Amerika’daki Türk Doktor Mehmet Öz

Yaklaşık birkaç aydır Star TV’de Amerika’da yaşayan ve Dr. Oz Show adında program yapan Türk doktur Mehmet Öz’ün programı yayınlanıyor. Kendisi bu programla Amerika’da çok popüler ve çok seviliyor. Sitesini bugün biraz inceledim ve hakkında sayfasında hiç Türk olduğundan veya Türkiye hakkında hiçbir konudan bahsetmemiş. Bu beni oldukça üzdü. Bende kendisine bir mail attım. Mail içeriği aşağıdaki gibi;

Merhaba Mehmet Abi. Öncelikle Türkiye’den de programınızı severek ve zevkle izliyoruz. Tabi birde Türk olmanız oralarda bu başarılara ulaşmanız bizi çok sevindiriyor. Twitter’da hep sizin hakkınızda övgü dolu sözler yazılıyor. Benim dileğim şu ki Web sitenizdeki hakkınızda http://www.doctoroz.com/bios/mehmet-oz-md kısmında Bir Türk olduğunuzuda belirtmeniz. Böylece sizi tanımayanlar, ülkemizi tanımayanlar sizi incelerken bir Türk’ünde Amerika’da iyi işler çıkardığını fark edecek aynı zamanda sizi sevdikçe aklına Türkiye’ye ilgi iyi duygular yerleşecek.

Lütfen bu konuda bilgiler koyunuz.

Saygı ve sevgilerimle.

İsa Koç / İstanbul – Türkiye

Umarım dikkate alır ve kendisini ve ülkesini saklamaktan çekinmez. Bununla gurur duyar.

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz
  1. ceren

    bence cevap bile vermicektir, asıl böyle kişiler sahip çıkmamız bizim ezikliğimiz, adamın çocukları türkçe bile bilmiyor diil ki twitter da yazsın. yapılacak tek şey onları tanımamak!

    1. isa koç

      Kaç ay geçti aradan cevap bile gelmedi. Zaten orada papucu dama çoktan atılmış galiba çünkü kaç gündür star tvde Türkçe program yapıyor kendisi. Sanırım Türkiye’ye geldi. Ama kendisini Türkçeside yarım yamalak zaten.