Çalınan Facebook hesabını geri alma – Videolu Anlatım

Çalınan Facebook hesabını geri alma - Videolu Anlatım

Facebook hesabınıza giremiyorsunuz ve facebook hesabınızı birisinin çaldığını düşünüyorsanız fazla beklemeden hemen facebooka başvurmanız gerekmektedir. Çünkü Facebook hesabınızı geri almanız için size ait olan bilgilerin tamamını hesabınızı çalan kişi değiştirmeden gerekli geri alma adımlarını uygulamanız gerekmekte. Aksi takdirde çalınan Facebook hesabınızı geri alamayabilirsiniz.

Facebook hesabı nasıl çalınır?

Öncelikle Facebook hesabımızın çalınmaması için bazı kurallara dikkat etmeniz gerekmekte. Genelde gördüğüm kadarıyla aile içi ve okul arkadaşları arasında bu durum çok yaygın. Aile için de bilgisayarı ele geçirmek yada kardeşim başkalarıyla ne konuşuyor takıntıları üzerinden akrabaların facebook hesapları çalınabiliyor. Okul arkadaşları arasında Facebook hesabı çalma modası ise ya sevgili davasından, yada yeni palazlanan öğrencilerimizin kendini ispat etme davası yüzüne Facebook hesapları çalınıyor.

Peki Facebook hesapları bu yakınlarımız tarafından genelde hangi yöntemlerle hesaplar çalınıyor derseniz görünürde 3 yol üzerinden facebook hesapları çalınmakta.

 1. İnternet tarayıcısında şifreyi hatırla seçeneği seçili hesaplarda tarayıcı ayarlarına girip kayıtlı şifreler kısmından kişinin şifresini öğrenerek Facebook hesabını çalmak
 2. Basit girilen şifreyi tahmin etmek. Gördüğüm kadarıyla sıralı tuşlar, en çok kullanılanı cep telefonu numarası yada herkesin senin en çok neyi sevdiğini bildikleri kelimeler. İnsanların neredeyse yarısı bu tip şifreler koyuyorlar. Özellikle yeni nesilimiz yani 2000 doğumlular ve sonrasında hafıza tam bir balık hafızası durumuna gelmiş. Bu yüzden şifrelerini unutmamak için bu tür basit şifreleri koymayı kendilerine bir görev olarak görüyorlar.
 3. Keylogger’lar. Evet birinin şifresi sağlamsa yada facebook şifresini internet tarayıcısına kayıtlı tutmuyorsa onun sürekli kullandığı bilgisayara keylogger kurarak facebook şifreleri çalınabiliyor. Yalnız keyloggerlar birinin şifresini almaya yarasa da sizlerinde bir çok bilgisini internette başkalarıyla paylaşma riski yüksek yazılımlardır. Bu sebeple birinin facebook hesabını keylogger ile araklamaya çalışanları uyarmam gerek.

Çalınan Facebook hesabını kurtarma, geri alma

Tüm çalınan Facebook hesapları için Facebook Hacked sayfasından başvuru yapmamız gerekmekte. Orada bize sorulan adımları doğrulayıp Facebook hesabımızı geri alabiliriz. Aşağıdaki video da çalınan Facebook hesabını geri alma başvurusu nasıl yapılır kısaca anlatmaya çalıştım. Şu anda Facebook hesap bilgilerinizin hiçbirine erişemiyorsanız tek uygulanan kurtarma yöntemi halihazırda Facebookta hesabınızda ekli olan arkadaşlarınız arasından 3 tane güvenilir arkadaş seçip onlara sizin Facebook hesabınızı kurtarmak için kurtarma kodları göndertiyoruz. Kurtarma kodları güvenilir facebook arkadaşlarımıza ulaştıktan sonra onlardan bu kodları alıp Facebook’a girdikten sonra yeni bir şifre ve mail adresi girip Facebook hesabımızı kurtarıyoruz.

Facebook hesap kurtarma başvurusu için tıkla!

Başvuruyu nasıl yapacağınızı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Videoda bahsettiğimiz güvenilir arkadaşlar hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler:

– Güvenilir kişiler nedir? Hesabıma güvenilir kişileri nasıl eklerim?

