Böyle zor bir oyun yoktur heralde

Bir forumda arkadaş paylaşmış çok güzel bi oyun mutlaka oynayın diye. Bende bir deneyeyim dedim. İlk görünüşte çok basit gibi görünüyor ama oynayınca insana kafayı yedirtiyor adeta. Oyun 30 bölümden oluşuyor ve oyunu bitirmek için yapmanız gereken kırmızı kareciği başladığınız yeşik yerden bitişteki yeşil yere kadar mavi topçuklara çarptırmadan gitmek. Her yanışınızda bulunduğunuz eldeki başlama yerine geri dönmek zorun kalıyorsunuz. Kırmızı kutucuğunuzu yön tuşları ile hareket ettiriyorsunuz. Ben 9. bölüme kadar gelebildim daha ileriye gitmeye sinirlerim müsade etmedi. Daha fazla zorlasaydım heralde monitörü kırardım çünkü klavyeme bile bayağı bir dabe yedirdim zaten. Sizde bir deneyim sonuçlarınızı yorum olarak belirtin bakalım benden ileri gidebilecekmisiniz. Oyunu resmi sitesindeki linki Tam ekran (mavi toplar daha yavaş gibi) Bitiren bir arkadaşın videosu Video youtube’de olduğu için eğer engelli sitelere girmesini bilmiyorsanız buradaki yazımı okuyarak dns ayarları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca oyunu buradan direktte oynayabilirsiniz.

Windows 7 herkesin gözdesi olacak gibi

Windows 7’nin Temmuz ayından sonra çıkan deneme sürümünü bir çoğumuz denemişizdir. Deneyenlerde öve öve bitiremiyorlardı. Bende her yeni windowsu denerim muhakkak ama orjinal sürümü çıkınca denerim. Fakat denemem için önce var olan windowsumun çökmesini beklerim. Bu kez bu kadar övmelerine dayanamayıp orjinal sürümü çıkmadan deneyeyim dedim. 2-3 ayda bir crack ve müzik sitelerinde dolanırken muhakkak bilgisayarımı virüslerle doldurur çökertirdim ama ne hikmetse bir türlü çökmedi gitti. Bu süre içerisinde geçtiğimiz Kasım ayının 20’sinde Windows 7’nin orjinal sürümü piyasaya çıktı. 2 hafta önce bir tanıdık satın almış ve laptopuna kurmam için bana getirdi. Tabi kurupta bi tatmamak olmaz. Bende sabaha kadar denedim, performansı olsun, görsel zenginliği olsun, getirdiği yenilikler olsun çok beğendim. Sabah uyumayıp hemen kendi bilgisayarıma da kurdum. 2 haftadır test ediyorum. Bu süre zarfında Windows 7 Ultimate sürümünün Windows xp’ye göre değişikliklerini ve yeniliklerini tanıtan bir video hazırladım. 30 dakikalık bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Tekrar yazılarımla başbaşayım

Yaklaşık Ağustos ayından bu yana yazı yazamıyorum. Aşağıyukarı 5,5 ay kadar. Sebebide daha önce belirttiğim gibi bir kitap tasarımı işi almamdı ve uzun seyahatlar, fotoğraf çekimleri, bilgisayar başına geçip saatlerde düzenleme ve tasarımlar derken yaklaşık 7 ay içerisinde tamamlayabildim. 1250 sayfalık bir kitap oldu olmasınada benide İllallah ettirdi. Tabi oldukça yorucu olan bu işin zahmetini gördükten sonra ben bir daha böyle bir bidaha alırmıyım düşünmem gerek. Ama sonunda tekrar yazılarıma dönmek beni sevindiriyor. Bu kadar ayrı kaldıktan sonra tekrar motive eski yazı düzenim gibi motive olabilirmiyim bilmiyorum ama umarım çabuk atarım paslarımı.