En İyi Ucuz Fiyat Siteleri Hangileridir?

İnternetten bir ürün almaya karar verdiğiniz de eğer para sizin için önemliyse muhakkak satın almak istediğiniz ürünün alternatif fiyatlarını araştırmanız gerekmekte. Çünkü TV’lerde, gazetelerde, internet sitelerinde en ucuz benim diyen her site yanılıyordur. Bu ucuzluğu sadece 1 yada birkaç ürün üzerinden tüm sitelerine mal eden site oldukça fazla. Bu sebeple istediğiniz ürünü almadan önce en azından bu sitelerden birinde de almak istediğiniz ürünün daha uygun fiyatı varmı kıyaslamanızı tavsiye ederim.

Örneğin; ben bir cep telefonu alacağım gidip Bimeks’ten yada Vatan Bilgisayardan almak istesem bu telefonu 2300 ila 2500 TL arasında fiyat sunuyorlar. 2500 / 2349 TL diye kampanya yaptıklarını iddaa ediyorlar ama bir fiyat arama motordunda aynı cep telefonu arattığımız da 2.199 TL’ye üstelik Türkiye garantilisini bulabiliyorsunuz. Bu yüzden bir yerde indirimli gördüğümüz üründen daha da indirimlisi olma ihtimali çok yüksektir.

En İyi Ucuz Fiyat Siteleri Hangileridir

Alternatif ihtal ürünlerin fiyatları

Fiyat arama sitelerin de şuda sizi yanıltabilir. Bazı ürünler Türkiye yetkili satıcısından değilde yine bir firma tarafından kaydı yapılmış telefonları çok daha uygun fiyata getirebiliyorlar. Bu durumda ne yapayım derseniz. İki seçeneğiniz var birincisi alternatif ithal edilen ürünler de fiyatlar aşırı uygun oluyor. Örneğin 07 Ocak 2015 tarihli LG G4 cep telefonu halen Turkcell’de LG Türkiye resmi garantili cep telefonunun fiyatı 2.199 TL, avantajı kullanıcı hatası dışında bir arızası çıkarsa ücretsiz tamir ediyorlar yada birebir sıfırıyla değiştirebiliyorlar, ayrıca bir yılda 4 kez servise giderse para iadeside yapıyorlar. Alternatif yollarla ithal edilen LG G4 telefonun fiyatı ise 1.539 TL. Gördüğünüz gibi arada tam 660 TL fiyat farkı var. Alternatif ithal edilen ürünlerde de Türkiye garantisi var ama sadece onu ithal eden firma veriyor bu garantiyi. Bu firma çok iyide çıkabilir servis hizmetleri konusunda kötüde çıkabilir. Fakat birçok cep telefonunda arızaların kullanıcı kaynaklı olduğunu düşünürsek Resmi ithalatçısının olmasıda pek önemli olmuyor.

İşte şimdi size bu uygun fiyatları bulacağınız siteleri benim gözümdeki kalite sıralamasıyla sıralıyorum.

 1. Akakce.com : Akakce Türkiye’nin fiyat arama motoru sitelerinde ilk sitesidir. Çok uzun yıllardır bu hizmeti vermekte ve benim gördüğüm en çok tercih edilen fiyat arama hizmeti sitedir. Yanlız bir kusuru var, piyasanın en çok tercih edilen sitesi olması yüzünden kendileriyle çalışan eticaret sitelerinden çok yüksek komisyonlar almakta. Bu sebeple kendisiyle genelde bütçesi büyük sitelerin çalıştığını görüyorum. Bu sebeple uygun fiyatlı bazı siteleri gözden kaçırabilirsiniz. Mesela bazen hepsiburada, gittigidiyorlar, n11’lede bir çalışıyorlar bir çalışmıyorlar. Fakat arama motorunun algılaması çok iyi durumda ve aramak istediğiniz ürünü çok rahat buluyor ve hem ürün teknik özelliklerine kısaca bakıyorsunuz hem de ürüne diğer sitelerden yapılmış yorumları oralara girmeden Akakce üzerinden okuyabiliyorsunuz.
 2. Bilio.com : Bilio sitesinin en altında 2004-2016 şeklinde yazarak 2004 yılından bu yana faaliyette olduğu görüntüsünü verse de ilk olarak 2011 yılında basit bir Google’da arama yapan bir site olarak yayın başlamış ve şuan ki ilk profesyönel fiyat arama hizmetine Kasım 2013 yılında başlamış. Bu çarpık bilgiye rağmen fiyat karşılaştırma sitesine yeni bir soluk getirmiş ve kendisinden çok daha köklü siteleri geçerek bana göre listede 2. sıraya yükselmiştir. Özellikle ürün teknik özellikleri ile ürün karşılaştırma kısmını oldukça beğeniyorum. Sitede yorumlar alışveriş sitelerinden çekilmiyor sadece kendi sitesi üzerinden yapılan yorumları gösteriyor.
 3. Cimri.com : Cimri sitesi Bilio sitesine yakın ayarda hizmet veriyor fakat tercih edilebilirlik oranında akakce ve bilionun gerisinde kalıyor.
 4. Ozozo.com : Sektöre yeni katılan bir fiyat arama sitesi olmasına rağmen ben oldukça beğendim. Basit ara yüzü onu öne çıkarmasının yanı sıra şuan da en fazla siteyi bünsesinde Ozozo barındırıyor. Umarım ileride bu sayıyı kısmak yerine daha da artırırda bizde Ozozo’yu öncelikle tercih ederiz.
 5. İncehesap.com : Piyasanın en eski sitelerinden olmasına rağmen biraz ağır çalışıyor gibi. Ağırlığından kastım ürün yelpazesini ve çalıştığı site sayısını biraz ağır çoğaltıyor gibi. Ama yine de bir alternatif olarak kullanılmaya değer.
 6. Teknofiyat.com : Teknoseyir.com teknoloji ürünleri inceleme sitesi kurucuları tarafından basit bir fiyat arama motoru olarak tasarlanmış sitedir. Odak noktası oyun fiyatları, telefon fiyatları ve bilgisayar fiyatlarını oluşturmakta ve oldukça fazla siteden fiyat çekerek iyi sonuçlar verebilmektedir.
 7. Bonus Kiyas.la : Kıyasla sitesi fiyat arama motorundan ziyade ürün özelliklerini karşılaştırma sitesidir. Örneğin Samsung Note 5 ile Sony Xperia Z5 Premium telefonlarının teknik özelliklerini burada kıyaslayarak en iyi telefonun hangisi olduğuna karar vermenize yardım edebilir.

Birde yazımın başında bahsettiğim gibi bu fiyat siteleri sitelere yönlendirdikleri kişi başına ciddi rakamlar aldıkları için bünyelerinde ekli alışveriş sitesi sayısı sürekli değişiklik gösterebiliyor. Bazen hepsiburada.com, gittigidiyor.com vs. siteler bu arama sitelerinde görünüyorlar bazen görünmüyorlar. Bu yüzden yinede alternatif olarak eğer bir cep telefonu fiyatı araştırıyorsanız aşağıdaki pazaryeri sitelerinide kontrol etmeden geçmeyin derim.

İsim sırasıyla;

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Fiyatlab

  Güzel bir liste olmuş, İsa eline sağlık.

 2. Arda

  Süperbir yazı olmuş ama son 2 senede çok şey değişti. Bilio.com kapandı, İncehesap ise ürün satış sitesine döndü. Bu açıklıkta yeni siteler doğdu sanırım Bumudur.com bunlardan en büyüğü.