Arama motoru Bing’i Türkçe’ye çevirin

Microsoft’un arama motoru Bing ilk çıktığında Türkçe dil desteği ile hizmet vermeye başlamıştı. 2 ay kadar önce hiçbir sebep belirtmeden Türkçe dilde hizmet sunan bing.com.tr sitesini kapatıp bing.com adresine yönlendirirken Türkçe dilide yayından kaldırmıştı. Microsoft’un Türkiye destek hattına bu durumu sorduğumda yayından kaldırılma sebebini kendilerinin bilmediğini, alınan karar doğrultusunda Avrupa ofisi tarafından bu hizmetin durdurulduğunu belirtti. Ne zaman tekrar Türkçe olarak hizmete başlayacağını sorduğumda ise hiçbir tarih belirtmediler ama yayından kalkmasının teknik aksaklıklardan olması ihtimalinin ağır bastığını ve uzunca bir müddet Türkçe dil seçeneği ve bing.com.tr’de hizmet verilmeyeceğini belirttiler.

Ama arama motoru bing.com’da yinede bir yöntem ile sayfayı Türkçe olarak kullanabilmekte ve arama yapabilmekteyiz. Şimdi Bing’i Türkçe’ye nasıl çeviririz aşağıdaki videolu anlatımdan izleyerek öğrenebilirsiniz.

Video’yu buradan izleyebilirsiniz

7 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. herbalife

  teşekkürler bilgiler icin

 2. bing çeviri

  Microsoft Bing bir de çeviri sistemine sahip. Türkçe dilini de destekliyor. Mutlaka deneyin. ingilizce türkçe çeviri yapabiliyorsunuz.

 3. isa koç

  Uyarı için teşekkürler, video kodlarında bozulma olmuş, şuanda düzeldi, sorunsuz çalışıyor.

 4. detay hoca

  hocam video açılmıyor

 5. Anıl

  O konuda bir bilgim yoktu ozaman boşluğu başka şekilde hissedilcek sanırım

 6. Anıl

  Türkiyede çokta kullanılan arama motoru değildi boşluğunun hissedileceğinide zannetmiyorum

  1. isa koç

   Evet, ama Microsoft ortadoğu ve doğu avrupa bölgesinin yönetimini Türkiye üzerine taşımayaı ve buradan yönetmeyi düşündüğünü sıkça söylüyor ve Türkiye’de en çok iş yapan, para kazanan firmalar arasında, böyle bir durumda Türkçe dili yayından kaldırması hoşuma gitmedi. Umarım bu kararından vazgeçer.