Windows 7 herkesin gözdesi olacak gibi

Windows 7’nin Temmuz ayından sonra çıkan deneme sürümünü bir çoğumuz denemişizdir. Deneyenlerde öve öve bitiremiyorlardı. Bende her yeni windowsu denerim muhakkak ama orjinal sürümü çıkınca denerim. Fakat denemem için önce var olan windowsumun çökmesini beklerim. Bu kez bu kadar övmelerine dayanamayıp orjinal sürümü çıkmadan deneyeyim dedim. 2-3 ayda bir crack ve müzik sitelerinde dolanırken muhakkak bilgisayarımı virüslerle doldurur çökertirdim ama ne hikmetse bir türlü çökmedi gitti. Bu süre içerisinde geçtiğimiz Kasım ayının 20’sinde Windows 7’nin orjinal sürümü piyasaya çıktı. 2 hafta önce bir tanıdık satın almış ve laptopuna kurmam için bana getirdi. Tabi kurupta bi tatmamak olmaz. Bende sabaha kadar denedim, performansı olsun, görsel zenginliği olsun, getirdiği yenilikler olsun çok beğendim. Sabah uyumayıp hemen kendi bilgisayarıma da kurdum.
2 haftadır test ediyorum. Bu süre zarfında Windows 7 Ultimate sürümünün Windows xp’ye göre değişikliklerini ve yeniliklerini tanıtan bir video hazırladım. 30 dakikalık bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

“Windows 7 herkesin gözdesi olacak gibi” için 20 cevap

 1. benimde dün sistem çöktü yaklaşık 6-7 yıldır XP kullanıyordum Windows 7 yükledim daha sonra kendime dedim ki neden daha önce kurmadım katılıyorum vista vakasından sonra ii qeldi

  • Windows7 sorunlu harddisk ve harddisk kablolarından çok çabuk etkilenebiliyor. En ufak bir bad sektörde veya ufacık bir kablo temassızlığında ya kitleniyor, yada sık sık windows göçüyor.

 2. sayın arkadaşım.bu gün windowsa 7 yüklettim kullanmakta çok zorlandım.videonu izledim. çok faydalı oldu.TEŞEKKÜRLER.devamını bekliyorum.biraz teknoloji özürlüyüz galiba.saygılar

 3. Benimde dün sistem çöktü yaklaşık 6-7 yıldır XP kullanıyordum Windows 7 yükledim daha sonra kendime dedim ki neden daha önce kurmadım 🙂

 4. @Sinem hanım öncelikle elinizde bir Windows7 cdsi olduğunu var sayıyorum. Windows xp’nin kullandığı bazı düzenler artık windows7’de olmadığı için Direkt Windows xp açıkken windows 7 cdnizi takıp gelen ekrandan rahatça kuruluyor ve otomatik olarak windows xp bilgisayara format atılmadan siliniyor. Ama Vista’da böyle bir durum olmuyor. Vista kurulu bilgisayara Windows 7 kurmak için mecburen format atmak zorundasınız.

  Windows7 ile format atıp windows kurmak artık o kadar kolay olmuşki. Eskiden windows xp’de olduğu gibi ikide bir birşeyler sorup sizi bekletmiyor. Sadece kuruluma başlıyorsunuz bitene kadar size hiç ihtiyaç duymuyor.

 5. windows 7 kurmak istyrm ama nsl yapcgmı bilmyrm vista kullanyrm şuan vistayı kaldrmam mı grk yada formatmı atılması lazm sizce ne ypmalym bana mail gönderirseniz sevinirm 2007 acer bi bilgisayara sahibim

 6. Ramazan kardeş. Şuanda tam ekran kalitesinde görüntü veren bir kamera yok. O filmdekiler aslında webcam ile çekilmiş görüntüler değil. Filmlerde kullanılan 20-30 bin TL’lik profesyönel kameralarla çekilmiş videoları film içinde msnde görüşüyormuş gibi montelemişler.

  O yüzden henüz, şuanda webcam ürünleriyle bunu yapmak mümkün değil.

 7. HP leptop aldim windows 7 fakat bir sorunum var biriyle msn kamarayi acinca efektler ayri geliyor ben filimde gordum tam ekran ve butun halinde efektlerde geliyor bunu nasil yapabilirim nerden ayarliya bilirim tesekurler

 8. Denedim bende işyerindeki bilgisayarda. Kullanımı çok keyifli hele birçok pencere açıksa bir tanesinin tepesinden tutup sallıyorsun diğer pencerelerin hepsi dökülür gibi simge durumuna iniyor. Çok hoş oluyor o. birde 2 pencereyi bir arada görmek istediğinde tepesinden tutuyorsun sola çekiyorsun ekranın tam yarısına otomatik oturuyor. diğer pencereyide aynen tutup sağa çekiyorsun oda diğer tarafa tam oturuyor. tutup tekrar ortaya çekince eski haline geri dönüyor oranları bozulmadan buda çok hoşuma gitti.

  Birde hava durumu meselesini çok sevdim. Ama program kurulumları açısından çok eksiği var.

 9. @irşad, dünyada herşey arz ve talebe göre üretilir. Windows’un dünyada kullanım oranı %90 civarında, Macosx %3, linuxde %6 civarında, %1’de bazı firmalara özel üretilen çeşitli işletim sistemlerini oluşturuyor. Şimdi sen virüs yazsan %5 orana hitap eden içinmi yazarsın %90 orana hitap eden için mi?.

  Yani anlayacağın zaten yazılan virüsler iyi amaçlı değil ve bilgisayarlara verilen zararlarda iyi amaçlı değil hepsi bu zarardan kâr etmek için uğraşıyor ve yazdığı bir virüsle daha çok kişiye ulaşmaya çalışıyorlar. Eğer linux’un kullanım oranı dünyada %25lere ulaşsa inan onun içinde bir sürü virüs yazılır, macosx içinde bir sürü yazılır. Açıkçası virüs bulaşmayan hiçbir işletim sistemi yoktur. Herşeyde muhakkak bir açık vardır.

  kapiş 😉

 10. Ozgurlukicin.com’da da bangır bangır kullanmayın dediler 🙂 Hayırlısı artık, virüs olmayan windows üretirlerse dönüş yaparız (belki) :p

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.