Avansas online alışveriş tecrübem

İnternet büyük nimet, ama biraz da büyük külfet (hareketsizlik açısından) diyebiliriz. Evimizden, iş yerimizden çıkmadan işlerimizi aksatmadan tüm ihtiyaçlarımızı internet ile karşılayabiliyoruz. En çok da iş yerinde internetin faydaları ön plana çıkıyor. Daha önceleri ofis ihtiyaçlarında çalıştığım yerlerde teknik malzeme noktasında tüm ürün alım ihtiyaçlarına ben çıkardım. Aradığım ürünü yada ürünleri nerede bulacağımı, aldığım mağazadan emin olup olamayacağımı kestiremediğim için genellikle bana 1 saat mesafedeki Kadıköy’e gider ve herkesin alışveriş yaptığı yerlerde tüm mağazaları elimden geldiğince detaylıca dolaşıp eksik ofis ürünlerini tedarik etmeye çalışırdım. Böyle yerler insanların hem ofis malzemeleri hem de ev malzemeleri bulabildikleri yerler ama insanları yanıltıcı birçok mağaza da uzak yerlerden gelenleri fazlasıyla istismar edenlerle dolu ayrıca. Bir yazıcı toneri alacaksın, kapı kapı dolaşmış ve yazıcına uygun toneri bulmuşsun, fakat oradaki simsar sana bu işini görür abi diye toneri verip gönderiyor, 1 saat gidip toneri alıp 1 saatte ofise geri dönüyorsun ama gel gör ki ofisin için aldığın toner arızalı.

Avansas ana sayfası

İşte bu yüzden hep işinin arkasında duran, malzeme kalitesine güvenebileceğin, yerlerden alışveriş yapmayı tercih ederim. Böyle alışveriş yerleri açık söylemek gerekirse biraz zor bulunuyor. Benim de huyum mudur nedir bilemiyorum, bir yerden bir kere memnun kaldım mı orayı kendi yerim gibi görüp sahipleniyorum. İşte size bugün bunlardan Avansas’ı anlatacağım.

Avansas.com, İstanbul Sancaktepe’de Türkiye’nin en büyük online ofis malzemeleri satan firmalarından birisi. Türkiye pazarında zirveye oynuyor araştırdığım kadarıyla. Sitesin de bilgisayar, yazıcı, A4 kağıdı, kalem, cetvel, klasör vs. gibi küçük ofis malzemelerinin yanı sıra ofis mobilyaları, koltuklar, dolaplar, sandalyeler bulabiliyorsunuz. Bende evim de bilgisayar başın da bir tane patron koltuğu kullanıyorum kendi evimin patronu misali : )

 

Avansas gıda sayfası

Avansas’da sadece ofis için mobilya, kalem, kağıt, yazıcı bulunuyor sanmayın, çok daha fazlası var. Ofisinizin tüm kahve, çay, şeker, süt tozu, soda, kola gibi ofis için gıda ihtiyaçlarınızı da temin edebiliyorsunuz. Hatta ben kahve makinesi olmadan nasıl kahve içeceğim derseniz, kahve ve çay pişirme makineleri bile satılıyor, hepsi de güvenebileceğiniz markalar. Hatta acıktıysanız atıştırmalık eti cin, çokoprens, çerez vs. gibi açlığınızı atıştırmalıklarda var.

Avansas’ı diğer ofis malzemeleri satan firmalarından ayıran 3 önemli nokta var;

 • Birincisi kalem, koltuk, çöp kovası, ofis masası, ofis sandalyesi, çöp torbası gibi çok çeşitli 130 kalemden fazla Avansas marka ürünlerinin bulunması. Yani Avansas sadece ofis ürünleri satan bir firma değil aynı zaman da Türkiye önde gelen ofis ürünleri üreticileri arasında.
 • İkincisi Avansas.com sitesinde satılan tüm ürünlerin kendi depo stokların da var olan ürünler olması ve bu yüzden işleme alınan bir siparişinizin aynı gün kargoya veriliyor. Böylece ihtiyacınız olan 1 top A4 kağıdı yada toneri biten ve acil basmanız gereken işleriniz için çok lazım olan HP yazıcı tonerini ertesi gün kapınıza gelebiliyor.
 • Üçüncüsü ise en beğendiğim noktalarından. Kargo firmalarının hem özensiz olduğuna ve hem de zamansız olduğunu sanırım rastlamayanınız yoktur. İşte İstanbul’dan sipariş veriyorsanız Avansas kendi dağıtım araçları ile siparişleriniz herhangi bir hasara uğramadan, kargo çalışanlarının insafına kalmadan güvenle evinize Avansas dağıtım araçları ile geliyor. Bu yüzden verdiğim sipariş kargo da kırılmış, kargo firması bunu telafi etsin derdi kalmıyor ve ne zaman dağıtıma çıkacak derdi kalmıyor.

Avansas.com ile verdiğiniz siparişte, siparişiniz zarar görmüşse ne olacak diye korkmayın, firma kendisi zarar bile etse sizin zararınızı telafi edeceğini belirtiyor.

Sen Avansas’dan ne sipariş verdin derseniz?

Ben evinden çalışanlardan birisiyim, benim ofisim de evim. İş yaparken kahve içmek büyük keyif, ama ocağa demliği koyup üzerinde sürekli unuttuğum için bir kattle ihtiyacım vardı. Onu sipariş verdim, hatta yanına bir çay makinesi ile cam bardakta çay ve kahve daha lezzetli oluyor diye 6’lı cam kupa bardak siparişi verdim. Avansas’ın kendi dağıtım aracıyla kapıma kadar geldi, 1 iş gününde teslimat sloganlarına uygun çalışıyorlar. Kapıda nakit ödeme olarak ödememi yapıp ürünlerimi aldım. Ambalajı oldukça sağlamlaştırılarak yapılmıştı. Ürünleri kendi araçlarıyla getirmelerine rağmen sarsılmadan doğacak kırılmalara karşı koli içeriği gereğinden fazla desteklenip, güçlendirilmişti. Şimdi kahve için aklım mutfakta kalmayacak, yanımda suyumu pişirip kahvemi, çayımı içeceğim.

Kafamda hiçbir soru işareti kalmadı. Rahatlıkla sizlere de tavsiye edebilirim.

Avansas ofis mutfak ürünleri

5 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Burak

  Ofiste temizlik ve mutfak için yapılan harcamalar aylık olarak belli bir bütçe gerektiriyor. Sadece çay, şeker ve temizlik malzemesi giderleri bile iş yerleri için olmazsa olmazlar arasında. Alışveriş yaptığınız sitenin adını daha önce duymuştum. Yazınızı okuyunca merak edip fiyatlara gözattım. Ücretsiz kargoyla gelince çoğu şey ucuza geliyor. Tavsiyeniz için teşekkürler.

 2. İbrahim

  Ofis malzemeleri ihtiyaçlarımızın tamamını olmasa da yarıya yakınını avansas üzerinden satın alıyoruz. Özellikle çöp torbası ve A4 fotokopi kağıtları fiyat olarak oldukça uygun.

 3. Tarık

  Geçen ay ilk defa alışveriş yaptık avansas sitesinden. İstanbul Beylikdüzü mevkisine 1 gün içinde kendi araçlarıyla siparişlerimizi getirdiler. Umarım bozmadan devam ederler.

 4. kayseri ikinci el

  ofis esyalarında kullandıgımız site

 5. Binbiryol

  Gerçekten çok yararlı bir paylaşımda bulunmuşsunuz tecrübelendirdi teşekkür ederim iyi günler 🙂