Team Viewer nedir-nasıl kullanılır?

teamviewer-nedir-nasi-kullanilir

Bilgisayarı yeni kullanmaya başlayanlarımız veya bir noktada takılanlarımız için en zor durum o anda birisinin yardımını bulmaktır. Bir arkadaşımız veya hizmet aldığımız bilgisayar teknisyeninin o an oraya gelememesi ve size telefon veya messenger gibi yazışma araçlarından verdiği direktiflere rağmen yapamamanız sizi çileden fazlasıyla çıkarabilir. İşte o anda devreye Team Viewer isimli ücretsiz bilgisayardan bilgisayara bağlantı yapan programımız giriyor. Bu program ile istediğiniz yere bağlantı yapmak o kadar kolayki. En önemli yanı ise hem ücretsiz hemde açık kaynak kodu ile sürekli geliştirilen bir program olması.

Bir bilgisayara bağlanmak için veya bir başkasının bilgisayarınıza bağlanması için tek yapmanız gereken Team Viewer isimli programı kurup çalıştırmak ve gerekli bilgileri girip veya göndermek. Team Viewer’in nasıl kullanıldığını daha detaylı görmek için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterlidir.

105 Yorum var

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Yorumcu bilgileriniz
 1. onur

  lütfen biran önce cevaplarsanız sevinirim

  1. isa koç

   Geç cevap için kusuruma bakma kardeşim. Askerdeyim şuanda o yüzden hafta sonları cafeye gittiğimde cevap verebiliyorum şu sıralar.

 2. onur

  bugün birine idimle şifremi verdim hemen şifreyi değiştirdim tabi o an bağlantı koptumu karşı tarafla göremez dimi şifreyi değiştirdiğimde kopuyor yani bağlantı dimi

  1. isa koç

   Evet. Göremez.

 3. selin

  verdğiniz bilgiler için çok teşekkürler ama benim asıl sorum programı indirdikten sonraki aşamayla ilgili. programı bir arkadaşımla uzun bir süre kullandık aynı zamanda dosya göndermeleri ve mesaj özelliklerini de kullandık. mesaj penceresi her kapanışında geçmişi siliyor, merak ettiğim şey konuşmaların bir yerde birikip birikmediği. eski konuşmalarımıza ulaşmam mümkün mü?

  1. isa koç

   Ben sohbet etme kısmını daha önce kullanmadım, şuan askerlik görevini yapmaktayım o yüzden test edemiyorum. Ama ekstralar menüsünde günlük dosyalarını aç isimli bir yer var oraya tıkla, açılan sayfada bir tane .txt uzantılı dosya seçili hale gelecek, onun içinde bazı kayıtlar tutuyor, belki görüşmelerinizde oraya ekleniyordur. Onun dışında kayıt edebileceği bir yer göremedim.

 4. Hüsamettin

  team viewer programını kullandıktan sonra çıkınca beğen seçenkleri filan çıkıyor onun bir daha çıkmaması için ne yapabiliriz acab ?

  1. isa koç

   Ben henüz öyle birşeye rastlamadım. Bana bir ekran görüntüsü yollayabilir misin.

 5. gizem

  casus programlar internet olmadan da çalışır mı her hangi bir cdyle başkasının pcsine bulaştırılablir mi erkek arkadaşımdan şüphe ediyrum ama soramııyorm bunu ona

  1. isa koç

   Casus programlar internet olmadan sadece veri toplarlar ilk interneti bulduklarında ise eğer bu casus yazılımdan bilgileri bir yere gönderilmesi isteniyorsa bunu yapmaya çalışacaktır. Tabi o casus yazılıma böyle bir özellik, eklenmişse. Ben daha önceden internetten değil sadece bilgisayardan bir veri almak istemiş ve bunuda böyle bir yazılımla almıştım. Özellikle en çok kullanılan casus yazılımın keylogger dedikleri klayveden yazılan tüm yazıları bir yere depolayan yazılımlar oluyor. Bu şekilde facebook’a vs. yerlere girerkenki üye bilgileriniz öğrenilebiliyor.

 6. serkan

  Merhabalar isa bey…bizleri bu konuda aydinlattiginiz icin cok tesekkr ederiz…benim sorum su team viewer da iki kullanicili otomatik sifre alabiliyormuyuz.?

  1. isa koç

   Böyle bir özelliğini görmedim, olmasıda zor bir durum, çünkü otomatik şifrede bir tane oturumun sürekli açık kalması gerekiyor, o yüzden 2 tane aynı anda olmaz gibi görünüyor. Ama iki farklı üyelikle birinden oturumu kapatıp diyerine el ile müdehale ederek geçiş yaparak kullanabilirsiniz.

 7. shyl

  karşı bilgisayara bağlıyken bağlantımı kendim kesip oradaki program kapanmadığı sürece aynı şifre ve ıd ile bağlanabilir miyim

  1. isa koç

   Eğer karşı bilgisayara o programı kurarken “Bu bilgisayarı daha sonra uzaktan kontrol etmek için kurun” seçeneğini seçip teamviewer’de bir sabit id ve şifre oluştururmuşsan daha sonra istediğin yerden bağlanabilirsin. Ama bu şekilde birşey yapmazsan programı sen bile kapatsan aynı şifre ve id ile tekrar bağlanamazsın, şifresi sen programı kapatır kapatmaz değişir. Tekrardan karşı tarafı arayıp yeni şifresini sorman gerekmekte.

 8. eda

  Ben bir oyun indirecektim bir sitede tanıştığım biri anlattı ama indiremedim ben senin bilgisayarına bağlanıp indireyim diyor kararsız kaldım :(

  1. isa koç

   O yükleme yaparken bilgisayarın başında ol. O büyük ihtimalle senin dikkatini çekebilmek için yardımcı olmaya gönüllü olmuştur. Ama bilgisayarını istemediğin şekilde karıştırmaya çalıştığını farkedersen programın çarpısından kapatıp ondan rahatça kurtulabilirsin.

  2. eda

   Teşekkür ederim peki benim isteğim dışında bilgisayarımı kapatırsa falan ne yapacağım?

  3. isa koç

   Tüm kontrolü kendisine alamaz, eğer bilgisayarı kapatırsa bağlantı kopar zaten yine birşey yapamaz.

 9. imkb

  Team Viewer konusunda bir sorum var ,uzaktan eğitim sitesi programı yüklememi istedi,ne kadar güvenli ve ders anında veya sonrasında güvenliğim için neler yapmalıyım…

  1. isa koç

   Programı kurarken nasıl devam etmek istersiniz diye bir soru var, orada 3 tane seçenek çıkıyor, bu seçeneklerden “Bu bilgisayarı daha sonra uzaktan kontrol etmek için kurun” kısmını seçmediğin takdirde bir sıkıntı olmaz. Yani sen programı kattığın da bile bilgisayarına sonradan izinsiz giremez yani. Dersten sonra yapman gereken programı çarpısından kapatmak, böylece sana ulaşımı tamamiyle kesilmiş olur.

   Ve son olarak teamviewerin açık olduğu müddetçe bilgisayarın başında olursan hem ne yaptığını görürsün, böylece istemediğin birşeyler yapmaya kalkarsa programı çarpıdan kapatıp ondan rahatça kurtulabilirsin.