Güvenilir kişiler, Facebook hesabınıza girmek için yardıma ihtiyacınız olması halinde (ör. Facebook şifrenizi unutur ve yenilemek için e-posta hesabınıza giremezseniz) başvurabileceğiniz arkadaşlarınızdır.

Güvenilir kişilerinizi belirledikten sonra, hesabınıza giriş yapamadığınızda güvenilir kişileriniz bir URL aracılığıyla Facebook’tan tek kullanımlık güvenlik kodlarına erişebilir. Ardından arkadaşlarınızı arayarak güvenlik kodlarını alabilir ve bu kodları kullanarak hesabınıza erişebilirsiniz.

Hesabınıza güvenilir kişiler eklemek için:

Güvenlik Ayarlarınıza gidin
Güvenilir Kişiler kısmına tıklayın
Güvenilir Kişileri Seç’e tıklayın
3-5 arkadaş seçin ve seçimlerinizi onaylayın
Hesabınıza güvenilir kişiler eklemek veya güvenilir kişilerinizi düzenlemek için, 1 ila 3. adımları izleyin ve güvenilir kişilerinizin yanındaki Düzenle bağlantısına tıklayın.

Hesabınıza tekrar erişmek için güvenilir kişilerinizi kullanma hakkında daha fazla bilgi alın.

– Hesabıma tekrar girebilmek için arkadaşlarımdan (ör. güvenilir kişiler) nasıl yardım alabilirim?

Hesabınız kilitlendiyse, hesabınıza erişmek için güvenilir kişilerinizi kullanabilirsiniz. Güvenilir kişilerinizi oluşturduysanız:

Şifreni mi unuttun? bağlantısına tıklayın ve hesabınızı bulun.
Hesabınıza tekrar erişmek için güvenilir kişilerinizi kullanmak için verilen talimatları izleyin.
Bir internet adresi (URL) içeren talimatlar alacaksınız. İnternet adresinde (URL) sadece güvenilir kişilerinizin erişebileceği özel bir güvenlik kodu bulunur. Bağlantıyı açıp size güvenlik kodunu vermesi için arkadaşlarınız arayıp internet adresini (URL) verin.
Hesabınıza erişmek için arkadaşlarınızın verdiği güvenlik kodlarını kullanın.
Henüz güvenilir kişilerinizi oluşturmadıysanız, nasıl yapacağınızı öğrenin.

Arkadaşlarınızı mutlaka telefonla arayın veya kendileriyle yüz yüze konuşun. Hesabınız bir başkasının eline geçtiyse, bu kişinin e-postalarınıza da erişimi olabilir.

– Güvenilir kişi olarak kimleri seçmeliyim?

Facebook arkadaşlarınızdan en çok 5 tanesini güvenilir kişileriniz olarak seçebilirsiniz. Hesabınızla ilgili herhangi bir sorun olduğunda kolayca yardıma çağırabileceğiniz arkadaşlarınızı seçmenizi öneririz. Facebook dışında iletişime geçebileceğiniz kişileri seçtiğinizden emin olun. Bunu istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

– Birisi güvenilir kişileri kullanarak hesabıma erişebilir mi?

Hesabınıza tekrar erişebilmek için arkadaşlarınızdan yardım almayı seçtiğinizde hesabınızın güvende kalmasını sağlamak için güvenlik önlemleri alırız. Aldığımız bazı güvenlik önlemleri şunlardır:

Hesabınıza henüz güvenilir kişiler eklemediyseniz, hesabınıza tekrar erişmenize yardımcı olacak farklı arkadaşlarınızı (ör. iş arkadaşları, okul arkadaşları, aile) seçmenizi istemek
Hesabınıza tekrar erişmek için arkadaşlarınızdan yardım aldığınızda 24 saatlik bir bekleme süresi uygulamak
Hesabınızı daha da güvende tutmanıza yardımcı olmak için, güvenilir kişilerinizi önceden seçin ve seçtiğiniz kişilerin gerçek hayatta tanıdığınız kişiler olduğundan emin olun. Güvenilir kişileri kullanmak hakkında daha fazla bilgi alın.

Yorumlara kapalı.

