Blogger Türkçe Son Yorumlar Eklentisi

 

Gene MaFiAMaX ın blogunda gezerken bir 2. son yorumlar eklentisine rastladım ve denedim gerçekten hiç sorunsuz çalışıyor. Zaten avantajıda türkçe olması. Şimdi gelelim bunu nasıl yapacağız.

MaFİAMaX şöyle diyor;

Blogger altyapısını kullanarak blog tutanlar için en önemli sorunlardan biride widgetler arasında “Son Yorumlar” diye bir widget olmamasıdır. Bir kaç sitede buna çözüm olarak verilen scriptler var, ancak onlarda da dil sorunu var; çünkü ingilizceler. Ben ise bu soruna çok güzel bir çözüm getirdiğimi düşünüyorum. Zira bunu RSS’nin nimetlerini kullanarak yaptım. Şimdi size nasıl yapılacağını anlatayım. (Gece gece kafam çok iyi çalıştı 🙂 )
İlk önce yorumlarınızın RSS kaynağını bulmanız gerek.

Bu: http://cakmademo.blogspot.com/feeds/comments/default şeklindedir. Widgetler içinden “Besleme” widgetini kullanarak besleme kaynağına yukarıdaki adresi yazıyoruz. Daha sonra ise “Öğe kaynakları” ve “Öğe tarihleri”ni işaretleyerek işimizi bitiriyoruz. Bundan sonrası sitede nerde yayınlayacağınıza kalmış.

DEMO ‘yuda inceyebilirsiniz.

(Alıntı)

16 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Özlem

  Bende başka bir sorun var.
  Google hesabı ile yapılan yorumları bir türlü göremiyorum.
  Biryerler karıştı galiba ve bulamıyorum.
  Var mıdır bir çözümü?

  1. isa koç

   Yok ya, bunu google böyle bir saçma hale getirdi. Ortalığı karıştırdı. Yazının içine girmeyince göremiyorsunuz.

 2. sohbet

  paylasım için tesekkur ederim

 3. radyo63

  Başarılı

 4. Pingback: En iyi Blogger temaları #2 | İsa Koç

 5. film

  Blogger son yorumlarla hiç uğraşmayın derim. YA blogspot siteyi geliştirmek için aylarca uğraşmak gerekli. Alın bir tane domain ve kurun wordpress’i ..Resmen eziyet gibi geliyor bana bloggerla uğraşmak :s

  1. isa koç

   Bu konuda biraz haklısın. Çünkü bir tarafta bir grup para almayan geliştirici wordpress gibi bir yazılım yapıyor diğer tarafta ise milyarlarca dolarlık bir firma olan ve elinde binlerce dünyanın en iyi yazılımcılarından olan bir firma blogger gibi çok yönden çok vasat bir yazılım yapıyor. Burada ciddi bir sorun var demektir.

 6. Beyazid

  güzel

 7. rushmore

  teşekkürler. ben de eklemek için bu eklentiyi arıyordum. iyi denk geldi.

 8. Reis

  Hoca Nasıl Anlattın Böyle Hiç Bişi Anlamadım Daha Detaylı Anlatabilirmimisin…

  1. isa koç

   Hocam anlatım gayet basit. Sitene baktığım kadarıyla sende yapmışsın.

 9. İzsiz Adam

  önüne gelen blog yazarı oluyor. önce nasıl bulacagımızı söyle onu bulursam artık zaten kendim yaparım birşeyi yazarken kodu nereye ekleyeceyini deyil nasıl ekleneceyini yaz önce rss kaynagını bul demıissın önce onu nasıl bulacagımızı yassana

  1. isa koç

   Sayın İzsiz Adam, İlk önce rss kaynağını bulun yazan yerin bir alt satırını okumayı öğren sonra kendi anlama kapasitenin farkına var ve terbiyesiz terbiyesiz konuşma. Rss adresin bu şekilde. http://burayaseninblogunuyaz.blogspot.com/feeds/comments/default diğer bölümler olduğu gibi kalsın. İşte sana RSS Adresi. Şimdi bir sıkıntın varmı?

 10. soccer

  teşekkürler aradığım birşeydi ve yardımcı oldu

  1. isa koç

   Rica ederim.

 11. ilhan SEVEN

  Ücretsiz olduğu için blogger türkiyede çok kullanılıyor. Yayınladığınız eklentilerde çok güzel.