Dramaga Türkçe wordpress teması

dramaga

Çok güzel bir wordpress teması daha Türkçe’leştirmesini tamamladım. Bu temanın renk uyumu ve kullanışlılığı çok hoşuma gittiği için Türkçe’leştirip paylaştım. Şimdi temamızın son zamanlarda oldukça popüler olan Twitter mesajlarınızı gösterme alanı mevcut. Aynı zamanda Manşet alanıda mevcut. Öncelikle aşağıdan temamızın demosuna bir göz atın. Beğendiğiniz takdirde hemen yanındaki indirme butonundan indirin. Temanın içerisinde bulunan fotoğraf parçalama eklentisi ile fotoğrafları otomatik olarak kendi kullanacağı boyutlarda çekebilme özelliği mevcut.

Temanın Kurulumu:

wp-content > themes klasörüne yükleyin

İçinde 2 adet Pluginde var onlarıda wp-content > plugins klasörüne yükleyin.

Önce eklentileri etkinleştirin daha sonra temayı.

WordPress Drama Teması Ayarları:

dramaga1

 • Temanın ayarlarını yapmak için Admin panelinden Görünüm oradan da Dramaga Teması Ayarları kısmına gelin. Tüm ayarlarımızı buradan yapacağız. Öncelikle bloğunuzda manşet kısmında çıkaracağınız yazıların bulunduğu kategorinin adını Manşet kategorisi kısmına yazın. Eğer manşet kısmını boş bırakırsanız son yazdığınız her yazı manşet kısmında çıkar.
 • Karşılama mesajı kısmına bloğunuza gelen ziyaretçiler için bir karşılama mesajı yazabilirsiniz. Dilerseniz burayı duyuru alanı olarakta kullanabilirsiniz. Yani orası sizin karalama alanınız.
 • Feedburner ID kısmına Google Feedburnerden aldığınız ID’yi girin. Örneğin benim feedburner ID’im http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=CakmaBlog kendinizin, sadece burada yazan kısmı alıp buraya ekliyorsunuz.
 • Twitter ID kısmınada twitter.com/ikoc burada da aynen sadece sizin kendi twitter ID’nizi ekliyorsunuz.
 • Reklam alanlarıda zaten basit. resim kısmına reklamın tam URL’sini ekliyorsunuz. Link kısmınada reklama tıklandığında gideceği yeri yazıyorsunuz. Reklamların boyutu 125×125 pixel boyutlarında olması gerekli.

Yazı Ayarlarımız:

Tüm yazılarımızın küçük resimlerini göstermek için özel alan ismine thumbnail yazıyoruz değer kısmınada fotoğrafımızın URL’sini.

Eğer yazımız manşette çıksın istiyorsanız, özel alan ismine Featured değer kısmına fotoğrafımızın URL’sini ekleyin, yazımızın normal kategorisini seçin ve yanınada manşet için belirlediğiniz kategoriyi seçin.

9 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Abdullah koçaş

  çok teşekkür ederim çok işime yaradı

 2. Estetik Güzellik

  teşekkürler güzel bir tema olmuş sitemde kullanıcam

 3. isa koç

  teşekkür ederim. beğendiğinize sevindim.

 4. Arda

  Emeğe sağlık güzel çalışma…

 5. isa koç

  Evet sitelerinde şuan sorun var tasarımcının. Elden birşey gelmez şuan.

 6. Hurda

  Önizleme çalışmıyor bilginiz olsun.

 7. chat

  teşekkürler ve tebrikler siteniz cok basarılı..

 8. İsa Koç

  Teşekkürler @Eylos. Sizin gibi 10larca tema Türkçeleştirip yayınlayan birisinin onayını almak benim için mutluluk verici bir olay.

 9. Eylos

  Oldukça ayrıntılı bir çalışma ve çeviri olmuş. Tebrik ve teşekkür ederim.
  Selamlar