Etohum 2011 girişimcilik toplantısı

Bu seneki Etohum proje yarışmasına bende 118.tc isimli projem ile katıldım. İlk 40’a giremedik. Toplantının yapıldığı gün büyük heyecanla sabah saat 6’da yatağımdan kalktım kahvaltımı bile yapmadan yola koyuldum. Beşiktaş Bahçeşehir üniversitesine erken saatlerde vardım. En erken ben geldim sanıyordum ama demek ki herkes benim gibi heyecanlıymış, onlarda sabahın erken saatlerinde toplanmışlar oraya. Bu sene 1200 civarı proje katılmış yarışmaya. Hedefim ilk 40‘a girmekti, başaramadık ne yazık ki. Daha önceki yapılan 3 Etohum proje yarışmasında kazananların büyük kısmı daha web sitelerini yayın hayatına sokmamış, bir kısmı da yazılımcı olmayan kişilerdi.

Benimde kodlama bilgim olmadığı için kazanbileceğime dair büyük bir inanç vardı içimde. Ama bu sene benim için hüsran oldu diyebilirim. Çünkü ilk 40’a giren projelerin tamamı yazılımcılara ait projelerdi. Hepsi kendi projelerini kendi tasarlayacak bilgiye sahip kişilerdi. Acaba bundan sonraki yarışmalarda da kodlama bilgisi olmayan kişilerin projeleri ne olursa olsun hiç değerlendirmeye alınmayacaklar mı?

Eğer öyle ise projenin adını ve formatını düzgün belirleselerde bizlerde 1 yıl boyunca boşuna kendimizi yormasak.

4 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. abdullah

  hayırlısı hocam inşallah başarılı olursun

  1. isa koç

   İnşallah. Artık bir sonrakine denicez.

 2. abdullah

  hocam merak ettim sizin projeniz neydi?

  1. isa koç

   118.tc adresi ile Türkiye’nin bilinmeyen numaralar servisi oluşturacaktım. Tabi bunun birçok işlevsel değişik noktası olacak. Onlarıda proje gizliliği açısından söyleyemiyorum 😉