Facebook Sayfa Doğrulaması

Facebook adil kullanım çerçevesinde yeni düzenlemelere gitme kararı aldı. Bu düzenlemenin en önemlisi Facebook’ta açılan hayran sayfaları olucak gibi. Şimdiye kadar 100 hayranı geçen sayfa için alınmaya müsait olan herhangi bir isimle sayfa oluşturabiliyorduk. Ama ünlü kişilerin (sanatçılar, sporcular, devlet adamları vs.) veya firmaların adına açılan sayfalarda o şahsiyetlerin azından haberler yapılmakta, bilgiler paylaşılmakta. Bu durumdan mağdur olanlardan çok fazla şikayet alan Facebook, bu yeni uygulaması ile bu sorunların önüne geçmeyi planlıyor.

Düzenlemenin içeriğine gelicek olursak, eğer facebookta bir hayran sayfası açtıysanız 23 Ağustos 2010’a kadar Facebook bu sayfanın sizle bir bağlantısı olup olmadığını belirtmenizi istiyor. Örneğin firmanız yada markanız adına açılmış bir sayfa ise sayfada geçen isimle açılmış bir web sitesine bir sayfa hayran kutusu eklemeniz gerekmekte veya bu web sitesinden herhangi bir mail adresini hesabınızdaki mail adresleri kısmına ekleyip doğrulamanız gerekmekte.

Eğer sayfanızı doğrulayamazsanız artık sayfanızda ne fotoğraf, ne video nede yazı paylaşabileceksiniz. O yüzden en kısa sürede sayfanızı doğrulatmalısınız. Eğer sayfanızla aynı ismi taşıyan bir web siteniz var ise web sitenize facebook hayran kutusu eklemek için buraya tıklayınız.

Facebook Page ID yazan kısma facebook sayfanızın sayfa ID numarasını ekleyin ve alttaki Get Code butonuna basın. Çıkan kodu web sitenize ekleyin ve sayfanız doğrulanana kadar bekleyin. Bu bir, iki gün sürebilir sabırlı olun.

Eğer Facebook sayfanızın ID numarasını nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buradaki sayfa bulunan videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Eğer sayfanızı 23 Ağustos 2010 tarihine kadar doğrulatamazsanız sayfanızın duvar alanı aşağıdaki gibi kullanıma kapatılmakta. Buradaki en önemli özellik olan sayfanızda fotoğraf, video, bağlantı ve duyuru yayınlamakta kullandığınız alan gittiğinden bu tür içerikleride paylaşamayacaksınız. Sadece notlar kısmından yazı ekleyebilir ve buradaki yazımıza fotoğraf ilave edebiliriz.

4 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Günlük Ev

  Çok teşekkürler bilgileri alınca facebook yeniden zahmet olc-maktan çıktı benim için.. elinize sağlık..

  Face e web sitemin tanıtımını bile yapamıyordum.. şimdi oldu..

 2. herbalife

  tşkler güzel bilgi. güzel paylaşım

 3. facebook

  tşkler güzel bilgi.

 4. Pingback: Facebook ve Diktatörlüğü - Blog İsa Koç