermek istiyorum ancak natro üzerinden DNS kayıt yönetimine girdiğimde yazıda yer verdiğiniz şekilde bir ekran gösterilmiyor. Aşağıdaki bilgilerin yer aldığı bir ekran çıkıyor ve ben nereye ne yazacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  NAME SERVER (NS) KAYITLARI
  ZONE SERVER
  NS2.NATROHOST.COM
  NS1.NATROHOST.COM

  MAIL (MX) KAYITLARI
  ZONE SERVER PRIORITY
  Yeni (MX) kaydı

  HOST (A) KAYITLARI
  ZONE SERVER
  Yeni (A) kaydı

  ALIAS (CNAME) KAYITLARI
  ZONE SERVER
  Yeni (CNAME) kaydı

  TXT KAYITLARI
  ZONE DATA
  Yeni (TXT) kaydı

 5. ya ben yaptım ama benim bilgisayarlarımdan ve mobil cihazlarımdan girilmiyor ama kuzeniminkinden giriliyor ve onlar başka yerde oturuyor. acaba sorun benim modeme bağlanan cihazlardamı oluyor? lütfen en kısa sürede yardım istiyorum İsa abi 🙁 cevabı benim mailimede gönderebilirsin 😉 hatta daha iyi olur 😀

  • Eğer yaptığın web sitesi profilindeki ise bende girebiliyorum, senin mevzu o zaman tamamen internet tarayıcının ön belleği ile alakalı. bilgisayarındayken siteye girmeye çalış ve CTRL + F5 tuşlarına ard arda birkaç kere bas, düzelmesi gerekli eğer yine girmiyorsa, tarayıcının ayarlar kısmına gir oradan tarayıcı geçmişini ve diğer bilgier sil.

 6. Hocam cevap için teşekkürler. Ben cevap gelmeyecek diye kaygılandıgımdan gittim değiştirdim feedburner daki adresi size soyledigim gib yabtım simdi tekrar eski adresi yazıp tekrar mı cevireyim yani? Hayır sorun omladı ben domaini aldım die telaş edip degistirmem gerekir mi die dusunmustum sadece. Bu konuda yardımcı olabilecek pek kimsem de yok kendi basıma ogrenmeye calsııyorum her seyi bu da biraz zor oluyor tabi.
  Sitenin indexinin değişmesini ben istiyorum hocam cunku eski yayınlarımın hepsinin index ini aldım yeni domain ile yeni sitemde yayınlamak istiyorum buyuzden de yayınları kaldırdım silinmesini bekliyorum işte. Ayrıca 60 kusur falan yazım vardı technorati dmoz hic birine kaydetmemiş sadece yazıyordum baslangıc olarak bir arkadas oralara eklemek icin erken sen bol bol yaz gerisi gelir demişti. Sitenin meta etiketi acıklaması kısmını degistirdim zaten su an da yayınları sildimgim icin etiketler de komple silindi.Ben şimdi ne kadarlık bir yazı girisi yabtıktan sonra bu technorati dmoz gibi dizinlere kayıt yaptırayım hocam? Aslında musait oldugunuz bir zaman bir yarım saat kadar vaktinizi alsam da beni yonlendirseniz olabilir mi? Her sey icin tesekkurler…

 7. Feedburner’de blogspot adresin kalsin. İkiside calismasi lazimdi aslinda. Baska bir sorun olmus galiba. Ama bende blogspot olarak duruyor halen.

  Seo acisindan dersen o kismi seo icin alakali degil. Oralar abone olanlara gonderilen mailleri detaylandirmak amacli kullaniliyor gelende.

  Sitenin indexinin silinmesini onermem acikcasi. Eger sitenin yayin turu degistiyse ve siten dmozda ekli veya degilse yeni yayin yapmak istedigin kategoride dmoza eklemen ve sitenin metasi ile keywordleribi degistirmen yeterlidir. Domain indexinin silinmesi google nazarinda sitenin eski aldigi degeride kaybedip caylak domain statusune dusurecek.

