Twitter Nedir? ve Nasıl Kullanılır?

Twitter hayatımızda facebooktan sonra yer tutmaya başlayan 2. sosyal site. Twitter’da arkadaşlarımızda cep telefonlarındaki kısa mesajlaşma gibi mesajlaşmalar yapabiliyoruz veya o anki duygu halimizi veya anlatmak istediğimiz diğer herşeyi 140 karaktere sığdırarak anlatıyoruz. Bu videoda twitter’ı geniş olarak ele aldım. Yaklaşık 56 dakika süren videoda twitter’ı enine boyuna tanıtmaya çalıştım.

Ayrıca blog sayfanızda kullanmak istediğiniz twitter ikonları isterseniz buradaki ve buradaki sayfalardan edinebilirsiniz.

“Twitter Nedir? ve Nasıl Kullanılır?” için 10 cevap

    • Şuanda kullanıma henüz sunulmadı. Sadece görüntü olarak nasıl birşey olduğunu göstermek için öyle bir sayfa açmışlar. Orada bir video vardı onuda izlerseniz daha iyi biçimde nasıl olacağını görme imkanını bulabilirsiniz.

  1. öncelikle müthiş bir yazı olmuş. ellerinize sağlık. twitter’ı facebook’tan daha çok seviyorum 🙂 birşey sorucam ben. son zamanlarda internette “new twitter” yazısına sıkça rastlıyorum. nedir bu new twitter? ne işe yarar? nasıl ulaşılır? çok soru sordum sanırım.

    • http://twitter.com/newtwitter adresinden ulaşabilirsin. Twitter sayfasının tasarımını yakında buradaki halde sunacak. Şimdilik demo olarak veriyor. Yeni twitter’da paylaşılan video ve fotoğraf linkleri için linklere tıkladığımızda o sayfaya gitmek yerine twitterdan izleyip bakabileceğiz. Ayrıca şaunda twitter’ın sitesi tek sütunda. Yeni tasarımda 2 sütunda olucak. 1 sütunda tweetlerimiz yer alıcak diğer sütundada biraz önce dediğim gibi video ve foto önizlemeleri, profil ön izlemeleri vs. gibi detaylar yer alıcak.

  2. daha şimdiye kadar twitteri hiç kullnamadım.şimdilik kullanmayı da düşünmüyorum.çok fazla facebook kullanan biri de değilim.sanırım ben biraz gelenekçiyim. bana göre değil yani 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.