Scrapbook Türkçe Tema

Bir temanın daha Türkçe’leştirmesini bitirdim. Bu temamızda tam kişisel günlüklere göre çok hoş olucak. Bu temamızda Üst bannerde 5 adet fotocuk görüyorsunuz. Bu bölüm özel alan kullanılarak yapılmış durumda. Sağ tarafta SideBar yazan kısımda menümüz. Üzerine tıkladığınızda kayarak açılan menü şeklide hoş birşey yapmış tasarımcısı.

Temamızı content/themes klasörüne atıp aktifleştirdikten sonra yazı eklerken ilk seferinde bir özel alan oluşturmanız gerekmekte. Ayrıca kategoriler bölümünede Featured isimli bir kategori eklememiz gerekmekte ve üst tarafta çıkmasını istediğiniz resimleri bu kategoriyi seçerek koyabilirsiniz. Şimdi özel alanı nasıl ekleyebileceğinizi anlatayım.

Yazı ekleme bölümünün alt tarafında görebileceğiniz özel alan bölümüne featuredimage yazıp ekleyelim. Yukarıda çıkmasını istediğimiz resmimizin (resim 150×150 pixel olmalıdır) linkini hemen sağında bulunan kutucuğa eklememiz gerekmekte. Bundan sonra üst tarafa eklemek istedimiz resimleri eklemek için hep bu ekledğimiz özel alanı ve kategoriyi seçmek zorundayız.

Eğer kurulumda herhan bir sorun yaşarsanız aşşağı mesaj olarak yazın yardımcı olayım.

Temayı indirmek ve demosunu görmek için aşşağıdaki butonlara tıklayabilirsiniz. Ayrıca dosya içerisinde bunan PSD dosyası ve kendi özel yazı fontu ile kendi logonuzu oluşturabilirsiniz.

 

“Scrapbook Türkçe Tema” için 16 cevap

    • featuredimage özel alan resminin adı. Ama o tepede çıkması için ayrıca kategorilerinin arasına Featured isimli bir kategoride açmalısın asıl yayınlacak kategoriyle beraber bu kategoriyide seçmelisin.

  1. Tema iyi güzel hoş ta sol tarafa dayalı yapsalarmış keşke. Açık kabak gibi duruyor. Açılır sidebar da hoşmuş. Çalışman için tebrikler ayrıca

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.