Yahudi kuruluşu web siteleri

İsrail oğulları kendilerine gönderilen hemen hemen her peygambere eziyet etmiş kimini öldürmüş kimine türlü eziyetler etmiş bir kavimdir. Bu sebepten dolayı Allah tarafından lanetlenmiş bir toplum olmuşlardır. Son olarak Hz. İsa’ya inanmayıp onada eziyet etmeye kalkmışlardır ve çarmıha gerip öldürmeyi düşünmüşlerdir. Allah CC. Hz. İsa’yı öldürmek isteyenlerden korumak için onu semaya alımış ve ona ihanet eden kişinin belden yukarısını Hz. İsa’ya benzetmiştir. Yahudilerde onu Hz. İsa sanıp çarmıha germişlerdir. O dönemde Roma imparatorluğuna ait olan Filistin topraklarında yaşamaktaydılar. Roma imparatorluğu zamanla hristiyanlaşınca yahudilere karşı cephe almış ve siz bizim peygamberimizi öldürdünüz, sizi burada istemiyoruz diyip tüm yahudileri oradan sürmüşlerdir. Bir çoğu gittiği yerlerde de dışlanmışlardır. Onlarda kendilerini saklamak için avrupanın büyük şehirlerine gitmişlerdir. O dönemde en iyi gelir kaynağı tarımcılık olduğu için ve köylere gidip tarım yapamadıkları için şehirlerde ticaret ile uğraşmışlardır. Her dönemde kendilerini sıkı sıkıya tutmuş ve tüm gelişmiş şehirlerde yaptıkları ticaretlerde birbirlerini desteklemişlerdir.

Zamanla değiştirilen Tevrat’a ekledikleri en önemli ibadet olarak gösterilen bilgiler ise en büyük sevap kazanacağınız iki şey var 1.si istihbaratçılık, 2.si ise fahişeliktir gibi ibare eklenmiş ve her fırsatta bu ibadet için çalışmaları gerektiği vurgulanmıştır (kaynak Kadir Mısıroğlu). Bu sebeple sanayi devriminden sonra tüm piyasalarda ciddi paralar kazanmışlar ve her birinin ürettiği ürünü diğer avrupa ve dünya ülkelerinde savunarak en büyük olmasını sağlamışlar. Erkekleri ciddi paralar harcayarak bulundukları ülke yönetimlerinden adam satın almış veya kendi adamlarını yerleştirmişler, kadınları ise bulundukları ülkelerdeki hem zengin iş adamlarının hemde ülke yönetiminde bulunan insanların metres ve sevgili olarak onların gizli bilgilerini deşifre etmişlerdir.

Sanayi devriminden sonra şehirlerde dönen ciddi paralar ve çoğalan savaşlar sayesinde birbirlerini her ülkede kollayıp zamanla kurdukları firmalar dünyanın en büyük firmaları olmuş ve bu firmaların hepsinin kazancının bir kısmını büyük israil devletini kurmak ve onu her zaman güçlü kılmak için israilde iş yapmasalar bile vergi olarak vermektedirler. Birçoğumuz bunu bilmektede. Örneğin Cocacola’nın gelirinin bir kısmını israile verdiği yıllarca söylenegelmiş ama Cocacola tarafından bu hiçbir zaman yalanlanmamıştır. Yazının başında da dediğim gibi en önemli ibadetleri “istihbaharattır”. Önemli yada önemsiz her konu hakkındaki bilgileri toplarlar ve gerekli makamlarına iletirler. Bugün önemsiz gibi görünsede bu bilgiler 10-20 veya 50 yıl sonra her an işlerine yarayabilir. Örneğin bugün köyde çoban olan bir gencin yaptığı kötü işleri bile eğer o köyde o olayı gören bir yahudi varsa bunu muhakkak rapor etmektedir. Çünki birgün bu çoban büyüyüp zengin olduğunda yada belediye başkanı, başbakan olduğunda bir yahudinin işine köstek olmaya kalkarsa daha önceden bu önemsiz gibi görülen istihbarat bilgileri gün yüzüne çıkarılır ve o kişi aleyhine caydırıcı olarak kullanılır. Bunun en önemli örneği Antalya’da yaşandı.

Demem o ki bu Cocacola, Omo, Nestle vs. gibi firmalar nasıl Yahudilik için her alanda hizmet ediyorlarsa bunun bir örneğide internet dünyasındada var olduğu bir gerçektir. Önemli bir noktaya dikkat etmenizi öneririm. Bir firma çok kısa sürelerde çok büyük paralar ve önem kazanıyorsa bilinki arkasında bir yahudi desteği bulunmaktadır.

İşte amaçların için her türlü istihbaharat bilgisini kolayca nasıl toplarsın. Tabiki insanlardan isteyerek. Bugün Facebook, Google gibi yahudi kuruluşu internet sitelerinin hemen hemen hepsi istihbaharat için çalışmaktalar. İnsanların her türlü bilgilerini burada bulabilmekteler. Hergün insanlar ne arıyor, hergün hangi siteleri geziyor, hangi ürünleri inceliyor, kimlerler sohbet edip mailleşiyor. Bunları sizi hiç zorlamadan bu sitelerden çok rahatça öğrenebiliyorlar.

İşte sırasıyla dünya çapında en önemli Yahudi kuruluşu ve hizmetkarı siteler (ufak bir not: Bu siteleri kullanmak zorunda kalıyorsanız hiçbir zaman gerçek bilgilerinizi vermeyiniz ;

1 – Google:

google-yahudi-web-sitesi

Kurucuları; Sergey Brin ve Lawrence Page‘tir. İkisininde kökeni Rusya yahudisi olan bu iki arkadaş Eylül 1998 tarihinde kurmuşlardır. Sitelerini kurmak için parasal desteğe ihtiyaçları bulunmuş ve para için Sun Microsystems sahibi ve Alman yahudisi olan Andy Bechtolsheim’ten 100.000 dolarlık destek almışlardır. Bugün dünyanın tüm ülkelerinde o ülkeye özgün arama hizmeti vermektedirler ve her bulundukları ülkede en çok kullanılan arama motorudur, çin hariç. Bir arama motoru ile sadece aramak istediğin şeyi bulmazsın aynı zamanda senin en çok neci olduğunun bilgilerini bu siteye verirsin. Sen hergün Taliban’la ilgili yazıları arıyorsan, senin İsrail düşmanın olduğun anlaşılmaktadır. Bu tür kimsenin aklına bile getirmeyeceği işlemlerde dilenirse kullanmaktadırlar. Kimse yok koskoca google yaparmı hiç yada sanane adamlardan ne isterlese yaparlar demesin. Çünkü ancak birgün can yandığında pişman olunuyor maalesef.

Türk Alternatifi: Maalesef yok!. Arama motoru alanı çok zor bir alandır. Herkes cesaret edemez daha doğrusu beceremez. Türk arama motorumuz maalesef henüz yok. Var olduğunu söyleyenler gördüğüm kadarıyla ya başka bir arama motorunu kullanarak arama yapıp sonuçları kendi sitelerinde gösteriyorlar yada ilk Türk arama motoru olan arama.com gibi sadece el ile eklenebilen dizin halinde faaliyet gösterebiliyorlar.

Diğer Alternatifi: Yandex.com.tr – Türk olmasa da yahudi olmayan ve Türkiye’de ciddi vergiler vererek ülkemiz özel hizmetler sunan arama motoru Yandex arama motoru olarak tavsiyemdir.

2- Facebook:

Facebook yahudi web sitesi
Kurucusu; Mark Zuckerberg’dir. Kendisi Yahudidir. 2002 yılında facebook.com’u kurmuştur. Önceleri üniversitelileri deşifre ederken 2006 yılında tüm dünyaya açılmış ve şuanda 1.2 milyar civarı (26/07/14) üyesi bulunmaktadır. Bu üyelerin büyük çoğunluğu annesine babasına bile söylemediği kişisel her türlü bilgilerini dahi burada rahatça yayınlamaktadır. Fotoğraflarını ve videolarını koymaktadır.

