Blogger Tema Yükleme Hatası

Yeni tema kodları yüklerken sıkça alınan bu hatayı düzeltmek birkaç yöntem uygulamaktan geçiyor.

Bu hatalar en çok internet tarayıcınızdan kaynaklanıyor. Benimde bu hatalar çok sık geliyor başıma, bu yüzden çoğunlukla tema yüklemelerinde Firefox yada Opera browserlerini kullanmak zorunda kalıyorum. IE çoğunlukla sorun yapıyor. Eğer yüklemede onlarda hata verdi ise. Aşşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Tabi her türlü şablon değişmelerinde bir önceki şablonunuzu kullanmayacak olsanız bile onun yedeğini alın. Eğer tema yinede yüklenmezse en azından eskiyi bir sürelikte olsa kullanmaya devam etmek için.

 • Bloğunuzdaki ekli tüm gadgetleri kaldırın. Tabi içlerinde kullandığınız kodlarıda bir not defterine veya başka bir yere kaydetmeyi unutmayın.
 •  Html’yi düzenle kısmına gel en altta Widget şablonlarını varsayılana döndür kısmına bas birşey sorarsa onayla.
 •  Ardından Klasik Şablona Döndür linki var en altta ona tıkla ve klasik şablona geç.
 •  Ardından şablonu yükselt yeri var yukarıda oradan şablonu yükselt ve oradan herhangi bir tema seç. Böylelikle hata veren satırlar silinmiş olucak. Ardından htmlyi düzenleye geçip Widget Şablonlarını Genişlet seçeneğini işaretleyerek istediğin şablonu yükleyebilirsin.

Ama bazen tekrar hata verebiliyor. Çoğunlukla şablonlar sorunlu oluyor bu sebeple hatayı alıyorsunuz. Bunun için hatayı almamak istiyorsanız sayfa öğeleri kısmından tüm öğeleri yedeklerini aldıktan sonra kaldırıp ardından temanızı yüklemeyi denerseniz sorun yaşanma durumu pek olmuyor.

34 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Cansel

  Merhabalar. blogumun temasını değiştirmek istiyorum ama sürekli satır hatalarıyla karşılaşıyorum. Ne yapmam gerekir?

  1. isa koç

   Aldığını hatanın ekran görüntüsünü çekip gönderebilir misiniz? inceleyeyim sorun tam olarak nedir.

 2. ceren

  Merhaba. Benim blogumda da tema yükleme sorunu var. Daha önce yüklediğim temayı şimdi yükleyemiyorum. Şu hatayı alıyorum:

  Şablonunuzu kaydedemedik.

  Şablonunuz doğru şekilde oluşturulmadığından ayrıştırılamadı. Lütfen tüm XML öğelerinin doğru şekilde kapatıldığından emin olun. XML hata iletisi:
  (SyntaxError) stack: SyntaxError: Unexpected token < at agc (:149:28) at Object.c_b [as yh] (:393:4963) at Object.Iqe [as Lf] (:1016:44234) at Rod (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:2664:190) at Hod (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:2462:60) at wl (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:884:26) at Object.Eqe [as Zc] (:1016:44155) at Y3c (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:2447:104) at P3c (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:2024:61) at Object.a4c [as Th] (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:2822:1520) at W3c (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:462:26) at m3c (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:1266:30) at q3c (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:2488:60) at eval (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:1984:46) at eval (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:1985:54) at eval (com.google.blogger.b2.gwt.app.BloggerModule-0.js:1964:54) __gwt$exception: : Unexpected token <

  Çözümü nedir acaba, yardımcı olabilir misiniz?

  1. İsa Koç

   Farklı bir tarayıcıyla tekrar deneyin, örneğin chrome’dan girip işlemi yapıyorsanız, firefox yada internet explorer tarayıcılarından birini deneyin.

  2. ceren

   denedim ama malesef düzelmedi. başka bilgisayarlardan ve farklı tarayıcılardan denedim yine olmadı :/ aynı tema bir başka bloguma yükleniyor bunu da belirtmeliyim sanırım.

  3. İsa Koç

   Bu şablonu bir dosyası sitesine yükleyip linki bana gönderin, birde yüklenmeyen blogun adresine yazın buradan. Tahminimce daha önceden blogunuza eklediğiniz widgetlerden birisi en çıkarıyor, Widgetlerini tek tek kaldırıp her kaldırdığından sonra yüklemeyi dene, eğer kalkmayan widget olursa onun kodlarını blogger’ın yönetim paneliden şablon > html’yi düzenle kısmından sağ üstten şablonu biçimlendir kısmını aktif ederek bu sorun çıkaran widgetin kodlarını bulup silip kaydettiğimiz takdirde düzelebilir. Benim başıma gelmişti daha önceden o şekilde silip düzeltiyordum.

 3. tinlamazmodunda

  Aylar sonra tekrar denediğimde olmadığını farkettim. 😮 Örneğin widgetleri siliyoruz vb. daha sonra basit bir şablona geçiyoruz. Buraya kadar her şey tamam. Fakat yeni temayı yüklerken eski temadaki widgetler nasıl oluyorsa yeniden geliyor. 😯

  Bu arada wp’den bloggera entegre yapıyorum. Bu konu hakkında bilgin varsa benle iletişime geçer misin? Şu anda tema bitmek üzere ama bazı kısımlarda ufak hatalar var.

