Team Viewer nedir-nasıl kullanılır?

teamviewer-nedir-nasi-kullanilir

Bilgisayarı yeni kullanmaya başlayanlarımız veya bir noktada takılanlarımız için en zor durum o anda birisinin yardımını bulmaktır. Bir arkadaşımız veya hizmet aldığımız bilgisayar teknisyeninin o an oraya gelememesi ve size telefon veya messenger gibi yazışma araçlarından verdiği direktiflere rağmen yapamamanız sizi çileden fazlasıyla çıkarabilir. İşte o anda devreye Team Viewer isimli ücretsiz bilgisayardan bilgisayara bağlantı yapan programımız giriyor. Bu program ile istediğiniz yere bağlantı yapmak o kadar kolayki. En önemli yanı ise hem ücretsiz hemde açık kaynak kodu ile sürekli geliştirilen bir program olması.

Bir bilgisayara bağlanmak için veya bir başkasının bilgisayarınıza bağlanması için tek yapmanız gereken Team Viewer isimli programı kurup çalıştırmak ve gerekli bilgileri girip veya göndermek. Team Viewer’in nasıl kullanıldığını daha detaylı görmek için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterlidir.

122 Yorum var

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Yorumcu bilgileriniz
 1. BAHAR

  Merhaba İsa bey arkadaşım Teamviewer’a bağlandığında bilgisayar kapanıyor bunun sebebi nedir acaba ?

  1. isa koç

   Çok ilginç bir durum, ilkkez karşılaştım böyle bir sorunla. Acaba cep telefonunuzla ekran videosunu çekip gönderme şansınız var. Görmeden birşey diyemeyeceğim bu hataya. İlkkez duydun çünkü.

 2. Gülsema

  merhaba ben videonuzu izledim aynen herşeyi uyguladım ben karşı tarafın bilgisayarına bağlanabiliyorum ama karşı taraf benm bilgisyara bağlanamıyor bi türlü verdiğim şifreyi giriyo ama bağlanamıyor

  1. isa koç

   Onun teamviewer sürümü sizinkisinden eski ise sizin bilgisayarınıza bağlanamaz. ikinizde teamviewer.com’dan son sürüm programı indirip kurun ve tekrar deneyin.

 3. CCSS

  Ve bağlantıyı kurduğnda team viewer’dan ayarları istediği gibi değiştirebilirmi

  1. isa koç

   Hayır ayarlarını hiçbir şekilde dokunamaz. Siz bağlantıdan önce hangi ayarı koyduysanız teamviewere aynen kalır.

 4. CCSS

  Karşı taraf bilgisayarıma bağlandığında neleri görür

  1. isa koç

   Sizin görebidiğiniz herşeyi o da görür.

 5. sevda

  slm arkadaşım benden team yüklememı ve bılgısayarıma gırmek ıstedı… ama ben yüklemedım cunku korktum onu yüklersem pcm onun elıne gecermiş öyle dedıler… benım pc elıne gecerse benım faceme skypma girebılırmı :( lütfen yardımcı ol

  1. isa koç

   Sen bilgisayarın başında olursa birşey yapamaz. Zaten şifrelerini chrome’dan girerken kayıtlı bırakmıyorsan göremez. Ayrıca sen bilgisayarın başında beklersin o senin bilgisayarına bağlandığında. Yanlış birşey yapmaya çalışırsa Teamviewer’i çarpısında kapatırsın tüm bağlantısı kopar. Endişe etme yani. Ama niye senden bunu istedi, bilgisayarda senin yapamadığın birşeyi sana yardımcı olmak için mi yoksa öylesine mi. Eğer öylesineyse salla gitsin, senin pcnde onun ne işi var.

 6. enis

  ıd birine versek bişe olurmu

  1. isa koç

   yok. şifre sürekli değiştiği için birşey olmaz.

 7. tears77

  mrba isa bey bi sorum olucak size bir arkadaşım teamla pc bağlandı sorunumu halaletti bi yanlışı nı görmedim fakat içimde bir kuşku var işlem yapması için pc me bağlandığında sky pimi kapatmamgerektini söyledi bana bende kapadım tekrar actım skyp i şifremi görmüş olabilirmi cünki ogünden beri sykpimi actımda cevrim içi açılıyor ben devamlı görünmezde kapatırım.cevrim içi her actımda olmuyo o günden sonra arasıra deng geliyorum ve kuşkulanmaya başladım.tşkr ederim

  1. isa koç

   Pcne baglandiginda islem yapmasi icin skype’ni kapatman gerekmiyor. Sana yalan soylemis gorunuyor. Bence sifreni degistir. Ayni sifreni skypede kullandigin mail adresinde kullaniyorsan onunda sifresini degistir.

  2. tears77

   evet teşekkür ederim bügün açtığımda yine çevrim içiydim hemen değişicem cok teşekkür ederim :)