Dünya kupası Twitter’a yaramadı

Twitter’ın uçan balinası ile tanışmayanımız yoktur. Sık sık olmasada Twitter’dan tweet yollarken veya birilerinin tweetlerini okurken karşılaşmışsınızdır bu hata ile. Birazcık can sıksada sayfayı yenileyince düzeliyordu. Ama dünya kupasının oynandığı şu günlerde adeta balina sitesine döndü. O kadar çok yapıyorki bu olayı, bırakın tweet göndermeyi bazen profilime bile giremez oldum neredeyse. Daha önceki günlere göre günlük yazılan tweet sayısının 2 katına çıkması dolayısıyla Twitter alt yapısı bu durumu kaldıramaz oldu.

Gerçi böyle olabileceğini dünya kupası başlamadan önce kendileri bir açıklama yapmıştı. Ama böyle büyük bir firmanın biz belki bu yoğunluğu kaldıramayabiliriz demesi yerine daha fazla sunucu desteği ilave ederek alt yapılarını güçlendirirler sanmıştım. Ama sanki birilerinin gelip elinden tutup size sunucu yardımı yapıyoruz demesini bekler gibi durmaktan başla birşey yapmıyor bu Twitter yetkilileri.

Eğer Twitter kısa süre içerisinde bu sunucu sorununu çözmezse facebook ve friendfeed’in hışmına uğrayıp kullanıcılarını onlara kaptırabilir.

7 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Forumzamani

  Bu Balina Benimde Çok Canımı Sıkıyor

 2. Futbol Merkezi

  Ya Facebook Takılın Bırakın Twitteri 😀

 3. isa koç

  @burak kardeş. burada güzel bir konu mevcut. bence bir oku.

  https://www.isakoc.com/twitterdan-ne-anliyoruz.html

  Aslında denesen sende çok seveceksin. Ben çok önceleri açmıştım twitter hesabımı deneme amaçlı. İlk başlarda çok uyuzuma gitti ama hesabı açtıktan 1 yıl kadar sonra 2009 başlarında denemeye başladım ufak ufak. Şimdi çok seviyorum.

 4. Pingback: Twitter’dan ne anlıyoruz? - Blog İsa Koç

 5. burak

  ne anlıyonuz su tweetrmıdır ne haltttan ya 😀

 6. nomedsoul

  gıcık edip duruyor bu olayı zaten. eskidende ikidebir yapardı bunu ama artık durmaksızın yapıyor. sinirden çatlatıcağı zamanlar oluyo. tam mesajımı yazıyorum tweetlicem tak hata. bidaha baştan yaz işin yoksa.

  1. isa koç

   evet çok fazla yapıyor. mecburen tweetdecki açıyorum bende her zaman. ondan kullanırken bir sıkıntı olmuyor. hata verse bile tweetdeck birkaç defa arka arkaya deneyip beni yormadan gönderiyor mesajımı twitter’a