Askere Gidiyorum

Askere gidiyorum

Evet arkadaşlar, gün geldi çattı askerlik zamanına. Yarından itibaren Asker olacağım İnşallah. Piyade olarak Balıkesir Merkez’e acemilik görevine başlayacağım. Biraz geç oluyor askere gidişimiz ama nasip bugüneymiş. Kısa dönem zorlamadık ama genede geçmişte kurduğumuz bir işin facia ile sonuçlanması sebebiyle bizi askerliğini geç yapanlardan olma sıkıntısı verdi. İnşallah fazla zorluk çekmeyiz, gerçi uyumlu biriyimdir, çok zıt biri çıkmadığı sürece Allah’ın izni ile güzel güzel görevimizi tamamlayıp geleceğiz. Sizler yine sormak istediklerinizi gerekli konular altından sormaya devam edin, ben fırsat buldukça bilgimiz yettiği kadar cevaplandırmaya çalışacağım İnşallah.

Herkes hakkını helal etsin.

9 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. liyadin

  Bende askere gidiyor um

  1. isa koç

   Hayırlı tezkereler.

 2. Önemli

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu sadece Ankara’da Yapılıyor galiba çünkü diğer Şehirlerde askerlik yapanlar telefonlarını teslim etmeden sürekli kendilerinde bulunduruyorlar diye biliyorum

 3. Önemli

  Merhabalar öncelikle. Benim nişanlımda usta asker olarak daha dün katıldı Ankara’da. Telefon kullanımı ne şartlarda oluyor bilginiz var mı? Askercell serbest artık ama telefonları topluyorlarmış belirli saatler aralığında

  1. isa koç

   Askercell serbest. Hafta içi Sabah 8:30’da bölük astsubayına telefonunu teslim ediyorsun akşam 16:30’da geri alıyorsun. Akşam 17:00’den itibaren sabah 08:00’e kadar bölük çevresinde uluorta askercell hatlı ve gerekli özelliklere sahip olan telefonunuzla istediğiniz gibi konuşabiliyorsunuz. Hafta sonları ise tamamen askerde kalıyor telefon, çarşıya çıkarken istediğin gibi çıkartıp geri sokabiliyorsun. Ama diğer telefonlara artık gözaçtırmıyorlar. Xray cihazından bile geçiriyorlar artık diğer telefonları yakalayabilmek için.

 4. Enes İLHAN

  Abi hayırlı tezkereler öncelikle. Bende uzun dönem gideceğim inşAllah şubat’ta. Biraz geç oluyor demişsin de abi sakıncası yoksa yaşın kaç acaba 🙂 Bir de yazı görselini izninle bende sitemde kullanabilir miim ?

  1. isa koç

   Yaş şuan 29 kardeşim. Geç kaldık iş güç yüzünden, okulda bitmedi. Görseli dilediğin gibi kullanabilirsin.

 5. Hasan Ali AĞAR

  Bu yorumu onaylamaya bile vaktin olmayabilir. İsa Abi. ALLAH yardımcı olsun

  1. isa koç

   Allah razı olsun. Sağolasın.