Avermedia Türksat3A Kanal Bulma Sorunu

İşyerinde Avermedia Dijital Tv kartımız var. Ama hafta sonu pc çökünce formatladık. Fakat bir türlü kanal bulma kısmında tüm kanalları bulmuyordu. Sebebi ise Türksat 3A’ya geçilmesi ile frekans tablolarında değişiklik olması.

Uzun araştırmalar sonucu Avermedianın bu iş için bir yama ürettiğini buldum. Yamayı uyguladıktan sonra bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Bu ayarlarıda aşağıdaki resimden nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Daha önceden 37 tane kanal bulurken şimdi 249 kanal buldu. Hepside gayet güzel çekiyor. Biraz ayarların nasıl yapıldığını bulmak uğraştırdığı için ben sizlerle paylaşmak istedim.

Avermedia Türksat3A Kanal Frekans Ayarları 1. Adım:

Öncelikle aşşağıdaki linkten yamayı indirin. Sonra eğer açıksa Avermedia Programını kapatın. Yamayı çalıştırın ve 1. adımdaki gibi tamam uyarısı verene kadar bekleyin ve tamam butonuna basın.

Adım 2:

Ardından Avermedia Tv programınızı çalıştırın. Çekiç-Örs simgesine tıklayıp ayarlar kısmına gelin.

Adım 3:

Ayarlardan Dijital TV Bölümüne gelin. Anahtar türü kısmından DiSEqC seçeneğini işaretleyin.

Girdi 1 (Pos A / Ops A) bölümünde Uydu: (042.0E) Turkey 3A, LNB kısmında ise Universal Ku Band LNB’yi seçin.

Girdi 2 (Pos A / Ops A) bölümünde Uydu: (042.0E) Turksat 1C, Eurasiasat 1, LNB kısmında ise yine Universal Ku Band LNB’yi seçip uygula butonuna basın.

(Bkz: resim 3, resim 4, resim 5)


Adım 6:

Ardından Dijital TV bölümünden Programlar/Kanallar kısmına geçin. Program Tarama butonuna basın eğer daha önceden eklenmiş kanalları sileceğini belirticektir bunada evet deyin ve aramaya başlayacaktır. Tüm kanalları taradıktan sonra Uygula butonuna basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra tüm tamam butonuna basıp Türksat 3A’daki tüm kanalları izlemeye başlayabilirsiniz.

58 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. İSMAİL

  avertv6 biturlu ayarlıyamadım daha önce seyredıyodum aver tv 6 sımdı ne yapdıysam seyerdemedım yardım edermsınız ıstersenız uzakdan yardımla bakın suna ben cözemedım kafam karısdı ııce dedıklerınızı yapdım hepsınız daha önce mevcutdu zahden tek tek yapdım genede yardım edersenız sevınecem saygılarımla

  1. isa koç

   Dostum bu ekran kartını yaklaşık 9 yıl önce kullanıyordum, şimdi nedir, değildir hiç hatırlamıyorum maalesef.

 2. İSMAİL

  DAHA ÖNCE SEYREDIYODUM BIRDEN BIRE YANIS YERE DOKUNDUM SIMDI SEYREDEMIYRUM NE YAPDIYSAM CÖZEMEDIM YUKARDAKILERI HARFIYEN UYGULADIM GENEDE HIC BIR KANAL CIKMADI YARDIM EDERMISINIZ UZAKDAN YARDIML RICA EDIYORUM KAFAYI YICEM LUTVEN

 3. stefan

  selam isa kardeşim dün işime gerektiği için avermedia a700 dvb-s pro aldım site bahçesinden uyducuya çanak takıp kablo çektim odama tesisatta sıkıntı yok bugünde kontrol ettirdim kablo çalışıyor fakat gel gelelim ben avermedia da kanal bulamadım bi yardımcı olursan sevinirim msn e ekledim seni

  1. isa koç

   @stefan kardeşim, artık bu cihazı kullanmıyorum, o yüzden sana bu konuda maalesef yardımcı olamayacağım.

 4. halil

  Bu sinyal sorununu çözen varmı