  Android’de Yahoo! Mail’den gönderildi

 8. Mesajınız: Hocam selamlar iyi çalışmalar. blogspot uzantılı bir blog kullanıyordum ve bir kaç gün önce alan adını satın alarak com şekline çevirdim. Kafama takılan şu feedburner a girdiğimde eski feed adresim şu şekilde iken; http://benimblogum.blogspot.com/feeds/posts/default
  ben bunu bu şekilde değiştirdim; http://www.benimsitem.com/feeds/posts/default
  fakat tabi yukarıdaki şu yazıya pek dikkat etmemiştim;
  You should not change “Original Feed” unless you move your original feed to a new domain or a new location on your existing server. Also, changing “Feed Address” will require you to update your feed subscribers with your new address; the previous feed address will no longer work.
  Şimdi acaba yanlış mı yaptım? Ve veya daha başka işlem yapmam gerekli mi? Bir de kayıt yaparken buraları doldurmanız gerekmiyor fakat seo açısından oldukça yararlı olacak kanaatinde olduğum;
  Category : Blogunuza en uygun kategoriyi belirleyin
  Subcategory : Blogunuza uygun kategorinin alt basamağını belirleyin
  Podcast İmage Location : FeedBurner için kullanmak isterseniz ikon seçin
  Podcast Subtitle : Blogunuzun Kısa Bir Tanıtım Sloganı
  Podcast Summary : Blogunuzun Konusunun Kısa Özeti
  Podcast Search Keywords : Blogunuz Hakkında Anahtar Kelimeler
  Podcast Author E-Mail : E-mail Adresiniz
  şu kısımları doldurmuştum. İşin özü ben sinema üzerine yazılar yazarken tamamen farklı bir şeye yöneldim şu an da çünkü seçmiş olduğum domainin seo açısından uyumsuz olduğu geç fark edebildim. Bütün yayınlarımın yedeğini aldım ve tamamen sildim. Şimdi google indexinden silinmesini bekliyorum ve yeni domainimden eski yazılarımı yeniden yazıp devam etmeyi düşünüyorum. Bu konularda bir yardımcım olabilir misiniz acaba???

 9. Daha önce burada olan blog artık şu adrestedir: http://www.xxx.com/.
  Yeniden yönlendirilmek istiyor musunuz?

  Bu blog Blogger’da barındırılmıyor ve spam, virüs ve diğer kötü amaçlı yazılımlar içerip içermediği kontrol edilmedi.

  bu sorunu nasıl çözebilirim yardım edermisiniz natro dan aldım domaini fakat burda anlatılan arayüz değişmiş heralde yapamadım bir türlü ❓

  • Blogunuzun hizmeti şikayet edilmiş ve durdurulmuş. Blogger paneline girince yine orada o blogunla ilgili uyarı göreceksin. Yanında itiraz etmen için başvuru linki çıkacak. Şimdi tam olarak hatırlamıyorum, baya bi önce başıma geldi. Ama o adımları izleyince blogun geri açılacaktır.

 10. Güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederim.Ben de http://www.ixirhost.com/ sitesinden domain ve host aldım ancak wordpress te istediğim sadeliği bulamadığımdan blogger kullanmaya başladım.Kod konusunda bilgim olmadığında daha kolay geldi 🙂

  Alan adımı yönlendirmeyi denedim ve başarılı oldum da ancak siteye girdiğim zaman .blogspot adresi tekrardan gözüküyor.Firma ile görüştüm gerekli ayarlamaları yaptıklarını söylediler ve 24 saat geçti ancak blog ayarlar kısmında alan adımı eklemeye çalıştığım da
  “www.dibitutmus.com alan adını çözümleyemedik. Yeni alan adlarının aktif hale gelmesi 24 saat kadar sürebilir. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” uyarısı ile karşılaşıyorum ve alt kısımda yönlendirme için yapmam gereken yazılar çıkıyor.

  Merak ettiğim firma yapmadığı halde bana yaptım mı dedi yoksa benden kaynaklı bir sorun mu var.İlginize teşekkür ederim.

 11. Merhaba anlatım için çok teşekkürler. Bir haftadır bu mesele ile uğraşıyorum, her şeyi denedim. Denildiği gibi yapıyorum dns ayarlarını vs. ama blogger hesabında domaini eklemeye gelince “www.siteadi.org alan adını çözümleyemedik. Yeni alan adlarının aktif hale gelmesi 24 saat kadar sürebilir. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarı çıkıyor. Burada alan adını çözümleyememek nedir acaba? Ne yapabilirim bu durum karşısında?