Bu site çok uzun zamandır fotoğraflarınızdaki yüzleri inceleyip bu yüzden sizi veya fotoğraftaki diğer kişileri tespit edebilen bir yazılım üzerinde çalışmaktadır. Hatta bu konuda çalışan bir firmayı 2012 yılında satın almıştı. Ne gibi bir faydası var bu özelliğin derseniz. Yüklediğiniz fotoğraflarınızdaki kişileri fotoğraf ne kadar kötü olursa olsun siz seçmeden otomatik etiketleyebiliyor yada size etiketlemeniz için bu kişi şu kişi hadi etiketle diyor. Ne kadar güzel bir özellik değil mi?

Evet fişlenmek için çok güzel bir özellik. Nasıl mı? En kolay anlayacağınız dilden söyleyeyim. Sen bir İsrail düşmanısın ve bir gün İsrail konsolosluğuna molotof atıp kaçtınnn ama çevrede bulunan bir güvenlik kamerası yüzünü görüntüledi. Şimdi sen facebook üyesisin ve daha önceden silmiş olsan bile sana ait bir fotoğraf eklemiştin facebook’a, ama bu fotoğraflar sen silsen de facebook arşivinden silinmiyor. İncelemek isterseniz facebook’a herhangi bir fotoğraf yükleyin, sonra bu fotoğrafın direk linkini resme sağ tıklayıp resmin url’sini kopyalayıp seçip yeni bir sekmede açın. Sonra bu fotoğrafı silin, ardından bu yeni sekmede açtığınız fotoğrafa sayfayı yenileyek bakın bakalım fotoğraf halen ulaşılabilir durumda mı?, hatta tam emin olmak isterseniz, başka bir bilgisayar üzerinden bu fotoğrafı açmayı deneyin. Sonuç, fotoğraf halen facebook üzerinden ve silinmemiş. İşte bu İsrailliler bu güvenlik kamerasındaki yüzü facebook’a atıyor, facebook’a bu yüz tanıma teknolojisi sayesinde hooop çat diye bu yüz ile eşleşen fotoğrafın sahibini tek seferde buluyorlar. Yani kısaca kendi elinle kendini ele veriyorsun.

O yüzden tekrar hatırlatıyorum, eğer mecbur değilseniz gerçek adınızı, gerçek fotoğrafınızı, gerçek doğum bilgilerinizi bu tür hiçbir siteye vermeyiniz.

Türk Alternatifleri: Bu konuda %100 Türk sosyal ağ sitesi isimli yazımı okuyabilirsiniz.

Mark Zuckerberg'in düğünü
Mark Zuckerberg’in düğünü

 

3- Microsoft:


Kurucusu: Bill Gates ve Paul Allen’dir. Bill Gates’in daha önceki araştırmalarımda yahudi olduğunu görmüştüm ama daha sonra edindiğim bilgilerle kendisinin yahudi olmadığını tam net değil, bazı kaynaklar kendisinin yahudi olduğunu söylemesine rağmen bazı kaynaklar ise aile soy ağacının 1700’lere kadar uzandığını ve yahudi olmadığını söylüor. O yüzden kendisi net bir yahudidir diyemiyorum. Fakat Bill Gates 2005 yılında bir televizyon programında ateistlikle inançlı arası olan agnostik denilen bir kişi olduğunu açıklamış.

Diğer kurucusu olan Paul Allen ise bir yahudidir. Firmayı kurduktan bir kaç sene sonra kendisi ölmüştür. Fakat her ne kadar firma kurucusu olmasa da kuruluşundan beri bu ikilinin en yakınlarında yer alan ve firma kuruluşundan kısa bir süre sonra o da bu firmanın bir parçası olan Steve Ballmer ise yahudidir. Ballmer 2009-2014 yıllarında firmanın yöneticiliğinide yapmış ve Bill Gates ile birlikte yaklaşık 18 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde yer almaktadır.

1975 yılında kurulan bu firma hemen hemen herkesin kullandığı Windows işletim sistemi ile bilgisayarlarda geniş bir kullanıma sahiptir. Ayrıca Hotmail, Outlook, Live messenger ve Skype ile de online yazışma alanında 650 milyon kullanıcıları bulunmaktadır. Xbox oyun konsolu ile oyun piyasasını Playstation’un elinden almış, Microsoft games ile de ateistik figürlerin bolca yer aldığı dünya çapında bol ödüllü Age Of Empires serisini yayınlamıştır.

Türk Alternatifi:

Diğer Alternatifler:

4 – Twitter

Twitter yahudi web sitesi

Twitter 2006 yılında Jack Dorsey, Noah Glass, Evan Williams, Edward Cramer, ve Biz Stone tarafından kuruldu. En tanınmış kurucuları Jack Dorsey ve Biz Stone’dur. Twitter dünya da toplumsal olaylarda en çok kullanılan kışkırtıcı mecra olarak bilinmektedir. Son bir kaç sene de olan ülke içi karışıklıklarda (Tunus, Mısır, Ukrayna, Türkiye) fitil genelde Twitter’dan ateşlenmiş ve yönetilmiştir. Bu konu hakkında daha önceden bir yazı yazmıştım, Twitter ülkeleri karıştıran bir ajan mı? isimli yazımı okumadan geçmeyiniz.

Kurucularından en popüler olanları incelediğimizde Jack Dorsey’in hristiyan kökenli olduğu görülmekte,amcasi katolik rahibiymiş. Noah Glass hakkında tam bir bilgi yok ama ismi orta doğudan geldiği ortada Noah (Nuh) ama yahudi mi değil mi henüz bir bilgi bulamadım. Diğer kurucusu Edward Cramer hakkında pek bir yazı yok.

Kurucular arasında yahudi izine Evan Williams ve Biz Stone ile rastlıyoruz. En zengin ve popüler olan kişisi olan Biz Stone (Christopher Isaac Stone) hakkında bir noktada yahudi olduğundan bahsedilmekte. Top 10 yahudi twittercılar isimli bir yazı derlemesinde Biz Stone’a da yer verilmiş. Evan Willams ise bu kaynakta (Google Translate çevirisi) sanırım yahudi müzesine katkı mı ne yapıyor İngilizce bilmediğim için tam anlayamadım. Sizlerden bilen varsa çevirisini yaparsa sevinirim.

Biz Stone’un yahudi olduğunun söylenmesi ve ülke siyasetlerinde bu kadar etkin rol alması Twitter’ın katıksız yahudi işaretleri taşıdığının göstergesidir.

Türk alternatifi: Ahsar.com

Twitter’ın Türk alternatifi sitesidir. Kelimesi Osmanlıca’da hafif anlamına gelmektedir. Yani küçük paylaşımı çağrıştırmaktadır. Ortaya çıkalı henüz 4 ay olmasına rağmen tasarımında sürekli geliştirmeler yapmakta ve şu anda Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 2000 sitesi arasında yer aldı ve hızla yükselmekte. Görülen o ki bu hızla büyümeye devam ederse bir kaç sene içerisinde Türkiye’nin en çok ziyaret alan ilk 100 sitesi içerisine girmesi kaçınılmaz. Bence sizlerde geç olmadan Ahsar profilinizi alın. Benim Ahsar profilimi takip etmek isterseniz @ikoc nikini takip etmelisiniz.

