Opencart admin paneli siparişlerde ürün fotoğrafını görme eklentisi

Opencart admin panelinde siparişlerimiz geliyor. Ama onlarca hatta yüzlerce ürünü olan bir sitede gelen siparişleri bazen isminden bakarak çıkaramıyoruz. Siteden tekrar girip ürünü aratıp ürünün fotosuna bakıyoruz. Siparişteki tüm ürünleri tanımıyorsak bu işlemi tekrar tekrar yapıp duruyoruz. Bazen delirtici bir hal alıyor. Bu eklenti sizi bu dertten kurtarıyor.

Tüm siparişlerdeki ürünlerin fotoğraflarını küçük ve büyük fotoğraflarıyla admin panelindeki sipariş sayfasından görebiliyorsunuz. Eklentisiz siparişler aynen böyle görünüyor.

Opencart admin paneli siparişlerde ürün fotoğrafını görme eklentisi 2

Elentimiz XML formatında, yani çalışması için vQmod‘a ihtiyacımız var. Öncelikle vQmod eklentisi buradan son sürümünü indirip yükleyelim. Ya da daha pratik imkan sunan vQmod Manager eklentisinide buradan yükleyebilirsiniz.

vQmod nasıl yüklenir?

vQmod’un çalışması için yükledikten sonra site içinde de bir kurulum yapmamız gerekiyor.  FTP’den sitenizin ana dizinin vQmod eklentisini yükleyin ve adres satırına http://www.siteniz.com/vQmod/install yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlemin ardından VQMOD ALREADY INSTALLED! yazısı çıktığında vQmod eklentisi aktif olmuş demektir.

  admin-panelinde-siparis-fotolarini-gorme (1,4 KiB, 2.007 kez indirildi)

Şimdide eklentimizi vQmod’a nasıl yükleriz onu izleyelim

Şimdi de admin panelimizdeki sipariş detayında ürün fotoğraflarını gösteren XML eklentimizi vqmod’a yükleyeceğimize gelelim. XML dosyamızı ftpdeki vqmod/xml sayfasının için yüklüyoruz ve admin panelimizdeki her hangi bir siparişin içine girip ürünler sekmeksine geliyoruz. Aynen aşağıdaki gibi görünmesi gerekmektedir.

Opencart admin paneli siparişlerde ürün fotoğrafını görme eklentisi

Eğer ürün fotoğrafları görünmüyorsa CTRL + F5 tuşlarına bir kaç defa basarak sayfanın geçmiş cache’ni silelim. Artık tüm ürünlerin fotoğraflarını hem küçük hemde büyük halde admin paneli sipariş sayfasından görebiliyoruz.

“Opencart admin paneli siparişlerde ürün fotoğrafını görme eklentisi” için 16 cevap

 1. merhaba, eski bir konu ama yorum eklemek istedim.
  Vqmod u kurdum, xml dosyasını vqmod – xml klasörüne yükledim.
  Evet siparişler kısmında image kısmı açıldı ama resim gözükmüyor. sanki resim o klasörden kaldırılmış gibi, hatalı image gibi bir görüntü var
  sürüm 1.5.6.4

  • config.php dosyası içinde resim adresleri ile ilgili bir sıkıntı gibi görünüyor ama tam yardımcı olabilmem için bir ekran resmi ekleyebilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

 2. Resim konusu yanında diğer bir sorun, ürün linkinin satış sayfasını değil, satış düzenleme sayfasını açması. Eğer link, satışın kendi sayfasını açarsa küçük resim büyük olarak görülebilir. Ayrıca satış sayfasındaki özel bir takım notlara ulaşma imkanı olur. Diğer türlü kategori–>ürünler sayfasına gidiyor.

  • Haklısın bu konuda, eğer fırsatını bulursam bu konuya bir eğileceğim, belki oepncartın admin kodlarına müdehale ederek düzeltebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.