  • Geç cevap veriyorum son zamanlarda iş sebebiyle kusuruma bakma kardeşim. Sebebi CNAME yönlendirmesi gerçekleşmemiş. Hangi domain firmasından aldın domainini?

  • @Tanımsız kardeşim, Bundan birkaç yıl öncesine kadar kendi domainin kullanabiliyordun ama artık bu özellik sadece paralı versiyonunda var.

 12. Teşekkur ederim dostum.ßen tk uzantılı domaini kullandığımda sadece yabancı ülkelerde bedavaydı. Tr de ücretliydi.Ücretli bir domain almanın zamanı geldi sanırım 🙂

 13. Merhaba.Blogspotta daha önceden sizin tarif ettiğiniz şekilde dot.tk den aldığım tk uzantılı domainimi blogumda kullanabiliyordum. Blogspotun yeni arayüzünde tk uzantılı domaini kabul etmiyor. Yardımcı olabilirmisiniz ?

  • @tanımsız kardeşim, maalesef üzülerek söylüyorum ki Google .tk alan adını banladı. Sebebi ise ücretsiz dağıtılmasından dolayı birçok kişi spam siteler açıp hep milletin canını sıkıyor ve google’lada büyük para kayıpları yaşatıyordu. O yüzden google .tk dahil bazı ücretsiz dağıtım yapan domainleri banladı. Bu sebeple artık kullanma imkanın yok. Hatta kendi hostunun üzerinden yayın yaptığın tk uzantılı bir domainin olsa Google aramalarında da ikinci planda tutuyor bu domaini.

 14. Hocam merhaba,

  Ben blogum için .com uzantısı almayı düşünüyorum. Ve alan adını aldıktan sonra @siteismi.com uzantılı mail de almam gerekiyor. Hangi firmayı önerirsiniz? Ayrıca bu yazı 23 Şubat 2009 tarihinde yazılmış, güncelliğini yitirmediyse bu yazıdan yola çıkarak .com’a geçeceğim. Bu arada .com’a geçerken yapmam gerekenler nelerdir? Meta tagları değiştireceğim. Bazı yerlerde site taşıma bildirimi vb. yazılmış. Bu konularda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

  İyi bloglamalar.

  • @tinlamazmodunda kardeşim yorumlarına çok geç cevap veriyorum kusuruma kalma. İş yoğunluğu sebebiyle gerçekten blogu ihmal ediyorum. Mesaj yolladığınızı görüyorum ama ayrıntılı araştırma ve inceleme için tüm biriken yorumlar için en uygun anıma kadar bekletiyorum maalesef.

   Mail konusunda hemen hemen bütün firmaların mail hizmetleri çok kötü, hepsi hazır mail yazılımları kullanıyorlar. Bu yazılımlar çoğu kez Türkçe karakterleri bile sorunlu gönderiyor, 5 mbyi geçen dosyaları göndermekte zorlanıyor. Onlarda bunu biraz bilerek yapıyorlar gibi. Bunu ayrıca fırsat bilip ayrı bir pakette mail hosting hizmeti satıyorlar. Tavsiyem Gmail ve Hotmail’in kendi domaininin mail mx ayarlarını yönlendirerek kullandığın mail hizmeti. Hotmail 500 hesap açma imkanı veriyor Gmail’de 10 hesap. Hotmail’in mail hizmetine kaydolmak için http://domain.live.com , Gmail’e ise http://www.google.com/enterprise/apps/business/products.html#gmail adresinden kayıt olabilirsin.

   .com adresine geçerken hiçbir ayar yapmana gerek yok. Eğer oda tinlamazmodunda.com olacaksa hiçbir sıkıntı yapma direk kullanıma devam.

