Crysis 2 Türkçe

crysis2

Crysis’i bilen herkes artık bu oyunun Türk kardeşler tarafından yapıldığını biliyor. İlk oyun piyasasına Farcry ile çıkan Türk kardeşlerin firması Crytek 2007 yılında çıkardığı Crysis 1, gerek görüntü kalitesi, gerek senaryo mükmemmelliği, gerekse oyun motoruyla tüm dünyada nam yaparken, Türkçe metin ve dublaj ile Türk kullanıcılarını kendine hayran bıraktı. Bende ilk 2008 başlarında oynadım bu oyunu ve hastası oldum. 3 gün sürdü oyunu bitirmem. Tabi uyumak haricinde bilgisayarın başından kalkmamamdan dolayı. Oyunun Türkçe dublaj olmasıyla sanki kendim oyunun içinde oynuyormuşum hissiyati oluşturdu. Bu derece mükemmeldi.

Crysis 2, Aralık 2009’da çıkıyor

Oyunun üzerine Warhead ve Maximum Edition diye iki güncelleme versiyondan sonra şimdi de 2009 Aralığının sonuna doğru CryEngine 3 görüntü motoruyla üretilen Crysis 2 Türkçe dulaj çıkıyor. (Daha önce Aralık 2009’da çıkacağı belirtilen oyun 25 Mart 2011’e kadar sarkmış durumda. Kesin olarak 25 Mart’ta satışa çıkacaktır. Buradaki Crysis 2, 25 Mart’ta satışa çıkıyor isimli konumda fiyat ve ayrıntıları öğrenebilirsiniz.) Crytek firmasının bildirilerine göre ilk çıkan versiyonun Türkiye satışlardan dağıtıcı EA Sports oldukça memnun kalmış. Beklediğinin üzerinde bir satış gelmiş. Bu yüzden Crysis 2’de Türkçe dublajlı olarak çıkacak. Bu oyunun satışlarından da memnun karlırsa diğer ürettiği oyunlarıda Türkçe metin ve dublajlı çıkarması söz konusu.

Crysis 2’nin konusu

Oyunun bu versiyonunda, önceki versiyonlarındaki gibi sadece orman içerisinde çatışma olmayacak. Crysis 2’de çatışmalar sokağada yansıyacak. Önceki bölümlerde en sevmediğim sahneleri uzay canavarlarıyla çarpışma sahneleriydi. Çok sıkıldım oralarda. Ama orman içerisinde askerlerle çarpışmak, 15 kişiyle devri atanların arasına birden dalıp hepsini haklamak çok keyif veren anlarıydı. Umarım Crysis 2’de canavarlar yerine insanlarla çatışma daha fazla olur. Birde Crysis 1de Kore askerlerinin Seni hamburger kafalı çık dışarı, seni korkak, geberticem seni gibi sözleri bana en keyif veren sahneler olmuştu. Tabi dünya çapında meşhur olan dublaj sanatımızı bu sözler dahada genişleterek daha keyifli hale getirseler keşke.

Crysis 2 Grafikleri

Crysis 2’nin kalitesi önceki versiyonu katlayarak yükselmiş durumda. Yeni yayınlanan 30 adet yüksek kalite grafikle buda açıkla görülüyor. Grafiklere buradan ulaşabilirsiniz. Önceki oyunda oyunun hitap edeceği kesimin fazla olması açısından istediği sistem özellikleri biraz düşük tutulmuştu. Ancak oyun kendini kanıtladı ve artık yeni versiyonda oldukça yüksek bir sistem isteyeceğe benziyor. Tabi bunuda hak ediyor. Crysis 2’de nesnesel gerçekliğin zirvesine çıkışmış durumda. Tabi bunu başarak Türk kardeşlerin geliştirdiği CryEngine grafik motoru sayesinde. Şuanda dünyanın en iyi grafik motoru konumunda.

crysis2-1

crysis2-2

crysis2-3

Crysis 2 videolar

Crysis 2 için EA Sports 2 adet video yayınlamış. İlk video oyunu tanıtmakta, ikinci video ise Crysis’in üreticilerinden Cevat Yerli’nin oyun tatımı için verdiği konferans videosu. Oyun daha tam bitmediği için tam konusunu videoya işlememişler ama Eylül ayı gibi daha belirgin videolarının çıkacağını düşünüyorum.

Video 1:

Video 2:

55 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Pingback: Türk milletini bu kadar mı başkalaştırdılar? | İsa Koçİsa Koç

 2. herbalife

  Türkçe dil dosyasını nette ararken buldum.
  İndirmek isteyenler alttaki adresten ulaşabilir. bulamadım

 3. cüneyt

  bende cok sevdım bu oynu ama tac topunu bır turlu bulamıyorum nasıl alcam bunu bılelerden yardım beklıyorum

 4. neyzen

  Merhaba bu saatte crysis 2 oyununu yaklaşık 2 saattir oynamaya çalışıyorum. Oyunu alıp yükledim yani bilgisayara yeni bi klasör açtım 2 dvd yi onun içine kopyaladım ve setuptan yükledim neyse buraya kadar sorun yok version update ve crack olayı da okey ama crysis2 launcher dosyasını tıkladığımda oyun açılmıyor ufak bir güncelleme penceresi açılıyor. Âmâ oyun yok. Sonra crysis2 oyun klasöründen veya başlat programlar deyip oyun simgesini denediğimde benden serial istiyor. Bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.