Artık benimde bir blog sayfam var

Okulu bitirip iş hayatımıza başladığımız günden bu yana 1,5 yıl geçmiş. Mesleğimiz grafikerlik. Ulusal bir gazete grafiker olarak çalışıyorum. Tabi her grafikerin olduğu gibi benimde web tasarımına ilgim var. O yüzden internette gezinirken blog denen şeylerlede tanışmış olduk. İşim gazetecilik olmasından dolayı hergün yazılarla uğraşmaktan okumayı her ne kadar sevmesemde web sitelerine ayrı bir hevesim var. O yüzden liseden beri web tasarımı öğrenmeye çalışıyorum. İşe başlayana kadar bir site üzerinde ep eyi uğraşmıştım, pek grafik bilgim olmadığı için eksik kalıyordum ama işe başlayıp grafik yönümü geliştirincede site olayını çözmüş olduk.

koctasarim.com adında bir site açtım. Burayı tasarladığım siteleri yayınlamak için düşündüm ama tasarımcılık sürecimiz pek hoş gitmedi. O yüzden de biraz soğudum tabi. Ama yinede sitelerle uğraşayım diye kendimi zorlarken acemi blogcu arkadaşımızın blog sayfası ile tanıştık. Kendisi çok güzel konular anlatmakta yeni başlayan blogcular için çok güzel bilgiler yazıyor. Bizde ona özendik ve bir blog sayfası kurmaya niyetlendik. Önce blogger’da kurayım dedim ama pek iyi tavsiyeler almadım. Pekte fazla bir masrafı çıkmaz diye wordpress ile kendi domainim altından bundan sonra bende blog yazarı olucam. Umarım becerebilirim.

6 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Serhat

  Sitenizi çok beğendim. Çok güzel ve faydalı yazılarınız var. Hemen hemen tüm konularınıza göz attım. Çok faydalıydılar. başarılarınızın devamını dilerim.

 2. nil ö.

  Blogunu çok beğendim ya. acaba bende sizin gibi yazılar yazabilirmiyim?

  1. isa koç

   hergün bıkmadan yazarsanız muhakkak zamanla çok olgun bir blog yazarı olabilirsiniz. amaç elimden gelmez değil ama bir blog karalamak başkalarına yaranmak değil. o yüzden kimseyi umursamadan kendiniz olarak yazın yeterli. zaten bir süre sonra siz istesenizde bırakamazsınız.

 3. Pingback: Artık benimde bir blog sayfam var | Blog

 4. isa koç

  Maalesef be hocam, 3 aydır çalışmıyordum evde net kapandı yeni işe girdim daha bugün tam 25. günüm ilk aylığımızı alıp evin netini açtırırsam günde 1 konu olmasada 2 günde bir konu muhakkak çıkıyor benden zaten.

  Şimdi birde istesem hergün en az iki tane konu yazarım ama konular anlamını yitirmiş konular olur. Kaliteli ve okumaya değer bir yazı yazmayı amaçlıyorum her zaman. Sırf o yüzden konuları ince eleyip sık dokuyup çizelgesini kağıda döküp o yolda en iyi anlatımla anlatmaya çalışıyorum. Buda ortalama 2 saatimi alıyor 1 konu için.

  İşten eve gelme ve uyuma ile arasında yaklaşık 1 saat oluyor o süre içerisi iyi bir düşünme ve yazmayamı vakit ayırayım, yemeğimi mi yiyeyim yoksa biraz dinlenmek için arkamamı yaslanayım. İşte böyle sıkıntılı bir anda yinede yazmaya devam etmeye çalışıyorum hocam.

 5. ismoz

  Site çok güzel biraz daha güncel olsa sürekli takip edilebilir örneğin hergün minimum 1 yazı 🙂