Ermeni Tasarısı ABD Meclisinden Geçti

Oylama meclisten geçti ama insanlar yersiz kuruntuya kapılıyorlar. Siyasette herşey öyle göründüğü gibi işlemiyor. Obama Ermenilerden seçimlerde büyük destek aldı ve karşılığında yasanızı kabul edicem dedi. Ama geçmişte de böyle birçok vaka zuhur etti. Ama hiç neticeye ulaşan olmadı. Bu oylama aynı durumda. Sadece Obama’nın ermenilere verdiği sözü tuttu dedirtmek için meclis onayladı ama, Amerika’da işler böyle yürümüyor, orayı hiçbir zaman baştaki liderler yönetmedi. Sadece bazı büyük adamların çıkarlarını korumak için çalışan bir ülke ve yönetim. Bu sebeple Obama ne kadar kanunu kabul ettirmek istesede onu yöneten abileri buna izin vermeyecek ve sonuçta bu yasa Senatodan ret görecek.

Yoksa zaten Ortadoğuda zor durumda olan ABD iyice zora düşecek. Buda 2 milyonluk bir ermeni ülkesi için harcanacak bir durum değil. O yüzden kim şimdide ve bundan sonrada Ermeni yasası için endişe etmesin.

Ayrıca dünyada Ermeni yasasını ilk tanımaya çalışan ülke değil ki abd. Birçok ülke tanıdı ermeni yasasını ama değişen hiçbirşey olmadı. Abd’de tanısa ne değişecek?

Düşüncelerinizi paylaşın

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz

~ Bu kanepe boş, sen doldurmak istemez misin? Hadi gel otur ve birşeyler söyle. ~