5 – Apple

Apple yahudi web sitesi

Apple bildiğiniz üzere neredeyse herkes tarafından iphone ile tanındı, ama ilk bilgisayar üreticilerindendir. Xerox’dan mause’u çalarak kişisel bir bilgisayarda ilk kullanandır. Ayrıca ilk görüntülü işletim sistemini Bill Gates’e yazdırırken bir kazık yemiş ve dos ekrandan sonra ilk görüntülü işletim sistemi MacOs olacacakken Windows olmuştur.

Bu firmanın kurucuları Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne’dir.

Steve Jobs çok çirkef ve çalkantılı bir geçmişe sahip olduğu için en tanınmış kurucu olmuştur. Kendisi aynı zamanda Apple’dan kovulduktan sonra şu anda çok tanınmış Pixar’ı kurmuştur. Pixar daha sonra katıksız illuminatici olarak tanınan çocukların beyinlerini yıkayan Disney’e satılmıştır. Steve Jobs’un hayatı kadar soyuda bir bilmecedir. En bilinen geçmişi Suriyeli Müslüman bir ailenin oğlu olup sonra Amerika-İsviçreli bir aileye evlatlık gittiğidir. Apple’un sloganı olan Think Different aynı zamanda museviliğinde çokça kullandığı bir slogan olmuştur. Steve Jobs kendisinin ateist olduğunu çokça konuşmalarında söylemiştir. Eğer ki annesi babası müslüman bile olsa bir çocuğu evlatlık vermenin en acı sonucu bu olsa gerek.

Steve Jobs ve Wozniak meşhur bir yahudi müzisyen olan Bob Dylan fanatiğiydi (kaynak 4. madde). Onu örnek alıyorlardı.

Steve Wozniak ise kökeni Polonyaya dayanmaktadır. Araştırmalarım sonucunda yahudi olmadığını gösteren bir bilgi yok sadece iki sitede yahudi olduğunu söyleyen notlar gördüm.

Firmanın ilk pazarlama müdürü ve ekip arkadaşlarına gelicek olursak Polonyalı yahudi olan Joanna Hoffman ilk pazarlama müdürüdür ve yanında çalışan bazı yahudi ekip üyeleride mevcuttur.

Türk alternatifi: Böyle kalitede maalesef henüz yok ama kısmi olarak Türk alternatifleri mevcut.

 • Vestel Venüs – Vestel tarafından %52’si tamamen Türkiye’de üreten ve işlemci, ram, ekran kartı gibi geri kalanı bölümleri ise ithal edilen ciddi manada Türk telefonu markası bilincini ilk oluşturan firma ve telefondur. Ülkemizde şöyle yanlış bir algı var. Bir ürünün demirinden, plastiğine, camından tozuna herşey Türkiye’de üretilmiyorsa %100 Türk değildir diye bir algı var maalesef. Ama hiçbir firma hiçbir ürününü tamamen %100 kendisi üretemez. Örneğin; İşlemci, bugün dünya da 4-5 ülke dışında kimse işlemci üretemiyor, Almanya’nın, İngiltere’nin bile işlemcisi üretimi yok. Ama bazı akıllılar sırf işlemcisi burada üretilmiyor diye telefonun Türk telefonu olamayacağını söyleyip telefona çamur atıyorlar. Kore’li diye övünülen Samsung bile üretiminin neredeyse tamamını Çin’de yapıyor. Apple gene aynı. Vestel ülkemiz için bir işe ciddi manada el altmış, emek vermiş bize de ona destek vermek düşer. Çünkü bugün büyük firmalara rakip olacak bir telefon henüz üretemiyor olabilir ama birşeyler yapması bile kendisi yıllar içinde geliştirip en iyi markalar arasına adını yazdırabilir. Mesela şöyle önemli bir örnekle kıyaslarsak çok daha mantıklı anlayacaksınız. Japon elektronik üreticileri ile birlikte dünyanın en önemli elektrikli eşya üreticileri Avrupa’dadır (daydı). Philips, Grundig, AEG, Bosh, Telefunken gibi markalar dünyanın televizyon ve beyaz eşyasında lider firmalardı. Ama şuan da önemsemediğimiz gibi ülkemizden Vestel, Arçelik, Beko gibi firmalar televizyon, buzdolabı, çamaşır makinası vs üretmeye başladığında da eminim birçok kişi alay etmiş olabilir. Ama artık Avrupa’da en çok satılan TV’ler, beyaz eşyalar bu Türk firmalarınındır. Hatta Grundig ve AEG Türk firmaları tarafından satın alınmış durumdadır. İşte bu durumun aynısı neden Telefon sektöründe de olmasın?
 • Trident cep telefonları mevcut. Duyduğum kadarıyla telefonlarının bazı kısımlarını Türkiye’de üretmekteymiş. Duyduğun kadarıyla hani şu uyduda bolca Yeşilçam filmi yayınlayıp hemen akabinde sürekli reklamları çıkan telefonlar varya, S6 vs. adlarla satıyorlar. Hah işte onları Trident Türkiye de üretiyormuş.
 • General Mobile – Türk firması Telpa tarafından aynı isimle Amerika’da kurulmuş üretimi Çinde yaptırılan bir telefondur.

6 – Youtube

Youtube yahudi web sitesi

Youtube’u 2005 yılında kuranlardan Chad Hurley, Steve Chen hakkında yahudi olduklarına dair bir ibare yok ama diğer kurucusu Susan Wojcicki yahudidir. Aynı zamanda kız kardeşi Anne Wojcicki gene yahudi kuruluşu Google sahiplerinden yahudi Sergey Brin ile evli. Firmanın kurucuları arasında bir de eski Paypal çalışanı Bangladeş asıllı Almanya doğumlu Müslüman Jawed Karim’de bulunmaktadır. Siteye ilk videoyu Jawed Karim yüklemiştir.

2006 yılında yahudi internet firması Google tarafından satın alınmıştır.

Türk Alternatifleri:

Diğer alternatif: Dailymotion.com, fransızların dünya çapında meşhur video sitesi. Tabi fransızlarda da biraz pislik var malum.

7 – WhatsApp

WhatsApp yahudi websitesi

WhatsApp 2009 yılında eski Yahoo! çalışanları Jan Koum ve Brian Acton tarafından kurulmuştur. WhatsApp tam 5 yıl gibi kısa bir sürede kendisinden çok daha popüler ve kullanışlı mesajlaşma yazılımları (viber, tango, line, kakao vs.) olmasına rağmen kısıtlı özelliklerle ve ücretli olmasına rağmen ve sadece 50 civarında çalışanı olmasına rağmen 19 milyar $ değerine ulaşmıştır. Neredeyse bütün kurumlar bu kadar yüksek değere ulaşabilen bir firmayı binlerce çalışan ile seneler içinde anca getirebiliyorlar. Bunun arkasında bariz bir sebep yatmaktadır.

WhatsApp kurucularını incelediğimizde bunlardan Jan Koum Ukrayna’nın Aşkenaz dedikleri yahudilerinden olduğunu görüyoruz. Yani bu kadar hızlı yükseliş kendinden çok daha iyi kalitede rakipler olmasına rağmen oluyorsa %99 arkasında bir yahudi desteği vardır sorusu akıllara gelmeden olmuyor ve incelendiğinde de Jan Koum gibi hemen bir yahudi işi olduğu kolayca görülüyor.

WhatsApp bildiğiniz üzere 2014’ün başında 19 milyar $’a bir başka yahudi kuruluşu olan Facebook tarafından alınmış ve çalışanlarının tamamıda Facebook bünyesine geçmiştir.

Türk alternatifi: Maalesef henüz yok!.

Diğer alternatif: Line, bu uygulama GüneyKore yazılımıdır. WhatsApp’dan sonra en çok tercih edilen uygulamadır, ayrıca Viber‘da mevcut, ülkemizde oldukça yaygın, firma geçtiğimiz aylarda Japon firması Rakuten tarafından satın alındı.

