Engellenen Sitelere Girin (Youtube Girme Çözümü)

engellenen-site

Son zamanlarda sıkça karşılaştığınız bir durum. Bende bu yöntemleri öğrenmeden önce çok fazlasıyla canımı sıkıyordu bu durum. Fakat bazı zamanda bu tür siteleri engellemek gerekli aslında.

Fakat yinede bu engele takılmadan engellenmiş sitelere girmenin birçok yöntemi var. Bu yazımda dns numaralarınızı girerek bu sitelere girmenin yolunu anlatıcam.

Öncelikle bir engellenmiş siteye girelim. Yukarıdaki gördüğünüz site 2006 yılından bu yana engelli olan www.megaupload.com adlı dünyaca meşhur dosya yükleme sitesi. Bu siteye girdiğinizde engellendiğini görüceksiniz.

Youtube girme güncel DNS’ler

Youtube güncel dnsler

Windows 7’de Engellenen Sitelere Girme Çözümü (Windows 7’de Youtube’ye Girme Çözümü)

Windows XP’de Engellenen Sitelere Girme Çözümü

Şimdi bu tür engellenmiş sitelere girmek için yapmamız gereken ilk olarak ağ bağlantılarının üzerine sağ tıklayın ve özelliklerine girin. Açılacak sayfada yerel ağ bağlantıları yazan bir ikon olucak onun üzerine sağ tıklayın ve onunda özelliklerine girin.

ag_ozellikler

Açılan pencereden İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) yazan yere çift tıklayarak ip özelliklerinize girin.

tcpip-1

Şimdi burada bizi ilgilendiren kısım DNS sunucusu ayarları. Resimde görüldüğü gibi dns iplerimizi giriyoruz ve tamam düğmesine tıklayarak yeni dnslerimizi etkinleştiriyoruz.

Artık engellenmiş olan http://www.megaupload.com/ adlı sitemize girerek durumu kendi gözlerimizle görüyoruz. Eğer girdiğinizde yine sitemiz engellenmiş olarak görünüyorsa sayfayı bir kaç defa yenile düğmesine basmanız yeterlidir. Buna rağmen yine açmadıysa modeminiz bir defa kapatıp açmanız durumunda sorun çözülecektir.

Birde OpenDNS isimli bir firmanın oluşturtuğu her türlü sansüre açık dns adreslerimiz mevcut bunun içinde ikinci seçenekteki Dns adreslerimizi girmeniz yeterlidir. Bu IP adresi ilk adrese göre birazdaha sorunludur. Bu adres daha hızlı olmasına rağmen bazen çalışmayabilmektedir.

tcpip-2

Tamam düğmesine basın ve kapatın.

Ayrıca Google’un yeni başlattığı açık dns hizmetide mevcut ve Google’un iddia ettiğine göre en hızlı dnsler bunlarmış.

google-dns

Artık özgürce sörf yapmaya başlayabilirsiniz.

youtube-turkey-ban

Ayrıca Youtube sitesi nedense bazen bunları yapsak bile açılmamakta. O yüzden Youtube engelini kaldırmak için ikinci bir işlem yapmak zorunda kalabiliriz. DNS önbellek temizlesi.

Bunun için öncelikle Başlat > Çalıştır kımını açıp, CMD yazıp enterleyelim. Msdos açılacaktır buraya olduğu gibi bunu ipconfig/flushdns yazıp enterleyelim işlem tamamdır artık Youtube kesinlikle açılacaktır. Aradan bir iki gün geçince yine aynı sorunu yaparsa yine Dns bellek temizlemesinin tekrarlayın.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

vista_business

Vista’da Engellenenen Sitelere (Youtube’ye) Girme Çözümü

Vista’da Dns Ayarları için ise aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz;

Başlat > Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi kısımlarına girin

Oradan Ağ Bağlantılarını Yönet‘e tıklayın.

Buradan bilgisayarınız hangi ağ ayarından bağlanıyorsa onun üzerine Sağ tuş tıklayıp Özelliklerine girin.

Açılan pencerede üstteki sekmelerden Ağ İletişimi sekmesine geçin ve buradan TCP/IPv4 yazan satırı seçin ve Özellikler düğmesine tıklayın.

Burada iki bölüm halinde bulunan kısımdan 1. kısıma dokunmayın ayarlar ne ise onda kalsın ikinci bölümde ise DNS ayarlarını el ile girin kısmına tıklayın ve yukarıda belirttiğim Dns adreslerinden birini seçip yazın. Sonra Tamam düğmelerine basarak işleminizi tamamlayın.

Ayrıca bazı web siteleride bu konuda size yardımcı olmaktadır.

Mesela; www.tupbu.com veya www.anonymouse.org bu siteler sayesinde en azından garip garip proxy programları kurarak internetinizi yavaşlatmak zorunda kalmazsınız.

İyi sörfler.

33 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. herbalife

  BİLGİ PAYLAŞIMINDA ÇÖMERT DAVRANDIĞINIZ İÇİN TEŞEKÜR EDİYORUM. sf

 2. herbalife ürünleri

  Paylaşmak kazanmanın en güzel yoludur. Teşekkürler.

 3. bozat

  bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

 4. herbalife

  BİLGİ PAYLAŞIMINDA ÇÖMERT DAVRANDIĞINIZ İÇİN TEŞEKÜR EDİYORUM.

 5. aslı

  Benim laptopumda dns i bu şekilde girince geçersiz diyor.Internet prokolü yazan bi sayfadayım fakat bu dns i kabul etmiyor.Last fme giremiyorum ve kafayı yemek üzereyim yardım ederseniz sevinirim.Teşekkürler…

 6. karamsar

  iyi ala kullanıcımız sınırlı olunca IP yi degiştirme yetkimiz de bulunmuyo yani bu işlem geçersiz…

  1. isa koç

   Eğer bilgisayarın admini değilsen bilgisayarın herhangi bir ayarına müdehale etmen mümkün değil zaten. Bu ayarı yapabilmek için admin hesabından oturum açman şart.