Chrome sekmesinde Google Plus bildirileriniz görünsün

Google Plus yayın hayatına başlayalı henüz 17 gün olmasına rağmen üye sayısı 10 milyon’u çoktan geçmiş durumda. Aynı zamanda Google Plus için yazılan uygulamalarda bir biri ardına gelmeye başladı. Bende 10 gündür aktif olarak kullanmaktayım ve şuanda ortam henüz Friendfeed benzeri ortamın dışına çıkmamış olsada Facebook’tan daha aktif ve kullanmaya değer durumda. Sanırım Friendfeed’den kalma bir alışkanlık olsa gerek Google Plus’a en çabuk biz Türkler alıştı. Çünkü en aktif kişiler şuan da Türkiye’den. Sürekli bilgiler paylaşılıyor ve paylaşımlarada ciddi manada ilgi var, hemen hemen her paylaşım yorumlarla tartışılmakta ve aktif bir ortam oluşmaya başladı bile. Bu sebeple bende sürekli Plus’umu açık tutuyorum. Chrome’da bir yandan diğer sekmelerde başka sitelerde dolanıyorum bir yandan da sürekli Plus’umu kontrol ediyorum herhangi bir yorum gelmişmi diye.

Bugün rastladığım Chrome Sekme eklentisi sayesinde artık ikide bir kontrol etmek zorunda kalmıyorum. Herhangi bir bildiri olduğunda sekmenin Favicon kısmında gelen bildiri sayısını göstererek beni haberdar ediyor. Eklentiyi aşağıdaki linke tıklayarak kurabilirsiniz.

Chrome Google Plus Sekme Eklentisi

2 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
  1. Kamil

    Aynısı Gmail içinde var fakat aslında pratik olmasına rağmen ben sevmiyorum bunu. Birde bu tarz chrome eklentilerinin kullanıcı bilgilerime (mesela bu eklenti google plus bilgilerime) erişebiliyor. Kullanıcı istatistiklerini inceleyen uygulama ve eklentilerine her zaman uyuzumdur 🙂

    1. isa koç

      Evet, Facebook’ta da bunun kötü örnekleri sıkça var. Örneğin mynet 101 okey oynuyorum, o uygulamaya izin verdiğim için ikide bir profilimde yok isa okey oynamaya başladı, yok okeyde usta olduğunu kanıtladı diye 10lar mesaj atıyor duvarıma.