8 – Blogger

blogger

Blogger 1999 yılında Pyra Labs isimli firma sahipleri Evan Williams ve Meg Horihan tarafından kurulmuş internet günlüğü sitesidir. Evan Williams aynı zamanda Twitter kurucuları arasında yer almaktadır. Meg Horihan hakkında bir bilgiye rastlamadım ama Evan Williams’ın yahudi olabileceğine dair bu kaynakta bir video mevcut. İngilizcem olmadığı için anlayamadım ama Google translate çevirisine göre Yahudi müzesinin kuruluşuna yada kendisine bir katkı falan yaptığından bahsediyor sanırım. İngilizce bilenlar tarafından çevirilip bizlerle paylaşılırsa burada yayınlarız.

Site 2003 yılın da yahudi sitesi olan Google tarafından satın alınmıştır.

Türk alternatifi: blogcu.com

9 – Pinterest

Pinterest yahudi web sitesi

Ülkemizde pek fazla kullanılmasa da özellikle kadınlar arasında Pinterest çok popüler. Genellikle el işleri, tasarım ve yemekçilerin kullandığı bir site. Pinterest 2009 yılında Paul Sciarra, Evan Sharp, and Ben Silbermann tarafından kurulmuş bir sosyal ağ sitesidir.

Pinterest’te yahudi izlerine en önemli kurucusu Ben Silbermann ile rastlamaktayız. Adı zaten kendisi kolayca ele vermekte olup Silbermann soyadı yahudi soyadıdır. Yani Ben Silbermann yahudi olup Pinterest’in de yahudi kuruluşu bir site olduğu anlamına gelmektedir.

Alternatifi: Maalesef henüz yok!.

Diğer alternatifi: Bu tarz sosyal internet sitesi alanında bildiğim kadarıyla tek kendisi var.

10 – Friendfeed

Friendfeed yahudi web sitesi

Kurucuları hakkında henüz araştırmamı tamamlamadım. Ama Friendfeed sitesi 2009 yılında yahudi web sitesi olan Facebook tarafından satın alındı. Friendfeed’i dünyada en çok kullanan bir kaç ülkeden biriyiz. 2009’dan beri neredeyse hiç geliştirilmemiş olsada halen ciddi manada kullancısı bulunmaktadır.

Türk alternatifi: quup.com, birebir friendfeed koyası tasarımı ve özelliklerine sahiptir. Ekstra özelliği ise halihazırda takip etmediğiniz kaynaklardan da haberler alabiliyor olmanız.

11 – AOL (America OnLine) – Time Warner

Time Warner ve AOL logo geçmişi
Time Warner ve AOL logo geçmişi

Bildiğiniz üzere yahudiler kendilerini bazı simgelerle ifade etmeyi çok seviyorlar. Bulundukları her kurumda ve işte bu simgeleri koymayı atlamamaya çalışıyorlar. Bu durum ülkemizde illuminati olarak biliniyor. AOL, Amerika’nın en popüler habercilik portalı. Bir dönem @aol şeklindeki e-posta hizmeti ile de Hotmail ve Yahoo’dan sonra en popüler e-posta hizmetiydide.

AOL, kurulduğu yıl olan 1991’den 2006 yılına kadar logosu yahudilerin en çok kullandığı 2 simgeden birisi olan Mısır piramidini temsil eden üçgen şeklidir. Bu üçgen aynı zamanda israil bayrağında 2 adet karşılıklı üçgenin birleşiminin halidir. Ayrıca yahudilerin en çok kullandığı renk bayraklarında da yer alan mavidir. Ayrıca logonun ortasında bir oval bulunmakta. 2006’dan sonra değiştirdiği logosunda bu oval simgeyi yazının sonuna bir nokta koyarak değiştirmiştir.

AOL en popüler olduğu 2001 yılında hemen herkes tarafından katıksız yahudi kuruluşu olarak görülen bünyesinde çizgi filmlerin de beyin yıkayıcı figür ve illuminati simgelerine yer veren CartonNetwork kanalı ve WarnerBros çizgi film şirketi, Time dergisi, Fortune dergisi, People dergisi, CNN televizyonu ve HBO televizyonu gibi Amerika’nın en büyük haber ve normal televizyon kurumu ile basılı yayın gruplarının yer aldığı Time Warner tarafından satın alınmıştır. Ayrıca Time Warner’in 1990-1993 yıllarında yahudilerin en çok kullandığı 2 simgeden bir diğeri olan ağlayan göz simgesini logosunda kullanmış daha sonra dergisinde de kullandığı o çok bilinen standart yazısına bürünmüştür.

Türk alternatifi: mynet.com

12 – Oracle firması, Java ve OpenOfice

Oracle yahudi web sitesi

Dünyaca ünlü yazılım firması Oracle’ın sahibi Larry Ellison Rus kökenli Amerka yahudisidir. 2009 yılında dünyanın en zengin 4. kişisiydi. Oracle şu anda Database (veri depolama) alanında en çok tercih edilen yazılıma sahip ama bir diğer özelliği ise neredeyse son 20 yıldır Adobe Flash ile birlikte en çok kullanınan web yazılımı olan Java‘yı bir başka yahudi kuruluşu firma olan SUN‘u satın alarak eline almıştır. Ayrıca popüler olan ücretsiz ofis yazılımı olan OpenOffice de kensine geçmiştir.

Türk alternatifi: Maalesef henüz yok!.

13 – Bloomberg

bloombergt-yahudi-haber-sitesi
Özellikle basılı medya, tv medyası ve internet medyası alanında olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren firmanın kurucusu ve Newyork belediye başkanı Michael Bloomberg Amerikalı yahudi iş adamıdır.
Ülkemizde de Habertürk’ün ortaklığı ile BloombergHT adı altında faaliyet göstermektedir.

Türk alternatifleri:

14 – Friendster

2002 yılında kurulan ve Hi5 ile birlikte dönemin en popüler sosyal ağı olan Friendster’in kurucusu ve bir zamanların meşhur internet tarayıcısı Netscape’in yazılımcısı Jonathan Abrams yahudidir.

Türk alternatifi: Yonja.com

Bonus: Diğer ünlü teknoloji şirketlerinden Yahudi olanlar

1 – Dell Bilgisayarları:

Yahudi kuruluşu firma Dell bilgisayar

Meşhur Dell bilgisayarlarının kurucusu ve sahibi olan Michael Dell bir yahudidir.

Türk alternatifleri:

 • Casper: Millet Casper’i her ne kadar sevmese de Türkiye’nin bence en değer verilmesi gereken bilgisayar üreticisidir. Diyeceksiniz ki üretmiyor topluyor. Zaten bütün firmalar üretmiyor topluyor. Dell, HP, IBM (ha o işlemci üretiyor), Apple Mac vs.
 • Aidata: Hatırladığım kadarıyla Mecidiyeköy dereboyu caddesinde küçük bir dükkandı. Şimdi oldukça iyi işler çıkarıyor.

2 – Tumblr

Tumblr yahudi websitesi

Tumblr yahudi mi dersek. Evet aslında Tumblr’u kuran David Karp Amerikalı bir yahudidir (kaynak 6. paragraf).

Fakat Tumblr geçen sene yahudi olmayan Yahoo! tarafından satın alınmıştır amaaa David Karp Yahoo! bünyesinde halen Tumblr’u bir Yahoo çalışanı olarak yönetmektedir. Bu yüzden Tumblr’a kuruluşunda yahudi bir web sitesidir, şuan da ise dolaylı yoldan yahudi websitesidir diyebiliriz.

