Avea’lılar artık Twitter’da kısa mesajla Tweet’leyebilecekler

Avea Twitter'da

Yıllardır Vodafone kullanıcısıydım, telefonum da internetim olmadığı zamanlar Twitter’a tweetlerimi kısa mesaj ile atıyordum. Tarifemdeki ücretsiz mesajları kullanarak hem çöpe gitmelerine engel oluyordum hemde 3G’yi açıp telefonun şarjını su gibi emmesinin önüne geçme fırsatım oluyordu. Geçen yaz Avea’nın şartları bana uygun kampanyasını görünce mecburen Avea’ya geçtik.

Geçtik geçmesine ama bir eksiklik vardı. Turkcell ve Vodafone, Twitter’ın kısa mesajla Tweet atma hizmetini vermekteydi ama Avea bunların arasında yoktu. Önce Avea’yı aradım, müşteri hizmetleri yetkilisi pek yardımcı olamadı. Bir zaman sonra Twitter’dan @aveadestek hesabına sordum, onlarda numaramı isteyip aradılar ve bu konuda bir çalışma yürüttüklerini belirttiler. Hiç ümit vermiyordum ama dün öylesine bir baktım ve sonuç tamamdır.

Artık Avea’da her ay boşa giden onca ücretsiz mesajım olmayacak, en azından Tweetleyerek eritirim birazını.

Sizde Avea hattınızı Twitter’a ekleyip kısa mesajla Tweet atmak istiyorsanız ve Twitter hesabınızdaki önemli gelişmeleri internetiniz olmasa bile kısa mesajla öğrenmek istiyorsanız buradaki linkle tıklayıp Twitter Mobil Ayarlar kısmına gelin ve Avea hatlı telefon numaranızı ekleyin.

twiiter-avea-2

Ardından yukarıdaki gibi bir ekran gelicek ve sizden telefonunuzun mesaj kısmına büyük harflerle GIT yazıp 2444 nolu numaraya mesaj atmanızı isteyecek. Bu mesaj ücretli ama ücretsiz mesajınız varsa buradan düşüyor. Bu mesaj Twitter sistemine ulaşması gerekmekte. Ben ilk başta birkaç deneme yapmak zorunda kaldım. Mesajı atıyorum, bekle bekle değişen birşey yok, geri mesaj geliyor işlem başarısız diye. En son saat akşam 11:30 gibi bir mesaj daha attım ve vurdum kafayı yatmak için, bir müddet sonra mesaj geldi işleminiz tamamlandı diye. Ya hatlardaki yoğunluktan dolayı, yada sistemleri henüz oturmadı, ondan dolayı.

Neyse sonuçta telefon numaramızı Twitter’a onaylattık. Şimdi kullanıma hazır. Ayrıca aşağıdaki seçeneklerin bildirimlerinide Twitter tarafından ücretsiz telefonuna alabilirsin. İşte bu da ilk deneme Tweet’imiz https://twitter.com/ikoc/status/301454126506725377

Yalnız 3-4 dakikayı buldu gittmesi. Vodafone kullanırken böyle bir durum yoktu, çok seri gidiyordu ama buna da şükür. Belki yakında bu sorunu da düzeltirler.

twiiter-avea-3

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Normand Mccormick

    Twitter’dan gönderilen bütün kısa mesajlar ‘ÜCRETSİZ’dir. Sizin göndereceğiniz her kısa mesaj 41,5 kuruş olarak ücretlendirilecektir. Mevcut bir SMS paketiniz varsa, göndereceğiniz kısa mesajlar paketinizden düşmeyecektir.

  2. Davis H. Salazar

    İnternetten bedava mesaj göndermek artık operatörler ile zahmetsizce yapılabiliyor. Genel olarak ilk sms’ten sonra 15 veya 20 mesaja kadar ücretsiz kısa mesaj gönderme hakkı sunan cep telefonu operatörlerinin servislerini kısaca anlatırmısınız?