Askerlik Dertleri

İşte kariyerdi, açık öğretimi bitirmekdi falandı filandı diye habire askerliği tecillettim. Yaş geldi 25’e. Ama şimdide öyle bir sıkıntılı olduki bu askerlik. Çok can sıkar oldu. Hani lise bitince yaş 18 civarı oluyor. Liseden sonra insanın önünde 2 seçenek var ya 2 yıl aylak aylak dolanıcan askerliğe kadar yada üniversite okuyacan. İşe girmek meslek öğrenmek önünde çok büyük bir engel bu olay.

En çok istediğim şey şu askerlik yaşının 18’e inmesi. Çünkü bizde bu ara süre içerisinde kaldık. Boş boş dolacanıcama işe gireyim dedim. Girdikte, ama firma iyi bir firmaydı askerlik zamanı gelince dedim burada yerimi sağlama alayım sonra gideyim askere derken birde üstüne iş yeri açma fırsatı geldi, gelmez olaydı. Açtık 1 yıl kadar idare ederken piyasalarda bir daralma oldu 2006 civarında. İşle bıçak gibi kesildi vee bizde kapadık iş yerini. Ama o zamanda borç belası ile karşılaştık. Borcu ödeyip gideyim dedim bu kez ama yaş 23’lere gelince artık her firma askerliğini yapmış mı diye bakar oldu. Adam gibi bir işe giremedik 2 yıldır. Bi gir, bi çık derken bizim borç bir türlü bitmez oldu. Haliyle evde borcunu ödeyemediğimiz faturalarda bir açılıp bir kapanır oldu.

Ahh be askerlik ne dertli şeysin sen. Olsan olmuyor, olmasan hiç olmuyor. Senle napcaz bilemiyorum.

En sen olarakta evde netimiz kesildi. 1 aydır girip yazamıyorum bloguma. Ama sizlere dertli biri olarak tavsiyem eğer ünivertsi okumayacaksanız askerliğiniz gelene kadar öğrenmek istediğiniz meslek üzerine ufak bir yerlerde staj şeklinde çalışıp kendinizi geliştirin ve hemen askere gidip aradan çıkarın. Çünkü biz şuana kadar o kadar iş tecrübemiz oldu, kendimizi yetiştirdik ama gel görki meslek lisesinde aynı sınıfta okuduğumuz çevremdeki bir çok arkadaşım hiç meslek bilmemesine rağmen çok büyük firmalara başvurdular ve hemen mülakata çağrılıp işe alındılar. İşin birde acı tarafı gelip benden girdikleri iş hakkında onlara birşeyler öğretmemi istiyorlar, bunu nasıl yapıcam şunu nasıl yapıcam diye :((.

5 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Forumzamanı

  Kötü Olmuş Ya Naptın Sen Öyle 🙁 En Matrak Futbolcuların 1 Ay Gidip Yapıyorlar Tamam Sonra

 2. Futbol Merkezi

  Vatani Görev Mecburuz Yapmaya

 3. isa koç

  Ne yapalım be hacı. biliyosun durumu.

 4. sercan

  naptın sen hacııııı yaa

 5. MaD

  Eminim değişik bir duygudur o arkadaşlarına bir şey öğretmek 🙂 Allah büyüktür İsa abi 🙂