Kişisel domaininizi Live Messenger’de Kullanmak

Türkiye’de birçok kişi Live Messenger kullanmakta, tabi bunların büyük çoğunluğu hotmail.com uzantılı adreslerini alıp kullanıyor. Bazı arkadaşlarımızda görürüz ben@domainim.com gibi adreslerle Live Messengeri kullandıklarına şahit oluruz. Bizde neden böyle bir adrese sahip değiliz diye hayıflanırız. Böyle bir hizmete sahip olmak aslında çok kolay. Bu yazımda kendi özel Live Messenger adresimizi nasıl oluşturacağımızı anlatacağım.

2 tür seçeneğimiz var birisi başka yerlerden aldığımız ücretsiz mail (gmail, yahoo, aol, mynet vs.) adreslerimiz, diğeride kendimize ait domain adresimizden olan mail (ben@domainim.com vs.) adresimiz. İkisinide aynı yöntemle Live Messenger’e kayıt ediyoruz.

Şimdi bunlardan herhangi bir adrese sahip olduğumuzu varsayarak başlıyorum nasıl yapacağımıza;

passport.net girip soldaki kaydol linkine tıklayalım.

Buradan hiçbirşeye dokunmadan devam butonuna basıyoruz.

Şimdi Live Messenger’e eklemek istediğimiz mail adresimizi girip, şifremizi, hatırlama sorumuzu ve cevabımızı son olarakta doğrulama kodunu girip devam ediyoruz.

Bu kısımdada mail adresimizi tekrar yazıyoruz ve kabul ediyorum butonuna basıyoruz.

İşlemimiz bu sayfadaki devam butonuna basarak bitiriyoruz. Bu pencereyle işimiz kalmadı artık kapatabilirsiniz.

Şimdi ön kaydımız tamam fakat bu kaydı birde doğrulamamız gerekiyor eğer böyle bir adrese sahip değilsek bu adresin bize ait olduğunu kanıtlayamacağımız için Live Messenger’de oturum açtığımızda karşı taraftaki arkadaşlarımıza bu adres doğrulanmadı diye bir yazı sürekli görünecektir.

Doğrulamak için Live Messenger’e kaydettiğimiz mail adresimize gidip, gelen maillerimizi kontrol ediyoruz. Windows Live ID için e-posta adresinizi onaylayın başlıklı bir mail gelmiş olması lazım eğer gelmemişse Live Messenger’imizi açalım ve kaydettiğimiz adresimizden giriş yapalım. Oturum açılınca resimdeki gibi bir pencere açılacaktır, ona tıklayalım eğer giriş yaparken adres ve şifre sorarsa kaydolduğumuz adresimizi ve şifremizi yazıp giriş yapalım. Oturum açılınca karşımıza gelen Şimdi Onayla butonuna basarak bu doğrulama mailini tekrar göndermesini talep edebiliriz.

Artık doğrulama maili, mailinize geldi sayarak devam ediyorum. Windows Live ID için e-posta adresinizi onaylayın başlıklı bir mailimiz gelmiş. Bir tane daha geliyor bunla beraber ama o önemli değil dikkate almayın. dikkate almamız gereken, Windows Live ID için e-posta adresinizi onaylayın başlıklı mailimiz. Bu mailin içerisinde uzuunca iki adet link var. Birincisi mailinizi doğruluyor diğeri ise ben böyle bir başvuru yapmadım hemen bu başvuruyu iptal edin anlamına geliyor. Biz tabi birincisine tıklıcaz. Örnek mailimiz aşağıda. Aşşağıdaki resmin büyük halini görmek için üzerine tıklayıp daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Tıkladığımızda aşşağıdaki gibi bir sayfa açılacak burada devam butonuna basalım.

Bu sayfada da tekrar bilgileri teyip etmek için kaydolduğumuz mail adresimizi ve şifremizi girmemizi isteyecek, bunları girip oturum aç butonuna basalım.

veee mutlu son. Son butonuna bastığımızda artık anlık mesajlaşma hizmeti Live Messenger, blog girdileri yayınlama ve resim albümü olarak kullanabileceğiniz Live Spaces, yüksek depolama alanı ile dosyalarınızı yükleyip arkadaşlarınızla payalaşabileceğiniz Live Skydrive, ajanda olarak kullanabileceğiniz Live Takvim gibi birçok Live hizmetinede ücretsiz ulaşmış olucaz.

Alıntı yaparken kaynak belirtmeyi unutmayınız.

“Kişisel domaininizi Live Messenger’de Kullanmak” için 24 cevap

  1. Merhaba ben windowslive uzantılı mail adresimi açmak istiyorum. Mümkün müdür? Facebook hesabımı dondurmuştum o esnada windowslive uzantılı e-posta adresleri kullanıma kapanmış. Öyle olunca facebook benim hesabımı kapatmış. Faceme telefon numaram ile giriş yapıyordum genelde. Facebookumu geri almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  2. Merhabalar isa bey,böyle faydalı bir sie yönettiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. sitenizi bir hafta önce keşfettim ço memnunum,bu zamana kadar neden keşfedemedim diye kendime kızıp duruyorum:)
    benim bi sorum olacaktı msn’nim kendi bilgisayarım da açıkken sağ alt köşede ‘şuan başka bir bilgisayarda oturum açmış bulunmaktasınız’ diye uyarı veriyor.acaba birileri benim msn’imi patlattımı diye kaç gündür içim husursuz. böyle birşey olabilir mi. yada birilerinin msnime girdiğini nasıl anlayabilirim böylebirşey mevcutmu.şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

  3. arkadaşar mail adresi aldım fakat e-postayı dogrulayamadım. inboxunuza e-posta dogrulanma msjı gonderildi diyor fakat gelen bişey yok önemsiz postalarada baktım yok.. nasıl e-postayı dogrularım yardımcı olursanız sevinirim..

  4. istediğimiz şekilde msn adresi açmak gerçekten çok güzel. hotmail uzantılı almak neredeyse imkanszı oldu. Bilgiler için teşekkürler.

  5. Anlatım için teşekkürler. Aynı şekilde olmayan domainlerle de msn alınıyor ama doğrulanamıyordu sanırım..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.