3 – Roman Abramoviç

Roman Abramoviç Rusyalı yahudi iş adamı

Her ne kadar web siteleri ile alakalı olmasa da Chelsea futbol kulübünün sahibi olmasından dolayı oldukça tanınmış olan Rus iş adamı Roman Abramoviç yahudidir. Eğer araştırırsanız dünya da hangi ülkede olursa olsun zengin bir yahudi varsa büyük oranda soyu Rusya’ya dayanıyordur. Herkes tarafından düşmanları olarak görülse de Hitler, Stalin ve Lenin’in yahudi politikaları hakkında İnşallah bir yazı kaleme almayı düşünüyorum. Bu konuda bildiklerinizin bir çoğunun yanlış olduğunu göreceksiniz.

4 – İntel

intel-islemcileri

Kurucusu Amerikalı işadamı Gordon Earle Moore’dur. 1968 yılında Gordon E. Moore ve Robert Noyce çalıştıkları firmadan ayrılıp İntel’i kurmuştur. Bu firmayı kurmak için işten ayrıldıklarını duyan ve kendisi aynı firmadan istifa edip hemen onlara katılıp şirketin 3. çalışanı ve ilk CEO’su olan Andrew Grove 1936 Macaristan doğumlu Yahudidir. Çocuk yaşlarda 2. Dünya Savaşında Nazi soykırımından kurtulmuş ve 20’i yaşlarında 1956 Komünist Macaristan’daki komünizme karşı çıkan halk ayaklanması zamanın da ülkesini terkedip Amerika’ya yerleşmiş. Andrew Grove İntel’de tam 30 yıl çalışmış ve 1997 yılında Time dergisinin kapağını süslemiş. Halen İntel’in manevi yöneticiliğini ve danışmanlığını yapmakta.

2005-2008 yılları civarında Intel, Ortadoğu da bir üretim üssü kurmayı planlıyordu. Tam 5 milyar dolar civarında olacak bu yatırımı Türkiye’nin bölgedeki önemini ve gelecek vaadetmesini fark ederek Türkiye’ye İntel’in üretim üssü kurma konusunda anlaşmaya varılıyor” haberlerini okuyordum. Ama bir süre sonra bu anlaşmadan vazgeçilip Intel’in teknoloji üretim üssünü israile yapmaya karar verdiği haberlerini duyduk. Birşeyler olmuş ve bir anda İntel, yaptırımını en mantıklı yer olan Türkiye’den israile çevirmişti. Belkide yahudi ağababaları bu işe engel olmuştu, belki de Andrew Grove engel oldu bu işe.


Yahudi olduğu sanılan web siteleri

Bazı siteler ise bazı kişiler tarafından yahudi sanılmaktadır. Ama aslında bunlar Yahudi değildir. Fakat aralarında belki yahudi desteğini gizlice alanlar olabilir.

– Yahoo! yahudi web sitesi mi?

Yahoo! adından dolayı bazı kişiler tarafından Yahoo = Yahudi şeklinde algılanmaktadır. Ama Yahoo Tayvan’lı Jerry Yang ve Amerika’lı David Filo tarafından 1994 yılında yapılmış ve 1995 yılında kurulmuştur. Yahoo diye bir kelime aslen yoktur. Kurucuları adının kolay ve akılda kalıcı olması için bir kaç şeyin birleşimini bir araya getirip Yahoo ismini koymuşlardır. Kendilerine göre Yahoo kelimesi Kabasaba anlamına gelmekteymiş ve sayelerin de dünya dil literatürüne de böyle geçmiş durumda. Arapça’da ise Yahudi’nin okunuşları arasında Yahood varmış ama bu kurum çok şükür ki yahudi kuruluşu değil.

Bana göre bir diğer kanıtı ise yahudiler, yahudi olmayan kurumları neredeyse tüm görsel ve basılı medya ellerinde olduğu için bu yayın organlarında yer vermeme ve itibarsızlaştırma onların en çok başvurdukları yoldur. Bu sebeple Yahoo dikkat ederseniz internet kullanıcıları arasında çok bahsedilmesine rağmen teknoloji haberlerinde neredeyse hiç rastlanmaz. Bu firma bir zamanların hem portal, hem arama motoru, hem mail, hem bazı ücretsiz hizmetler alanında dünya lideriyken bana göre yahudi kurumları tarafından itibarsızlaştırılmıştır. Şimdi dünyanın sıradan firmalarından biri haline bürünmek üzere.

Yahoo yahudi kuruluşu web sitesi değildir.

– Yandex yahudi web sitesi mi?

Yandex (Яндекс) 1997 yılında Rus kökenli Kazakistan vatandaşı Arkady Volozh tarafından kurulmuş Rus arama motorudur. Ülkemizde de bize özel hizmetler sunarak, ülkemize değer vererek faaliyet göstermektedir. Yandex Rusya dışında Türkiye’nin yanı sıra diğer Asya Türki devletleri arasında çokça kullanılmakta ve oraya da anen Türkiye’de olduğu gibi hizmetler sunulmaktadır.

Kısacası Yandex yahudi kuruluşu web sitesi değildir.


Sizlerde Yahudi olduğunu bildiğiniz siteleri burada paylaşın

Bunlar gibi dünya çapında yoğunca kullanılan birçok site Yahudi kuruluşudur. Bu siteleri kullanmayın demiyorum ama kendi kişisel bilgilerinizi, ülkenizin özelini bu sitelerde dağıtmayın ve elinizden geldiğince bu sitelerden uzak durmaya çalışın. Sizlerinde bildiğiniz dünya çapında kullanılan sahibi Yahudi olan siteleri yorumlarda belirtebilirsiniz.

“Yahudi kuruluşu web siteleri” için 73 cevap

 1. Bu makale aynen sadece helal olsun diyebiliyorum bu kadar uğraş emek iyi bir inceleme detaylı anlatım resim yazı nerdeyse yaptıgımız her yein kulladıgımız hgerseyin aldtında bir yahudi isim yada firma ne yapalım minicik bir topluluk dünyayı yönetiyor……biz 1.5 milyar müslüman tyayvan kadar ekonomi yaratamıyoruz…kuranı kerim in ilk emri OKU malesef biz bunu anlayamamısız…
  saygılar elıne saplık

  • Bu bilgi girmeyin uyarım eğer ileride onlara karşı birşey yaptığında senin kolay teşhisin, hakkında kolay bilgi edinmeleri gibi sonuçlar çıkarıyor. Direk durduk yere birşey yapacak değillerdir.

 2. kardeşim yarısını hep kullanıyorum .. bunun bi yolu armı kllansak sence işe olurmu .. hayatımıza girmiş durumdalar ..

 3. BU KADAR TAKINTI VARSA GIDIN SUUDI ARABISTAN’DA YASAYIN DIYECEGIM AMA ONLAR DA BU SITELERI KULLANIYORLAR, HATTA ALTIN KAPLAMALI MERCEDESLERDEN INMIYORLAR :)))

  • Bu topraklarda Müslüman Türk milleti Bin yıldır var, ayrıca benim soyum (Pomak Türkleri) ise 1700 yıldır bu topraklarda. Gideceksen sen gideceksin.

 4. Sayin Isa Koc,

  Siz, Turk gencligine, yukarida bahsi gecen basarilara ulasabilmesi icin ne gibi ogutler veriyorsunuz acaba? sizden bunlari duymak beni cok mutlu eder.

  saygilarimla

  • İslam’ın yaşam düzenine uymalarını ve düsürt olmalarını tavsiye ediyorum. Bugün bir yahudinin başarılı olmasındaki en temel 2 neden var, sabah erkenden kalkarlar, işlerinin sallabaş değilde elinden en iyi şekilde gelecek şekilde yaparlar ve en önemlisi bir birlerini çok aşırı fazla tutarlar.Bilgi seviyesi olarak dünyadaki herhangi bir insandan fazlalığı yoktur yahudilerin. Hangi yahudifirmasında çalışan bir arkadaşım anlatsa, ilk olarak maaşını tam ve hep zamanında verdiklerini söylerler.