 15. merhaba isa bey daha öncede yardımınızı almıştım epey oldu aslında tekrar yardımınıza ihtiyacım var blogger’daki bloğuma xticaretten satış ortağı olduğum ürünlerin banner’larını eklemek istiyorum fakat bir türlü görüntü açılmıyor nasıl yapmalıyım yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim

  gadge ekle kısmından HTML/JAVASCRİPT kısmından kod ekliyorum olmuyor

  • @Meral, resimleri bloggera yükleyip oradan mı çekiyorsun. Eğer blogger’a yüklüyorsan blogger linkini tam kopyalayamayabilirsin. O yüzden yayınlayacağın bannerlar sadece jpg resminden oluşuyorsa html/javascript yerine gadget ekleye girin, aşağılara doğru inin orada “Resim” diye bir gadget göreceksin. Onu ekle. Oradan ekleyeceğin resmi seçip sonra link vermek istediğin sitenin linkini ekleyebilirsin.

 16. isa bey ,

  Natro domain ( http://www.sabitfikirler.com ) adresine sahibim. aynı adresin blogger hesabından sizin yönergelerinizle taşıdım. Ancak 4 Gün geçmesine rağmen hala herhengi bir yönlendirme olmadı. Hata var ise nerede olduğunu da tesbit edemedim. Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirm.

  İyi çalışmalar ,

  Erkut

 17. bu ligtv ne kıl bişey oldu böyle 🙂 biara youtubeden de gol videolarını kaldırtıyordu.
  type CNAME 74.125.93.121
  şeklinde yaptım ama bi sonuç alamadım ne yazıkki :s

  blogger alanında “siteadı.com etki alanını blog.siteadı.com etki alanına yeniden yönlendir” diye bi ifade var bunun yanındaki kutucuğa tik atıyor muyuz ?

  • Eğer siteadi.com kısmında başkar bir web siten varsa oraya tıklama, ama yoksa tıklayabilirsin.

   Bu engellemeden dolayı biraz sıkıntılı geçecek bu dönem. Ama birkaç hafta içinde açılacaktır.

 18. İsa Bey merhaba
  haziran ayında yorum yapmışım yine bu konuya teşekkür etmek için, sorunsuz bi şekilde çalışıyordu fakat artık ne kendi site adresimle ne de blogspot adresiyle ulaşamıyorum bloguma, blog açılmıyor 2 türlü de.
  ne dns ayarlarıyla ne de başka bi ayarla oynadım, ne gibi bi hata olmuş olabilir ?

  • @adyghe ghs.google.com dns adresi ligtv’nin açtığı dava yüzünden engellenmiş durumda. Bu yüzden artık girilemiyor. Onun yerine domaininizi blogger’a ip adresi ile yönlendirmeniz gerekmekte. 74.125.93.121 mx ayarı yerine chname kısmını seçerek bu ip adresini girerseniz domainiz tekrar çalışacaktır.

 19. msn den iletişime geçemezmiyiz uzaktan yardım programı ile c panelden resim ekleme ve tema eklemyi öğretirmisiniz msn yazdım üstte saygılar

 20. birkaç site yaptırdım c panellerini arkadaş verdi ama c panelden bişey yapamıyorum bilmediğim için yardımcı olusanız sevinirim

 21. başka bir arkadaşta host paneli yok bende
  ,ben bu işleri pek anlamıyorum sizin bilgilerinizden faydalanmak isterim msn:zoroo25@windowslive.com

  • @sa kardeşim. Sen isimtescilden avonturkiye.org adresini satın alırken birde hosting satın almışsın. Bu sebeple domainini ana adresini başka bir yere yönlendirtmiyor. Ancak blog.avonturkiye.org şeklinde alt domain ile bloggera yönlendirme yapabilirsin. Bunun için isimtescilde üye girişi yapınca hostinglerim bölümüne gel. Avon için aldığın hostin detaylı yönetimine gir orada ip bazlı kısmı göreceksin orada alt alan adı ile blogger yönlendirmesini yap.

 22. direkt blogger üzerinden domaini alırsanız çok daha rahatsınız. herhangi bir ayarlama yapmaya gerek duymazsınız ve google’in site app servisinide gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

  • o cevabı cankatx için yazmıştım altay kardeş. şuanda senin sitene ben sorunsuz giriyorum. herhangi bir sıkıntı yok. sende hata var. bende hiçbir hata vermedi site adresini girerken. site adresin bu değilmi? indirmedenfilmizletir.tk

 23. hocam ben yönlendirme yapmak istiyorum mesela şuan http://www.cankatx.com kullanıyorum ya geçenlerde bilog.cankatx.com yaptım güzel blogger’a yönleniyodu bu seferde http://www.cankatx.com un NS leri default NS ‘ ye dönüşmüş yani ikisini aynanda yapamıyorum.o default NS yi hostunki ile aynı yapıyorum bu seferde bilog.cankatx.com girmiyor. kafam almıyor artık niyeyse bunları.

  isimtescil kullanıyorum bu arada.

