Twitter hesabımı geri açtı

Bundan yaklaşık 10 gün önce illegal kullandığım gerekçesiyle twitter hesabımı askıya almıştı. Askıya alındıktan sonra bir ticket açarak hesabımı geri açtırmak istediğimi ve gerekçeklerini belirten bir mail gelmişti. Bende o gün bir ticket açtım ve cevap gelmesini bekledim. Yine aynı gün hesabımı geri açmak için neler yapabilirim diye forumlarda soruşturdum. Bir çok kişi o hesabı unut ve yeni bir hesap aç demişti. Daha geri açmayacaklarını söylemişti. Aralarında sadece bir arkadaş ticket açmaktan başka çaren yok dedi. Sorum ne kadar sürede cevap verirler diye, oda ortalama 3 gün içinde dönüş yaparlar dedi ve beklemeye başladım.

Ama 3 gün değil 4 gün değil tam 7 gün sonra dönüş yaptılar. Neden bu hesabı geri açtırmak istediğimi sordular ve kurallara aykırı davrandığım için bu hesabı açmalarının mümkün olmadığını söylediler. Bende o hesabın bana lazım olduğunu, yaptığımın yanlış birşey olduğunu söyledim ve özürlerimi belirten bir cevap yazdım. Aradan 3 gün daha geçti ve 9. günün sonunda hesabımı geri açtılar. Bu beni bir bakıma sevindirdi ama bir bakımada üzdü.

Çünkü 80 milyonu geçen bir üyenin bulunduğu site bir sorunu tam 9 günde sonuçlandırması çok vahim bir durum. Çünkü 300 milyonu geçkin kullanıcısı olan google bile açılan ticketlere en fazla 1 günde cevap veriyor ve çözüme kavuşturuyor. Twitter’ın buna çok acil bir çözüm üretmesi lazım. Çünkü dünyada söz sahibi olmayı planlıyan bir sitede işlerin bu kadar ağır yürümesi hedefleri açısından hiçte iyi değil.

“Twitter hesabımı geri açtı” için 89 cevap

 1. Ben hesabımı bir kaç kez ticket yolluyla açmıştım. Yine askıya aldılar, yine ticket attım. e-mail’e mesaj geldi, mesajı aldığıma dair cevap mesajı yolladım (her zaman ki gibi) fakat bu sefer “update on closed request failed” başlığı altında “You tried to update a request that has been closed. Please submit a new request at http://support.twitter.com/forms. You can also visit our help center at http://support.twitter.com for self-help solutions to common problems. Thanks!” şöyle bir mesaj geldi. tekrar ticket attığımda ise yine aynısını yolluyorlar… Bu ne demek oluyor? İngilizcem iyi değil….

 2. HESABIM 3. KERE ASKIYA ALINDI TİCKET GÖNDERİYORUM OLMUYOR HOTMAİLİMDE HİÇ MAİL YOK YARDIM LĞTFEN

 3. hesabım askıya alınalı 15 gün oldu. birçok ticket attım ancak gelen cevaplar diğer arkadaşlara gelen cevaplarla aynı birkaç kez daha denedim ama bir şey değişmedi. bu hesaba çok ihtiyacım var ne yapmam gerekiyor lütfen bir yol gösterin, lütfen.

 4. benim hesabım askıya alındı ve nasıl olduğunu anlamadım ama yarım saat içinde hesabım açıldı, yasağım kalktı. ama takipçilerim ve takip ettiklerim bölümünde “0” yazıyor. ama beni hesabım askıya alınmadan önce takip eden hesaplara girdiğimde “seni takip ediyor” yazıyor. Takipçilerim geri gelecek mi yoksa böyle “0” mı kalacak? :/

 5. hesabim 4 gundur askida butun yorumlari cevaplarinizi okudum msn adresime girdim ‘
  Hello,

  We understand that you’re contesting an account suspension. ‘ diye baslayan mesaj vardi 1 hafta daha bekliycem acildiginda takipcilerim silinmis olursa yenisi gecicem :)))

 6. Merhaba.Hesabım iki gün öce askıya alındı.takipçi hilesi kullanmadım çok fazla rt yaptım ve tweet attım sanırım bu yüzden askıya alındı 3 defa mesaj attım ve e mailime aynı şekilde yazılar geldi.hala bekliyorum ama açılmadı.açılma ihitmali nedir açılması için daha fazla ne yapabilirim?? 2200 takipçim vardı.bana gelen e maile nasıl sevap vericem??

 7. Merhaba.Hesabım iki gün öce askıya alındı.takipçi hilesi kullanmadım çok fazla rt yaptım ve tweet attım sanırım bu yüzden askıya alındı 3 defa mesaj attım ve e mailime aynı şekilde yazılar geldi.hala bekliyorum ama açılmadı.açılma ihitmali nedir açılması için daha fazla ne yapabilirim?? 2200 takipçim vardı

 8. merhaba ben selin 2 gün önce twitter hesabım kapandı daha doğrusu askıya alındı ama ben hiç bir yapmadım , kurallara aykırı bişey yapmadım şizce ne yapmalıyım nolur yardım edin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.