EaseUS Data Recovery Wizard Veri Kurtarma Programı

Hemen hemen her bilgisayar kullanıcısının birkaç kez yaşadığı veri kaybetme durumu birçok farklı nedenden dolayı kaynaklanabilmektedir. Ne kadar arasınız da bir türlü bulamadığınız bu veriler sizi çoğu zaman zorlu durumlara sokmakta ve sıkıntıya düşürmektedir. Genellikle yedekleme ile aşılmaya çalışan bu sorun, dosyaların fazla yer kaplaması nedeniyle çoğu zaman yapılmamaktadır.

Artan teknoloji tüketimi ile birlikte artık her evde neredeyse bir bilgisayar ve herkes de en az 1 adet telefon bulunmakta. Bu teknolojik değişim sonucunda telefon ve bilgisayarlar bizlere birçok eş ve dostumuzdan çok daha yakın hale gelmiş bulunmaktadır. Bu değişim ister istemez yaşam tarzımıza da yansıyarak teknolojiyi hayatımızın her alanına sokmaktadır.

Her şeyimizi unutsak da telefonumuzu asla unutmadığımız bu teknoloji çağında birçok bilgi ve verilerimizi de bu cihazlar içinde depoluyoruz. Anılarımız ve yaşantımız hakkında gerek fotoğraf gerekse video olarak depoladığımız bu bilgiler bazı durumlarda ortadan kaybolarak bizi telafisi olmayan durumlarda sokmaktadır. Bu gibi durumlardan insanları kurtarmak amacıyla yapılan EaseUS Data Recovery Wizard uygulaması ile isteyerek veya istemsiz olarak silinen video, fotoğraf ve verilerimizi kurtarabilir, çaresizlik hissimizi ortadan kaldırabiliriz.

EaseUS Data Recovery Nedir?

Bilgisayar kullanıcıları için vazgeçilmez programlardan birisi olan veri kurtarma programları, çok farklı çeşitte karşımıza çıkabiliyor. Windows ve MAC kullanıcıları için ortaya çıkarılan EaseUs, bu alanda en iyi programlardan birisidir. Hızlı ve kolay kurulumunun yanı sıra basit ve kullanışlı bir ara yüze sahip olan program ile Harddisk, SSD hafıza kartları, USB ve daha birçok farklı depolama araçlarından silinen verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Türkçe dil desteği ile Ülkemizde en çok kullanılan veri programlı olan EaseUS Data Recovery Wizard ile sildiğiniz veya istenmeden kaybettiğiniz dosyalarınızı kısa sürede geri getirebilirsiniz. Bu program vasıtasıyla birçok farklı dosya türlerinizi kurtarabilirsiniz. Bu dosya türleri:

* Fotoğraf ve Video için: JPEG, RAF, PNG, SVG, RAW, WMF, NEF, CR2, DNG, BMP, AVI, MOV, MP4, 3GP, MPEG, FLV ve WMV gibi birçok farklı dosya türünüzü geri getirebilirsiniz.

* Diğer dosyalarınız için: FLV, WMA, MP3, AIF, DOC, XLS, PPT, MPG, PDF, HTML, DBX, PST, EPS, AAC ve OGG bir daha birçok farklı türdeki dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Programını Nereden İndirebilirim? Bu eşsiz veri kurtarma programını https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm web sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Programı Nasıl Kullanılır?

Oldukça anlaşılır ve basit bir ara yüzü olan programda çok kolay bir şekilde dosya kurtarma işlemine başlayabilirsiniz. İlk olarak programı indirmeli ve kurmalısınız. Kurduğunuz programı açmalı ve tarama yapılmasını istediğiniz bölgeyi seçmelisiniz. 3 adımda veri kurtarma işleminizi halledebilirsiniz.

* Başlat

* Tara

* Kurtar

Mantığı ile çalışan uygulama son derece basit ve kullanışlıdır.

Bölüm seçmenizin ardından veri kurtarma işlemine başlat diyerek silinen dosyalarınızı sıralanmasını bekleyebilirsiniz. Hızlı tarama ve Derin tarama olarak uygulanan 2 farklı işlem sonrasında karşınıza şöyle bir ekran gelecektir.

Karşınıza gelen bu ekrandan silinen verilerinizi inceleyebilir, seçtiğiniz verileri geri getirebilirsiniz.

Düşüncelerinizi paylaşın

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

~ Bu kanepe boş, sen doldurmak istemez misin? Hadi gel otur ve birşeyler söyle. ~