Bilgisayardan her flashdiske otomatik kopyalar

Bazen oluyorki internette güzel birşey rastlıyor. Sonra iş yerindekilere gösterince alıyorum başıma belayı. Kanka banada gönder onu, al şu diske kaydet falan filan. Saatlerce uğratığım zamanlar bile oluyor. Bildirgeç’te rastladığım bu program sayesinde bu tür bir işiniz çıktımı size oldukça yardımcı olucak. Programın yapımcısı Furkan Turan.

Ne işe yarar derseniz. Seçtiğiniz dosya yada klasörü bilgisayara her taktığınız flashdiske otomatik kopyalar. Bir flash diske kopyaladı, çıkarıyorsunuz onu diğerini takıyorsunuz. Hiç birşey yapmanıza gerek kalmadan, hemen onada kopyalıyor. Bana göre en çok öğretmenleri işine yarayacak gibi bu program. Derste anlattığı bir konunun notlarını öğrencilerine vermek isteğen bir öğretmenin tek yapması gereken programı çalıştırıp kopyalanacak dosyayı seçmesi. Sonra öğrenciler ders bitiminde çıkarken akbil basar gibi flash disklerini çıkarıp takıcaklar.

Program hem ücretsiz, hemde kuruluma gerek yok. Ama illa kurucam diyenler içinde kurulabilir sürümü mevcut. Aşağıdan indirebilirsiniz.

Kurmadan çalışan versiyonu;

Kurulup çalışan versiyonu;

Yalnız programın tek sorunu var oda takılan her flashdiske hemen kopyalamaya çalışması. Bu yüzden flashdisk eğer o bilgisayara ilk defa takılıyorsa önce işletim sistemi onu kuracaktır. Programda kurulum bitmeden önce birkaç defa kopyalamaya çalışacağı için önemsiz birkaç uyarı vericektir. Bu uyarıları almamak için flashdisklerinizi önceden bilgisayara tanıtırsanız sizin için daha rahat olucaktır.

6 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz
 1. ahmet

  mrb. bunun tersini yapan program var mı?

  1. isa koç

   Hayır, flashdiskten pcye otomatik kopyalamaya çalışan her dosya virüs olarak algılanması kuvvetle muhtemel olduğu için güvenlik programları buna izin vermez. O yüzden virüs yazanlar dışında böyle bir program geliştirmek istemeyeceklerdir.

 2. naim

  hayırlı günler isa bey,sizden bi konuda bilgialmak istiyorum. Flash belleğime başka bir bilgisayardan yüklediğim oyunu, kendi bilgisayarımda flash belliği taktım ve güzelce oynanıyor burda sorun yok, sonra flash bellekten kes yapıştır yaptım bilgisayara, yüklenirken bi kaç uyarıgeldi ‘ATLA’ dedim hepsine,yüklendikten sonra flash belleği çıkardım ama oyunu daha açamıyorum hata veriyor. oyun artık flash bellekte de yok.. bu oyunu nasıl açabilirim (win 8) kullanıyorum. yardımcı olurmusunuz..

 3. korasoglu

  hocam bu uygulama çok güzel şu yapılabilirmi dosyanın içeriğini flash atabilirmi..

  1. isa koç

   dosyanın içeriğini değil, dosyanın kendisini atar. Eğer dosyada son değişiklikleri kaydetmiş isen atar.

 4. Mustafa

  Çok sağol. Çok güzel oldu bu program. Hocama götürüp göstericem. Oda beğenecektir.