   Yani aslında dinimiz tam olarak emrettiği ölçüde onlarda işlerine dikkat ederler. Ama biz Müslümanları nasıl uyuttularsa son 100 yılda İslam’ın iş hukukunda bize söylediği şeyleri hep unutmuşuz ve dünyanın en üçkağıtçı toplumlarından biri haline gelmişiz. Benim tavsiyem tekrar milletin silkelenip kendisine gelmesi. İnanıyorum, yahudilerden çok daha fazla yükseliriz bu yola uyarsak.

   Örnek verecek olursak Ebay’in sahibi İran’lıdır. Amerikan’nın en büyük yoğut firmasının sahibi Türk’dür. Üstelik yeni kurulan şirketler arasında en çabuk 1 milyar dolar değerini aşan firma seçilmiş. Yani sadece yahudiler çok büyük firmalar kurmuyorlarmış.

 5. Elinize sağlık, yahudilerin yaptıkları şeyleri kullanmak istemiyoruz fakat alışkanlıklar bizi buna sürüklüyorum bunların hesabını veremeyiz ama kullanmamak için elimizden gelini yapıyoruz.

 6. Sayın isa koç,

  Yahudi ve yahudi firmaları hakkındaki yazınız güzel olmuş.
  Fakat türk siteleri diye önerdiğiniz sitelerin arkalarındaki kişileri de bilmek gerekyor.
  Yahudilik / sabataycılar ve bunun gibi oluşumlar maalesef bir çok türk firmasının içine işlemiş durumdadır.

  Saygılarımla

 7. Bir Yahudi sitesinde okuduğuma göre tüm kameralar patent hakkından dolayı marka farketmeksizin İsrail’e para gidiyormuş

 8. Bence vermis oldugunuz orneklerde ciddi neden/sonuc problemleri var. Bu projeleri cikis noktalari, getirdikleri teknolojik yenilik nedir, hangi bosluga cevaben cikmistir, piyasa dinamikleri vs. acilarindan degil de sadece nereden bir Yahudi baglantisi kurabilir diye arastirmissiniz. Mesela Yahoo yahudi firmasi olmadigi icin geri planda kalmamistir. Google gelistirdigi dagitik mimari sayesinde sadece yahooyu degil Altavista vs tum arama motorlarini supurmustur.
  Ayrica Sun Microsystems basarisiz is modeli, piyasa/rekabet kosullari vs. nedenleriyle dususte olan bir firma iken Oracle tarafindan satin alindi.Sizin teoirinize gore Yahudi firmasi oldugu icin batmamasi gerekirdi.
  Ayrica internetin genel bir problemi olan kisisel bilgilerin gizliligi konusunu,Yahudi’lerin “istihbarat” toplama ozelliklerine baglamaniz bkraz zorlama bir yorum olmus. Bu tur internet projelerindeki kisisel bilgiler ticari olsun guvenlik olsun, bircok kisi/kurum/sirket’in istahini kabartmaktadir.
  Tamam Siyonizmin ekonomik baglantilarina,boykota yogunlasalim ama bunu daha destekli daha akillica yapalim.

  • Zaten bu gerçekte masaüstünde belgelendirdiğimiz fikirleri değil elbette. Sadece böyle olduğunu düşüdüğüm için bu şekilde yazdım. Yahudi çalışma mantığı benim düşünceme göre böyle ayrıca okuduğum tarih kaynakları, dinlediğim tarihçiler, rastladığım haberler bu yönde fikrimin oluşmasına sebep olmuştur.

   Mesela Yahudilerde istibaharat bir hastalık derecesinde. Bu kaynakta yer alan istihbarat konulu yazıda da bu maddeyi göreceksiniz. Orada “# MOSSAD’ın gücü kutsal kitapta saklıdır. # Yahudilerin tüm dünyaya yayılması ile beraber etki alanı artmıştır.Aynı zamanda Tevrat’a göre : “Casusluk onlar için bir ibadettir” (Herkes mahallesindeki gelişmeleri rapor eder)” denmektedir. Adamların inandıkları kitapta böyle birşey var iken tarih çerçevesinde değerlendirerek benim bir yahudinin aksini yapacağını düşünmem beklenemez. Ben olaya bilim değil tarih çerçevesinden bakıyorum. Sadece bilim olarak bakılırsa internet de insanlık için yapılmıştır ama işin detayına tarih çerçevesinden indiğiniz de ilk CIA tarafından istihbarat amaçlı icat edildiğini bilmeyenimiz yoktur herhalde. İnternet Amerika Suvanma Bakanlığının desteği ile Dr. Vinto Cerf tarafından icat edildi. Dünyada insanların şu anda kullandıkları radyo dahil birçok araç aslında askeri amaçlı icatlardır ve sonra halkın üzerinde kullanılmıştır. Tabi işin insanlara fayda boyutu ayrı çerçevededir.

   İnsanlar nesneden faydalandığı kısmını dikkate alır, devlet kurumları ise bu nesne sayesinde insanlardan faydalandıkları kısmını ele alır. Misal futbol gibi.

   Normalde futbol diye bakarsan, bence hiçbir devletin hoşuna giden birşey değildir diye düşünüyorum. Çünkü suç, kumar, kavga, rüşvet, tehdit, insanların çıldırması vs. bir sürü konularda futbol devlet yönetimlerini tiksindirir. Ama halkı önemli gelişmelere karşı oyalayıcı, büyüleyip kontrol altına alıcı bir unsur olduğu için devletler özellikle bunu destekliyorlar. Dikkat et ne zaman insanlar bir konuya ciddi ciddi kafa yorup itiraz etmeye hazırlanıyorsa genellikle önemli bir futbol maçı ile bu hazırlık bir anda unutulup konu başka yöne döner.

   Sun ise zaten yıllarca dernek gibi faaliyet gösterdiği için gelir modeli açısından eli hep zayıf oldu zaten, ayrıca buna yönetimsel başarısızlıklarda eklenmiş olabilir. Yahudi olmak demek süper insan demek değil, haliyle vasat bir yönetim olduğunda java, openoffice gibi çok önemli yazılımların bulunduğu bir kurumun batmasına elbet izin verilmez. O yüzden kendi çıkarları açısında çok önemli yerde olan bu kurumun batmaması için başka bir Yahudi firması tarafından satın alınması çok normal. Biliyorsunuz ki neredeyse bütün telefonlarda Java var. Buda her telefona sızmak için çok mühim bir fırsat demek.

   Yahudilerde kurumlar şahıslara ait olsada bir çok kurumun başında da sahip değil, sahip gibi görünen geçici yöneticide olabiliyorlar. Çoğu kez bir yahudiye ait bir firma sessiz sedasız, kaç paraya satıldığı halka genel duyuru ile söylenmeden el değiştirir. Sebebi o yönetim başaramadığı için ağa babaları o kurumu bir başkasına devretmişlerdirde ondan.

 9. Yahudi kuruluşu websiteleri kervanına twitter, whatsapp ve pinterest olmak üzere 3 web sitesi daha katılmıştır. Sizlerinde yahudi olduğunu düşündüğünüz ya da bildiğiniz siteler var ise bizimle paylaşıp listeye eklenmesine yardımcı olun.

 10. sayfayı okuyunca atılacak ne kadar çok adımızın olduğunu gördüm. Artık ezik pırısık bizden bişey olmaz havasını bırakıp en iyisini yapmak için yola çıkmamız gerekiyor. Bilgisayar mühendislerimizin, programcılarımızın ülkemiz için çalışıp didindiklerinden hiç kuşkum yok. Bizlerde ülkemizde çıkan yerli üretimlerini fiyatı biraz fazla olsa da desteklemektir.

