Facebook geri adım atmaya alıştı

facebook-logo

Facebook’ta kullanıcı kendi yüklediği içeriği silse bile Facebook bu içeriği kendi bünyesinden silmeyip depolama kararı almıştı. Ama gelen yoğun tepkiler sebebiyle bu uygulamasını geri çekerek kullanıcının sildiği paylaşımlarını tamamen silme hakkını geri verdi.

Şimdiki geri adım ise 13 haziran tarihinde başlattığı kullanıcılara özel profil adreslerinde oldu. Bu hizmeti vermeye başladığında her kullanıcı adını bir kere alabilir ve daha değiştiremez şeklindeydi. Ama bu diktesinden de vazgeçmek zorunda kaldı. Artık kullanıcılar Ayarlar kısmına gelip kullanıcı adı kısmından istediği adı alabilecekler.

Buraya tıklayarakta ulaşabilirsiniz.

Daha önceki Facebook’ta profil adreslerini kendi isminizle alma dönemi başladı yazımıda buradan okuyabilirsiniz.

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. sezer

    Evet bencede Facebook yöneticeleri açıkcası ne yapıcaklarını şaşırmış durumdalar ve buda rakiplerinin işine geliyor.Yanlış bir hamlesini bulup şikayet etmek için farklı farklı yollardan facebook takip altına almış durumdalar ve Facebook yöneticiler bu olayın yavaş yavaş farkına varmaya başladıklarından dolayı yeni bir yapılanma şeması cizmeye çalışıyolar ama bir yandan eline yüzüne bulaştırıyolar açıkcası ne yapıcağını gerçekten şaşırmış durumda..

  2. Crown

    Doğru olanda bu zaten , çoğunluğun fikrini göz önünde bulundurmak zorundalar.