  • dnslerin isimtescile geri yönlendiyse şu şekil yapmalısın. orada diyelim http://www.cankatx.com adresinde kendi satın aldığın hostinginde bir siten var birde blog.cankatx.com adresinde de blogger blogun var. şimdi isimtescilde ip bazlı yönlendirme kısmından blog.cankatx.com adresini blogger hizmetine yönlendir kısmından ekle http://www.cankatx.com adresini ise yine ip bazlı yönlendirme kısmından bu kez domaini kendi sabit ipme yönlendirmek istiyorum kısmına tıklayıp oradan yönlendireceğin ip adresini giriceksin ve alt alan adı kısmınada www yazıcaksın. zaten hosting hizmeti alırken size hostunuzun hm dns adreslerini ve ip numarasını gönderir işte oradaki ip numarasını oraya giriceksin.

   hatta yukarıda isimtescil 2. adım isimli resime bakabilirsin. orada görüldüğü gibi demo.isakoc.com adresim bloggerda. bak karşısında ghs.google.com yazar. http://www.isakoc.com ise kendi host hesabımda. orada da hostumun sabit ip adresini görürsün 174’le başlayan.

 24. http://img331.yukle.tc/images/3198Adsiz.png bunu dogru gırıyorum 2 gun gectı hala acılmıyor yada hemen acılmasımı lazım ben bunu ucretsız alıyoruum burdan
  burda anlatmıslar sen deneyıp yapabılırmısın kac gundur ugrasıyorum bırturlu olmadı sımdıden kolay gelsın yaparsan ayrıntılı anlatırsın burdan mıllette faydalanır cogu domaın sıtelerı 5 lıraya satıyor tk yı

 25. slm arkadaslar ben ucretsız domaın aldım tk ama blogra yukledıyım zaman boyle uyarı cıkıyor
  http://img332.yukle.tc/image.php?id=5287Adsiz.png
  ve tıkladıgım zamanda gırmıyor sıteye orda 24 saat bekleyın dıyor bekledım yıne olmada 1 hafta falnmı acaba yoksa hemen gırmesımı lazım ben domaını boyle gırıyorum blog.site adı.tk boylemı olması lazım yoksa http://www.siteadı.tk nasıl gırlır yardımcı olun lutfen 1 haftadır ugrasıyorum olmuyor cevab hemen yazarmsınz kafayı yıyecem

  • blogger’da domaininizi eklediğiniz yerin ayarlarının göründüğü kısmın fotoğrafını çekip ekleyebilirmisiniz. sanırım orada yanlış bir durum söz konusu. çünkü blogger dışına çıkmaya çalışıyor.

  • Takıldığın neresi var hocam. hangi siteden yapmaya çalıştığını ve nerede takıldığını belirtirsen yardımcı olabilirim belki hocam.

   Hatta yönlendirme ayarlarını yaptığın kısmın fotosunu çek prntscrn tuşu ile gönder bana bakayım sorun nerede söyleyeyim.

 26. İsa Bey,
  Bikaç gündür araştırıyordum bu işi ama anlatımlar hep yavan kalıyordu ve biyerden sonra sonuca gidemiyordum. Sizin güzel anlatımınız sayesinde bende yapabildim sonunda..
  Teşekkürler, iyi çalışmalar..

 27. @sinan arkadaşım blogger paneline gir blog sayfanın ayarlarından yerleşim kısmınına gir oradan html’yi düzenleye gel ve Widget Şablonlarını Genişlet kısmının çentiğini işaretle buradaki kodu b:if cond=’data:post.url’ arattır ama 1. bulduğunu değilde ilerlet ve 2. bulduğunun hemen altında paylaş butonu kodlarını ekleyebilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.