 1. Hava

  Face im calindi lutfen bana yardim edermisiniz

 2. seher

  acil lütfen kotu amaçlarda kullanılıyor olabılır 🙁

 3. seher

  hepsını yaptım ama olmuyor bna yardım edermısınız

  1. isa koç

   Bildiğim tek seçenek video da gösterdiğim gibi. Yani bu videoyu izleyerek birçok kişi sorunsuz bir şekil de hesabını kurtardı.

 4. Akın

  Merhaba arkadaşımın facebook hesabı çalınmış ve saçma sapan şeyler paylaşıyorlar. Email ve telefon numarası değiştirilmiş dediklerinizi yaptık ancak videodaki 1:59 daki ekran bize gelmiyor yani güvenilir arkadaşlar kısmı “E-posta Adresine Yeniden Erişim Kazanmayı Dene” diye bir kısım geliyor yine değiştirilmiş mail geliyor napmamız lazım

 5. Ebrar

  Abi facebook şifremi unutum geri almak istiyorum ama numaraya kod gönderiyo numara kapandı güvenlik sorumun cevabınıda unutum cok uzun zaman oldu lütfen yardim edin

 6. Emine

  Isa bey lutfen yardim edin facebook hesabima ulasamiyorm gercekten benim icin cok onemli.soyle bisey oldu sifremi unutmadm aslinda ama giremedim sifre degistrmek icin e posta ya kod gonderdi ama farkettim ki e posta benm dgl yani cok benzer sadece nokta farki var ama face kaydetmisti o e postayla mail atiyorum diger e posta ya kodu verir misiniz diye ama hata veriyo sanirim oyle bi e posta yok napicami bilemiyrm lutfen yardm edin o hesabi kapatmak bnm icin cok onemli

 7. Esra

  Sifre den eminim değiştirmedim fakat şifre yanlış diyor uzin zamandır bu şifreyi kullanıyorum ama faceye giremiyorum ne yapmam gerek ne olur yardım edin

  1. isa koç

   Videodaki işlemleri yapman gerek, eğer oradaki gibi birşey çıkmıyorsa yapacak birşey yok. Benim yardımcı olabileceğim nokta o kadarıydı. Eğer başka çözüm üreten bir arkadaş var ise de yorumunu okuyunca sana çözümü anlatacaklardır.

 8. hale

  hesabım başkasının eline geçti butonunu tıklayınca face adresim çıkıyor we şifre istiyor eski şifreyi giriyorum pazartesi günü şifreyi değiştirdiniz diyor hiçbir şekilde ilerliyemiyorum yardımcı olur musunuz lütfen

 9. efuli

  Ben onu kullanamiyorum ki ya

  1. isa koç

   Ekran resmini alıp bilgisayarına kaydet, http://www.hizliresim.com sitesine gir. Gözat butonuna tıklayarak çekip bilgisayara kaydettiğiniz ekran resmini seçin sonra yükle düğmesine tıklayın. Yüklenecek, sonra gelen sayfadaki Resim Direkt Adresi: isimli yerdeki linki kopyalayıp buradan yorum olarak gönderin.

 10. efuli

  Ekran goruntusu almayi biliyorum ama yorum olarak gonderemiyorum daha rahat anlasabilmemiz icin facebook hesabinizi verebilirsiniz

  1. isa koç

   Facebook’u kişisel kullanıyorum ama onun yerine Google+’dan bana ekran resmini gönderebilirsin. Google plus hesabım: https://plus.google.com/+isakoç55

 11. efuli

  Ekran goruntusu nasil gonderebilirim sizin facebook hesabiniz var mi

  1. isa koç

   Ekran görünüsünü nasıl alıp yükleyeceğinizi https://www.isakoc.com/en-iyi-ekran-resmi-alma-programlari.html konusunu okuyarak uygulayabilirsiniz.

 12. efuli

  İsa bey guvenilir kisilerden kodumh aldim yazdim bana 24 saat beklemem gerektigini ve yeni e posta adresimle giris yapmami soyledi yeni bir e posta adresi aldim facebookun kullanici adina o e postayi yaziyorum yeni sifremi de yaziyorum fakat olmuyor ne yapmam gerekiyor

  1. isa koç

   Acaba verdiği hatayı göstermek için bir ekran resmi çekip gönderebilirmisiniz? Tam olarak ne hata veriyor şuan bilemiyorum.