 4. tinlamazmodunda

  Evet, öyle oldu.

 5. tinlamazmodunda

  Yaptım ama yorumların ta altına yazı geldi. İnceleyin bir isterseniz. Olmadı galiba.

  1. isa koç

   O sırada baktım ama öyle bir durum yoktu sanırım benim baktığımda sen kodu kaldırdın o yüzden denk gelemedim.

 6. tinlamazmodunda

  O kodlardan yok temamda hocam benzerleri var.

  1. isa koç

   ilk satırı arat ve p ile başlayıp bitimindeki p’ye kadar olanın yerine yeni kodu koy. Ama eski kodu önce bir yere kaydet, sorun çıkarsa tekrar onu yerine koyarsın.

 7. tinlamazmodunda

  Yorum penceresi yazıların altında yorumlar kısmının üstüne başlangıç yerine YORUMLAR ve YORUM YAP! gibi yazan yeri kastettim.

  1. isa koç

   http://pastebin.com/cyBzqXki buradaki sayfadan bunu yapabilirsin.

 8. tinlamazmodunda

  Hocam valla ne kadar teşekkür etsem azdır. Şimdilik gözle görülür sorunlar düzeldi gibi ama bazı sorularım var. Ben şimdi googlecode google hizmeti diye .js dosyalarımı yükledim ama bak görüyorsun ne hale geldik. Sağlıklı bir şekilde dosyalarımı google sunucularına nasıl yükleyebilirim? Bir de bu tema işlerinden anlıyorsan benim yorum formumda yorumsuz konularda YORUMLAR ve YORUM YAP! isimli pencereler var. Ama yorumlu konuda yorum sayısı yazıyor. Ben o yorum sayısını kaldırıp onun yerine YORUMLAR penceresi koymak istiyorum. Nasıl olur? Kusura bakma, çok yordum seni. 🙄

  1. isa koç

   Dosyalar için https://sites.google.com/site adresini kullan. Yorumlar penceresi derken?

 9. tinlamazmodunda

  Dün denemiştim ama şimdi bir daha deneyeyim. Olmazsa tekrar yazarım.

  1. isa koç

   Ok.

 10. tinlamazmodunda

  Hocam şimdi temada başlıklar gözükmüyor. Bir de yorumlar kısmında feci sorun var. Yorum yazanın ismi gözükmüyor. Birde YORUMLAR başlığı yok yorumların üstünde.

  1. isa koç

   Çünkü temandaki bazı fonksiyonları çalıştırdığı için adresleri değişti ve yeni adreslerini belirtmediğin bazı eksik noktalar kaldı büyük ihtimalle. Bu yüzden o bazı noktalar adresinde bulamadıkları .js dosyaları yüzünden yazı başlıkların görünmüyor.

 11. tinlamazmodunda

  Sıkıntı olmaz olmasına ama telefonum yanımda değil. Giriş yaparken telefon kodu istiyor. Bu olay dün gece ortaya çıktı hocam. Herhangi bir değişiklik yapmadım ama bu hale geldi sayfa. Dün bir tek smiley eklentisi ekledim. Dün dosyalarımı dropboxtan googlecode’ye taşımıştım .js dosyalarımı.

  1. isa koç

   Tamam kardeşim sorun belli oldu, taşıdığın .js dosyalarını geri al dene bi.

 12. tinlamazmodunda

  Hürriyet haberleri yerine resim koydum ama düzelmedi hocam. Ne yapmamız lazım? 🙁

  1. isa koç

   Hocam senin için bir sıkıntı olmazsa kullanıcı adın ve şifreni ver ben bir kontrol edeyim. Birde bu olay olmadan az önce yada bir gün önce sayfada ne gibi değişiklikler yaptın?

 13. tinlamazmodunda

  Hemen deniyorum. Haberler yerine resim koyuyorum.

  1. isa koç

   Ok. Yada hiçbirşey koymasanda olur. En azından orası temiz kalsın.

 14. tinlamazmodunda

  Sayaç temayı yüklediğimden beri temayla birlikte duruyor ama hüriyet haberlerini yeni koydum sayılır.

  1. isa koç

   Hürriyet haberlerini bir kaldırıp bakarmısın görünecek mi diye?

 15. tinlamazmodunda

  Açtım görünümü hocam. Gördüğünüz gibi yazı başlıkları, bazı widgetlerin içleri ve yorumlar kısmında bozulmalar bulunuyor. Bir inceleyin, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

  1. isa koç

   Şu sol yanda duran online sayacı yeni mi koydun, yoksa hürriyet haberlerimi yeni koydun?

 16. tinlamazmodunda

  Hocam ben bir konuda yardım isteyecektim sizden. Benim blogumda dün akşam temadan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama türlü türlü sorunlar çıkmaya başladı. Resimler gözükmemeye başladı, başlıklar görünmez olmaya başladı. Temamı değiştirdim ama eski temamı çok seviyorum, geri ona dönmek istiyorum fakat bozukluklar oluyor. Nasıl düzelir sizce?

  1. isa koç

   Blogunu görünüme kapatmışsın, aç bir göz atayım. Şimdi görmeden tam birşey diyemeyeceğim.

 17. tinlamazmodunda

  Çok teşekkür ederim, işime yaradı. 😛

  1. isa koç

   Rica ederim. Yazının üzerinden 3,5 yıl geçmesine rağmen hala iş görmesine sevindim.