Team Viewer nedir-nasıl kullanılır?

teamviewer-nedir-nasi-kullanilir

Bilgisayarı yeni kullanmaya başlayanlarımız veya bir noktada takılanlarımız için en zor durum o anda birisinin yardımını bulmaktır. Bir arkadaşımız veya hizmet aldığımız bilgisayar teknisyeninin o an oraya gelememesi ve size telefon veya messenger gibi yazışma araçlarından verdiği direktiflere rağmen yapamamanız sizi çileden fazlasıyla çıkarabilir. İşte o anda devreye Team Viewer isimli ücretsiz bilgisayardan bilgisayara bağlantı yapan programımız giriyor. Bu program ile istediğiniz yere bağlantı yapmak o kadar kolayki. En önemli yanı ise hem ücretsiz hemde açık kaynak kodu ile sürekli geliştirilen bir program olması.

Bir bilgisayara bağlanmak için veya bir başkasının bilgisayarınıza bağlanması için tek yapmanız gereken Team Viewer isimli programı kurup çalıştırmak ve gerekli bilgileri girip veya göndermek. Team Viewer’in nasıl kullanıldığını daha detaylı görmek için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterlidir.

93 Yorum var

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Yorumcu bilgileriniz
 1. shyl

  karşı bilgisayara bağlıyken bağlantımı kendim kesip oradaki program kapanmadığı sürece aynı şifre ve ıd ile bağlanabilir miyim

  1. isa koç

   Eğer karşı bilgisayara o programı kurarken “Bu bilgisayarı daha sonra uzaktan kontrol etmek için kurun” seçeneğini seçip teamviewer’de bir sabit id ve şifre oluştururmuşsan daha sonra istediğin yerden bağlanabilirsin. Ama bu şekilde birşey yapmazsan programı sen bile kapatsan aynı şifre ve id ile tekrar bağlanamazsın, şifresi sen programı kapatır kapatmaz değişir. Tekrardan karşı tarafı arayıp yeni şifresini sorman gerekmekte.

 2. eda

  Ben bir oyun indirecektim bir sitede tanıştığım biri anlattı ama indiremedim ben senin bilgisayarına bağlanıp indireyim diyor kararsız kaldım :(

  1. isa koç

   O yükleme yaparken bilgisayarın başında ol. O büyük ihtimalle senin dikkatini çekebilmek için yardımcı olmaya gönüllü olmuştur. Ama bilgisayarını istemediğin şekilde karıştırmaya çalıştığını farkedersen programın çarpısından kapatıp ondan rahatça kurtulabilirsin.

  2. eda

   Teşekkür ederim peki benim isteğim dışında bilgisayarımı kapatırsa falan ne yapacağım?

  3. isa koç

   Tüm kontrolü kendisine alamaz, eğer bilgisayarı kapatırsa bağlantı kopar zaten yine birşey yapamaz.

 3. imkb

  Team Viewer konusunda bir sorum var ,uzaktan eğitim sitesi programı yüklememi istedi,ne kadar güvenli ve ders anında veya sonrasında güvenliğim için neler yapmalıyım…

  1. isa koç

   Programı kurarken nasıl devam etmek istersiniz diye bir soru var, orada 3 tane seçenek çıkıyor, bu seçeneklerden “Bu bilgisayarı daha sonra uzaktan kontrol etmek için kurun” kısmını seçmediğin takdirde bir sıkıntı olmaz. Yani sen programı kattığın da bile bilgisayarına sonradan izinsiz giremez yani. Dersten sonra yapman gereken programı çarpısından kapatmak, böylece sana ulaşımı tamamiyle kesilmiş olur.

   Ve son olarak teamviewerin açık olduğu müddetçe bilgisayarın başında olursan hem ne yaptığını görürsün, böylece istemediğin birşeyler yapmaya kalkarsa programı çarpıdan kapatıp ondan rahatça kurtulabilirsin.