 11. michael dell yahudiler tarafından en çok nefret edilen 10 kişi arasında ismi bulunan bir kişi. bir internet sitesinde okumuş şaşırmıştım. sanırım israile destek vermediği için

 12. Yahudileri yerden yere vurmak ile hiçbirşey elimizegeçmez. Müslümanım demekle de bir adım daha ileri gidemeyiz. Biz kendi arabamızı yaratalım derken, yahudiler dünyaya mal olmuş gelişmelerde hep ilerlediler. Biz yasakladık ama onlar geliştiler. Yahudiler de dünyaya katkıları ile hepimizin bundan istifade etmemizi ve hatta şu mesajlaşmamızı sağladı. Bu eleştirilecek birşey değil, onları taktir ederek biz de katkıda bulunmalıyız. Onlar düşman değiller dünyaya, yaptıkları atılımlar onları zaten otomatşkman güçlü kılıyor. Bükemediğin eli öp diyen bizim atalarımız.

  • Düncelerinde haksız değilsin fakat, Yahudiler diğer gelişmelerin hepsini görmezden gelip sadece kendi ürünlerini ön plana çıkardılar. Yahoo mail ve messenger olayını ilk çıkaranlardan ama yahoo’ya değil yahudi olan kişiye destek verdiler.

   Yani bir Yahudi ister dünyada ilk birşeyi yapsın yada yapmasın daima yahudiye destek verir. Ondan çok daha iyi olan biri bile olsa asla onu bir yahudiden daha fazla tanıtmaz. Onu tanıtmak içinde çoğu zaman para alır ama bir Yahudi’yi tanıtırken hem para almaz hemde çok övücü sözler söyler. Haliyle dünyada en iyisini sadece onlar yapıyormuş sanırız. Oysaki onlarda diğerleri gibi aynı şeyleri yapıyolar fakat daha çok onların sesi çıkıyor. Sanıyormusun tüm herşeyi onlar icat ediyor, hayır. Bilmiyorum teknoloji sitelerini takip edermisin. Hergün yeni bir haber okuruz. Facebook instagramı satın aldı, Google Picasaweb’i satın alıp geliştiricilerini bünyesine kattı. İşte bilmem hotmail kurucularını Microsoft satın alıp MSN’e dahil etti. Twitter kurucuları Twitter’ı sattıktan sonra yeni girişimlerine odaklandılar. Yani bunlar aslında başkaları tarafından geliştirilen uygulamalar ama diğerlerinde para ve arkasındaki medya patronu yahudiler sayesinde hem onlar büyümeden başlarını ezip satın alınıyor hemde kendilerinde olmayan özellikler kendi bünyelerine katılıyor. Medya ise bu olayı başka yerden aldığını vurgulamak yerine artık Facebook’ta görüntülü sohbet edicez falan diye duyuruyor.

 13. bizde büyürüz ama çalarak büyüyemessin önce hak edene hak ettiğini vereceksin. Adsense den gelir elde edenler bilir google den daha fazla para kazandıran başka bir şirket yok adamlar çalsada ayarında çalıyor demekki

 14. Bu artık zaten Türk milletine yerleşmiş bir konu bakkallar bile market ve ingilizce isimler kullanıyor yavaş yavaş külütürümüzü kaybediyoruz !!! Quup konusuna gelince yine de tüm sosyal ağlar bir birine benziyor gerek facebook = google plus gibi yinede desteklenmeli desteği gören web tasarımcıları daha iyisini yapmaya çaşlışacaklar emin olun !!! 🙄

 15. Aslında bizimde buna benzer sitelerimiz var ama kimse desteklemiyor.Bu gün quupu kimler biliyor ?(İlk türk sosyal ağı) bunun gi,bi sitelere destek verilse daha ardı arkası gelir 🙂 Ama türk halkının klasik halleri hadi birbirimiz taşlayalım ! 😆

  • Aynen ama Quup’da keşke daha Türkçe bir isim tercih etseydi. Bende kullanıyorum Quup ama tasarımda Friendfeed’in çok hafif geliştirilmiş hali. Yani ciddi bir buluş değil. Keşke özgün birşey yapsalardı.

 16. yahudi olması evet üzücü.ama bu gercegi nasıl degiştirebilirsin.bu insanlar para kazanma konusunda yeteneklerini sonuna kadar kullanıyorlar.ve bu konuda ne olursa yaparlar.yani ahlaksızlıgı sahtekarlıgı.onlar için bir amac var ve bu yolda hersey mübah.bunu gercekten bilmemiz faydalı bence.en azından kendini koruyabilmek için.

 17. RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLA C.C ADIYLA
  Hak gelir batıl zail olur(kaybeder).Tüm dünyadaki taguti ve batıl düşünceler hepsinin sonu hüsrandır.zafer İSLAM ın dır Bunu ne abd ne ab nede terör devleti israil önleyebilir dünyada kesin galip müslümanların ,ahirette cennet müslümanların olacaktır. Cehennem yahudileri putperetleri ve hıristiyanları homurdanarak beklemekte dinler arası diyalogcularda cehennemliklere odun ve ateş taşıyacaklardır ne onurlu bir yol!!!!! dinler arası diyalog !!!! tıpkı ebu lehebin karısı gibi ALLAH cc yahudileri hıristiyanları ve putperestleri ve diyalokçuları kahar kahar kahar etsin amin.

 18. tuğra yıldız denilen şahıs demedini bırakmamış sizlerde hala burada bu konuyu tartışıyorsunuz yazık yaw… böyle insanlara farz bazı şeyler

 19. Yahoo unutulmuş, ki adı üstünde Yehova’dan gelir, en büyük yahudi sitesidir, en sağlamı Apple’dır her zaman dediğim gibi. Steve Jobs budisttir, en azından zararsızdır. :))

  • 1 – (Yahoo Jerry Yang ve David Filo’nun 1995 yılında kurdukları şirketin pazarlama adı olarak seçtikleri isim, sözcüğün anlamı; 18. yüzyılda İngiliz romancı Jonathan Swift’in klasik eseri ‘Gulliver’in Gezileri’nden esinlenerek “kaba saba, gelişmemiş kişi” anlamına gelmektedir.)
   2 – Jerry Yang (Yáng Zhìyuǎn, 楊致遠), Yahoo’nun kurucularındandır. 1968 Tayvan doğumlu olan Yang, Stanford Üniversitesi’ndeki arkadaşı David Filo ile birlikte Yahoo’yu kurmuştur.
   3 – David Filo, Yahoo’nun kurucularındandır. 1966 Louisiana doğumlu olan Filo, Tulane Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği eğitimi görmüş; daha sonra Stanford Üniversitesi’nde tanıştığı Jerry Yang ile birlikte Yahoo’yu kurmuştur.
   Böyle senaryolar yüzünden kaybediyoruz .Bir yalan uydurup insanları o yalana inandırmak

 20. Bu Aşırı SoLculardan Ve MiLLiyetçilerin Yorumlarını Okuyunca şaşırıyorum ne dir bu alıp veremedikleriniz insanız ya varmı ötesi kulluk yapıyoruz bu dünyada biraz düzgün yaşamayı çuvaldızı kendimize batırmasını öğrenelim….

