Elenmemeliydik!

En son 1998 yılında Basketbol Eurolig’de çeyrek finale çıkmıştık ve Real Madrid’e iki maçta da kaybederek elenmiştik. O sezondan sonra bir daha Eurolig’de tur atlayamadık. Taki bu seneye kadar. İlk Turda müthiş bir başlangıç yaptık 7’de 7 yaparak Eurolig’in tek yenilgisiz takımı olmuştuk ki, bu maçlar arasında çok kez Eurolig şampiyonu olmuş Barcelona ve yine neredeyse onun kadar güçlü Siena’yı resmen eze eze yenmiştik. Herşey o ana kadar süper gidiyordu. Sezon başında sakatlanan Engin Atsür’ün açığını bir şekilde gidermiştik ama bu 7’de 7’den sonra Gasper Vidmar’ında sakatlanması ile işler nerdeyse çıkmaza girmişti. Ara transfer’de Avrupa’nın en iyi oyun kurucularından Jasikevičius’u alınca çok umutlandık. Ama onunda yaşı 34’e gelince işinin bittiğini bizde oynayınca gördük maalesef.

Neyseki ilk turu 1. bitirmeyi beklerken 2. olarak atladık. 2. turda 3’te üç yapıp Olimpiyakos gibi bir avrupa devi ile geçen senenin eurocup şampiyonunu rahat yenince tekrar ümitlenmiştik ama daha önceki 2 önemli kaybımızın yanına birde Mirsad eklenince artık zor anlarda iş yapacak tecrübeli oyuncumuz neredeyse kalmadı. Son maçımızda Valencia’ya yenilmeyi hiç beklemiyordum. Var olan oyuncularımızla bile bu takımı rahat yenebilirdik.

Ömer’den, Emir’den ve Jasikevičius’dan çok şey bekledim. Muhakkak bu maçı alırız dedim ama maalesef bir şok oldu bu maç. Eğer yenseydik, Gasper ve Engin iyileşmişti neredeyse, çeyrek final maçlarında forma giyebilirlerdi. O zaman çeyrek finalde Real Madrid ile işleşmiştik, bu oyucuların gelişi ile onları çok rahat geçebilirdik.

3 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Bedava Video İzle

    Bencede çok kötü oldu elenmek ben galatasaraylı olmama rağman fenerbahçenin başarıya ulaşması bir türk takımı için guru verici olurdu.

  2. Tavla indir

    Gerçekten çok üzücüydü.O kadar kaliteli oyuncumuz var ama hakettiğimizi özellikle basketbolda hiç alamıyoruz.

  3. satılık devremülkler

    Bence de elenmemeliydik ve bu kadar işler düzgün gitmesine rağmen,ilk tur da 7’de 7 yapmamıza rağmen,zannedersem umudumuzu yitirdik,sonra şampiyonluğu…