Opencart ürün detayında kategorilerin adını listeleme

Opencart ürün detayında kategorilerin adını listeleme

Opencart sitemizde bazı ürünleri tek bir kategoride değil birden çok kategoride göstermemiz gerekir. Temalarımız ise genellikle ürünü tek kategoriye göre baz aldıkları için ürün detayına ya hiç kategori adı yazmazlar yada sadece 1 kategorinin adını gösterirler.

Benim sitemde bir motosiklet yedek parçacısı. Ben istiyorum ki googledan bu parçanın sayfasına giren adama motora ait diğer ürünlerinde var olduğu göstermek için önce parçanın bulunduğu kategoriye gitsin hatta başka motorlara da uyumlu ise onuda ürün detayında listenenen diğer motor isimlerini görerek onlara baksın istiyorum. Böylece adama 1 parça satacakken bu kolaylıkla 1’den fazla parça satabiliriz.

Öncelikle eklentimizi indirelim

  opencart-urun-detayinda-kategori-adi (1,3 KiB, 1.538 kez indirildi)

Şimdi eklentimizi nasıl kuracağımızı videoyu öğrenelim

Göründüğü gibi artık bu ürün hangi motosikletlere ait ise onların hepsini orada görüyor ve kategorilerine tıklayarak diğer parçalarıda inceleyebiliyoruz.

Yalnız ürün kategorilerinin nerede görüneceğini belirlemek için temanın içindeki /template/product/product.tpl dosyasında şu satırın altına kategorilerin görünmesi için

<?php if ($manufacturer) { ?>

Sizlerde kendi temanıza göre kategori isimlerinin nerede görünmesini istiyorsanız aşağıdaki kodu oraya ekleyiniz.

<?php if ($manufacturer) { ?>
<li><?php echo $text_manufacturer; ?> <a href=”<?php echo $manufacturers; ?>”><?php echo $manufacturer; ?></a></li>

“Opencart ürün detayında kategorilerin adını listeleme” için 6 cevap

  1. Merhaba, bunu Öne çıkanlar, yeni ürünler ve sizin için seçtikleriniz gibi ek modüllerde kullanmak istiyorum ama bu şekilde bir hata veriyor yardımcı olur musunuz?

    Notice: Undefined index: manufacturer in /home/mobilyam/public_html/catalog/view/theme/tema/template/module/featured.tpl on line 20

    • O ürünün ekli olduğu kategori 5-6 kategoriden fazla olunca hata veriyor, benim bir sitemde aynı durum söz konusu, sorunu çözmek için bende bir araştırma yapacağım. Çözüm olunca sizede mesaj atacağım İnşallah.

    • Mesajınız ve ilginiz için teşekkür ederim, Ürünlerim en fazla bir kategoride yer alıyor o anlamda bir sorunum yok, sadece ana sayfada kullandığım modülde de kategori ismini göstermek istiyorum, Konuda verdiğiniz değişkeni ekledim ama karşılığını bulamadığı için bu hatayı veriyor, ürün detayında bir sıkıntı yok başarılı bir şekilde çalışıyor, protuct.php dosyasına yapılan ekleme gibi featured.php dosyasına da sanırım bazı kodların eklenmesi gerek ama bunları bulamadım 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.