 21. Tuğra yıLdız Yazdıklarında çok abartmışssın durumu biraz özüne dönmeye rica ediyorum sana kimliğini bizlerle yaşıyorsan gurur duymalısın gelelim web siteleri konusuna sen yahudileri sabataistleri öğrenmelisin ülkemizdeki kimler olduğunu tuğra araştır ozaman o insanlarla aynı kimliği paylaştığına üzüleceksin bizde türküz ilk başta müslümanız bunun önüne kimse geçemez din islamiyet olmasa ülkelerde milletlerde olamazdı saygılar…

 22. Sevgili Tuğra Yıldız;

  “Ülke araplaşıyor”. Allah’ını seversen bunu bana bir açıklarmısın? Dinimiz ne diyor kadınlar için, Başınızı örtün diyor değilmi? E o zaman bu inat niye kardeşim. Turkiye Cumhuriyeti’ nde %90′ dan fazla müslüman yaşıyorsa neden insanların dini gerekliliklerini yerine getirmelerine müsaade etmiyorlar? Bu sence haksızlık değilmi? Şimdi ben 5 vakit namaz kılsam,orucumu tutsam, sakalımı bıraksam senin gibi önyargılı insanlar için şeriatçı, arap yanlısı, Atatürk düşmanı vs vs. Ne alakası var kardeşim? ben sadece dinimi yaşıyorum ve buna hiç bir insanoğlu karışamaz.

  Birde konuyu öyle bir noktaya getirmişsin ki sanki türklüğü ve islamı karşı karşıya almışsın. Çok büyük zırvalamışsın sen çookk. Sevgili İsa’nın da dedigi gibi İslam bayrağını her coğrafyada gururla dalgalandıran bir tek türklerdir. Şimdi sen çıkmış kendi atalarınının kemiklerini sızlatıyorsun.Yahu sende hiçmi beyin yok kardeşim? Bu kadar da yapmayın nolur. Tamam kendini haklı göstermek için çamur atanlar var ama seninki b.k atmak olmuş ve bunu da en kutsal değerim olan yüce dinime yapıyorsun. Allah sana akıl fikir ihsan eylesin ki tez zamanda doğru yolu bulasın.

 23. sizin gibi şerefsizler bu yahudi bu ateist bu hristiyan diye uğraşacağınıza iş yapın.helal olsun adamlara.siz bu kafada oldukça ülke araplaşıyor. cibiliyetsizler ben türkoğlu türküm ve sizinle aynı kimliği paylaşmaktan utanıyorum.ülkeyi ne hale getirdiniz.

  • Türklüğünden utanan şahsiyet, sen bilmezsin ama senin deden namazını kılıp orucunu tutan birisiydi. Acaba ondanda bu yaptıklarından dolayı utanıyormusun?

   Önce Türklük ne demek tarihinde neler yaşanmış onu öğren. Orhun kitabelerinde de Türkler henüz İslam’dan haberdar değilken Kültegin Kağanın Allah’a ettiği dua sözleri var. Allah inancını neden sadece Arap inancı gibi değerlendiriyorsun. Türkler tarihte en az peygamber gönderilen tek millettir. Sadece 1 peygamber gönderilmiş oda sadece Allah’ın varlığını ve ona kulluk etmeyi öğretmek için ve bundan sonrada Türkler Allah yolundan en az sapan millet olmuşlardır. Yani İslamiyete Arapların dini olarak bakarsan yanılırsın, Herkezin dini ama İslami yaşama göre en eski yaşayan millet ise Türklerdir. Bu yüzdendir ki İslam bayrağını Araplardan alıp 1300 sene en iyi şekilde temsil ederek İslamiyeti yayan bir millet olma şerefine erişebilmişizdir.

  • Hadi ordan siyonist köpek, hiçbir türk veya müslüman kişi, yahudilere destek vermez, çünkü yahudiler, kendilerini diğer insanlardan üstün görür ve diğer insanlara üstünlük kurmak için yaşarlar. Tüm dünyadaki yahudiler bilinmeli, onlara karşı uyanık ve uzak olmalı ve bu sinsi düşmanlara karşı hep birlikte ve güçlü olmalıyız, lütfen özellikle google, facebook, android gibi bilişim sistemlerini ve israil mallarını kullanmayınız. Onlar bize ve bizim neslimize acımazlar, bu nedenle tetikte olun, uyanın ve uyarın.

 24. zaten bütün büyükleri onların elindeyse küçüklerinide fazlasıyla etki altlarına almışlardır. ekonomiyi ellerine geçirdikleri gibi internetide ellerine geçirmişler. halimiz duman. 🙁

  ama sonları yakındır. fazla sevinmesinler.

  • Evet her fırsatta birbirimizi kötülüyoruz. ama bu yüzyıllardın olan bir sorunumuz değil, bizim düşünece yapımızı değiştirmek için son 100 yılda çok uğraştı ingiliz ve israilliler.

 25. Evet ne yazıkki durum böyle. Hepsi piyasanın en güçlü firmaları olmuş durumdalar. Tarihte pogrom (bir halkı veya bir dine mensup kişileri istemeyip defetmek) denilen olay mevcut. Dünyada Türkiyedeki 6-7 eylül olaylarında rumları defetmemizin haricinde dünyada sadece yahudiler herhangi bir oturdukları yerden sürekli defedilmişlerdir.

  Yahudiler gittikleri her yerde açgözlülüklerinden ve fitnebazlıklarından dolayı sürekli kovulmuşlardır. Bunlara bakmamız bile yahudilerin nasıl biri olduğunu fazlasıyla belli ediyor.

  bkz: pogrom

  • Merhaba
   Oncelik size çok teşekkür etmek istiyorum.Uzun zamandır aklimda olan sorularin cevabını sizin vesilenizle buldum.Size bir kaç sorum olacak.
   Nette Twitter Yahudilerin diye bir yazi okumuştum bu konu hakkinda bir bilginiz varmı?
   WhatsApp da bir yahudi programimi?
   Benim yeni haberim olan ‘ QUUP ‘ sosyal paylaşım sitesi halkımız bilmiyor.Turklerin en çok kullandiklari Facebooktan quup’un ve yahudi boykot icin google haric arama motorlarinin reklamini yapsak ve yazilarinizi da paylassak ne dersiniz grubu veya sayfayi ben acarim sizde destek verirseniz yazilar paylassaniz nasil olur ? Twitter adresim – @hndebyrm

  • Evet Twitter’ıda aslında başta araştırmam gerekiyordu ama boşluğuma denk geldi. Sen bunları hatırlattığın için teşekkür ederim. Onlar hakkında da sayfaya yazılar ekledim. Araştırmalarım sonucu Twitter ve WhatsApp’da yahudi kişiler tarafından kurulduğunu öğrendim. Quup’a gelince Türk olması açısından kullanılmaya değer. Bir ara Quup yöneticileriyle Twitter engellendiğinde görüştüm, onlarda aynı kafadan görüşe sahip olduklarını gördüm. Adamlara twitterın engellenmesi sizin açınızdan iyi olur diyorum onlar yok engellenmesin karşıyız diyorlar. Siyasi görüşleride sol uçları. Yani ben kullanmayı bıraktım ama alternatifler arasında şimdilik en iyi konumda olanı.

   Yazılarımı istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Açacağınız sayfaya vaktimin müsaitsizliği sebebiyle aktif olarak destek veremesem de fırsat bulduğum anlarımda muhakkak destek veririm İnşallah.

  • Facebook grubunu açtığımda sizede mutlaka haber vereceğim.Sizin gibi konuya hakim kişiler varsa, açacağım grubta onlarında destegini almak isterim.Daha çok insana ulaşmak ve sizin vesilenizle daha cok insani bilinçlendirmek dileğiyle.. Vakit ayırdığınız için çok teşekkürler

 26. Bu yazıyı okuyunca soğuk ter dökmeye başladım. Keşke destekleyebileceğimiz kendi yerli işletim sistemimiz, kendi ürünlerimiz, kendi sitelerimiz olsaydı. Keşke…

  • Paul Allen halen yaşıyor fakat taburcu olduktan sonra Microsoft’a geri dönmedi. Vulkan Inc. adında kendi şirketini kurdu. Steve Ballmer 2009 2014 arasında değil 2000 2014 arasında Microsoft CEO’luğu yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.