Team Viewer nedir-nasıl kullanılır?

teamviewer-nedir-nasi-kullanilir

Bilgisayarı yeni kullanmaya başlayanlarımız veya bir noktada takılanlarımız için en zor durum o anda birisinin yardımını bulmaktır. Bir arkadaşımız veya hizmet aldığımız bilgisayar teknisyeninin o an oraya gelememesi ve size telefon veya messenger gibi yazışma araçlarından verdiği direktiflere rağmen yapamamanız sizi çileden fazlasıyla çıkarabilir. İşte o anda devreye Team Viewer isimli ücretsiz bilgisayardan bilgisayara bağlantı yapan programımız giriyor. Bu program ile istediğiniz yere bağlantı yapmak o kadar kolayki. En önemli yanı ise hem ücretsiz hemde açık kaynak kodu ile sürekli geliştirilen bir program olması.

Bir bilgisayara bağlanmak için veya bir başkasının bilgisayarınıza bağlanması için tek yapmanız gereken Team Viewer isimli programı kurup çalıştırmak ve gerekli bilgileri girip veya göndermek. Team Viewer’in nasıl kullanıldığını daha detaylı görmek için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterlidir.

139 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. ayhan

  Team vieweri yukledim ancak ID numarasi veriyor. Sifre kisminda bir cizgi cikiyor ve bana sifre vermiyor. Bu sorunu nasil cozerim?

  1. isa koç

   Bir virüs programı vs. kurulu ise teamvieweri kurunca bir uyarı vermiş olabilir ve sen bu uyarıyı onaylayıp teamvieweri engellemiş olabilirsin. Programı cc cleaner ile sil sonra tekrar kur. Eğer sorun yaşarsan sana alternatif sorunsuz program olan alpemix’i öneririm, kurmadan çalıştırabilirsin, buda ücretsiz.

 2. mehmet

  ben teamviener hesabı açtım ve silmek istiyorum nasıl yapabilirim

  1. isa koç

   https://login.teamviewer.com/ adresinden oluşturduğun şifrenle giriş yap.


   Giriş yapınca sağ üst tarafta yukarıdaki resimdeki gibi yer göreceksin. Profili düzenleye tıkla.

   Ardından açılan pencerenin en altındaki hesabınızı silme linkine tıklayın.

 3. AYKUT

  Ben bu uygulamayı yukledıgımde karsı tarafın benım bılgısayarımda işlem yapmamasını ıstıyorum sadece yaptıgımı ızleyecek bunu nasıl yapabılırım ? Veya bu mumkun mu ?

  1. isa koç

   Bunun için uzaktan kontrol yerine toplantı sekmesine geçip sunum kısmına tıklayacaksın sonra sunum kısmına kim katılması gerekiyorsa ona davetiye yollayacaksın. Davetiyeyi alanlar sadece izleyebilirler, birşey yapamazlar.

   TeamViewer Toplantı Modu

 4. Aylin yilmaz

  Acilllllllll ya bise sorcam arkadasim bnden teamwiever programini yuklememi soyledi ve İD numarasini ona vermemi soyledi ve bnde İD numarasini verdim programi sonradan ogrendim ve kaldrdim hic bisey yapmadan hala bnm telefonumdaki herseyi gorur mu msajlari face whatsapp falan ya da o ceden silinmis msajlari gorebilir mi ?

  1. isa koç

   Hayır göremez, silmesen sadece programı kapatsan bile göremez.

 5. .

  Merhaba arkadaşım bu programla pc sinden android telefonuma bağlanıyor. Fakat benim girdiginde haberim olmuyo girmesini nasıl engelleyebilirim yardimci olurmusunuz

  1. isa koç

   Ayarlardan uygulamalara girin, oradan ne kadar tanımadığınız uygulama var ise kaldırın, zaten kalkmayan programlar telefonun standart programlarıdır, ondan bir zarar gelmez ama diğerleri arasında sizin telefonunuza bağlanabilmek için bir program yüklemiş olmalı. Bir diğer olasılık ise sizin telefonunuzla onun bilgisayarı aynı marka ise aynı markaların birbiri ile iletişim kurabilmesi için gerekli uygulamalar oluyor, örneğin samsunglarda kies isimli programdan sonylerde farklı program vardır, bunları açıp ne kadar verilmiş izin varsa silin.

 6. Savaş Aslan

  UZUN SÜRE TEAM WİEWER KALDIĞIM ZAMAN BAĞLANTI KOPUYO NEDEN KOPABİLİR SÖYLERMİSİNİZ?

 7. EMRE

  UZUN SURE BAGLANDIGIM ZAMAN BAGLANTI KOPUYOR SEBEBI NEDIR YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  1. isa koç

   Ucretsiz versiyonu ve ucretli versiyonu seklinde 2 kullanim tipi var, ucretsiz versiyonu bunu yapiyor maalesef. Kesintisiz kullanim icin ucretli versiyonuna gecmen gerekli.