 13. melek

  bana yardımcı olurmusunuz cok eski faceme gıremıyorum herseyini unuttugum icin ya geri almama yardımcı olun yada kapatın lutfen buna acıl ıhtıyacım var yardımcı olurmusunuz

 14. kutlay Ekici

  Merhaba kolay gelsin bizimde bir facebook hesabı çalınma olayı var video da söylediğiniz adrese giriyorum ama farklı sayfa çıkıyor

 15. utku

  hocam kodlar arkadaşlarımızın e-postasına mı gidiyor daha ulaşmadı ellerine mesaj

  1. isa koç

   Kodları sizede veriyor, o kodları siz elden arkadaşlarınıza ileteceksiniz.

 16. güngör

  videodaki bütün işlemleri tek tek yaptım hepsi gayet iyi ilerlemekteydi, ama kodlar arkadaşlarıma ulaşmadı. sorun ne olabilir?

  1. isa koç

   Kodları sanada veriyor, onları arkadaşlarına bir kağıda yazıp yada mesaj olarak yazıp ulaştırman lazım.

 17. dursun

  Hocam face çalındı email adresimide çalmış kodlama alamıyorum zor durumdayım benim faceye giren heyk arkadaşlarımın bir kaçını dolandırmış ve heyk benim ağzımdan arkadaşların numarasını istemiş şu an numarasını gönderen arkadaşların faturasına 70 tl fazla fatura gelmiş çok mahçup durumdayım bir zahmet yardım edebilirmisiniz

  1. isa koç

   Videoyu uygulayıp sonuç alamadıysanız yapacak başka bir işlem yok. Video sorununuzu çözmek için fazlasıyla yeterli.

 18. emin poyraz

  merhaba anlattıklarınızın hepsını yaptım arkadasımın facesını alamıyoruz gerı.. ne yapmamız lazım???

  1. isa koç

   çalınan hesabınızın şifresini ve mail adresini bana gönderin.

  2. isa koç

   Birde hatırlatma sorusunun cevabınıda gönderin.

 19. zahat

  facemi çaldılar geri alamıyorum yardımcı olurmusunuz

  1. isa koç

   Videoda anlatıklarımı denediniz mi?

 20. Serdem

  Ya benim hesabimi biri caldi lutfen yardimci ollurmsn ya sana mesaj atsam alsan facemi ama sende alamazsin herseyi degistirmis

  1. isa koç

   daha önce kullandığınız giriş bilgilerinizi bir yollayın bakayım.

 21. Melek

  Merhaba ben yapamıyorum olmuyo eski şifre gördünüz diyo o aşamaya geldiğimde neden acaba çok deneme yaptığım içinmi acaba

  1. isa koç

   Hata veren yerden bi ekran görüntüsü gönderebilir misin.

 22. elif durmuş

  Lutfen

 23. elif durmuş

  Ben yapamıyorum lütfen yardım edin hesap bilgilerini vereyimmi sizden başka çarem yok lütfen yardım elanur2194@outlook.com Pasifit kullanmadım binada giremiyorum numaranızı falan verseniz yanlış anlasilmasin????

  1. isa koç

   Telefon numarası üzerinden işlem yapmıyorum. Siz daha önce kullandığınız şifrenizi, ad, soyad, doğum tarihi, orada ekli en az 3 arkadaşının tam adını vs. bilgilerinizi buradan mesaj olarak yazın, ben o mesajı silerim sıkıntı olmaz. Öyle o bilgiler üzerinden ben deneyeyim birde.

 24. Deniz M

  hocam ben şifremi değiltir ve tekrar giriş yaptığımda yanlış dedi bunun üzerine şifremi yenile dedim ama epostana erişilemiyor dedi 1 aydır hesabımı açamıyorum lütfen yardım edin

  1. isa koç

   Videoda bahsettiğim gibi işlemleri denemen lazım. Hesabım çalındı başvurusu yap. Geçmişte facebookta kullandığın bazı bilgileri soracak sana, bunları sadece sen bildiğin için sana geri vericektir hesabını.

  2. elif durmuş

   Napcan ya

 25. bülent elçi

  fes hakkında yardıma ihtiyacım var bana cevap verirseniz sevinirim

  1. isa koç

   Nasıl bir yardım, facebook hesabını feshetmek gibi mi?