Facebook sayfasına nasıl alt kategori eklenir?

Facebook sayfaların da sayfa türünü ana ve alt kategorilerle belirliyoruz. Facebook dünya da çok çeşitli sektörler olmasına rağmen kısıtlı bir ana ve alt kategori belirlemiş durumda. Bu kategoriler arasında çoğu zaman kendimize ait alt kategori bulunmamakta.  Örneğin bizim bir motosiklet sayfamız var ve bu sayfamızın sayfa adının altında motosiklet ile alakalı bir kategori adı geçsin istiyoruz. Tüm kategorileri incelediğimiz de motosiklet adına bir tane bile kategorinin olmadığını ve sadece buna yakın olarak araba yada otomobil adında kategori olduğunu görüyoruz. Motosikletlere özel var olan facebook sayfanızda sayfa türünde araba yazması oldukça abes bir görüntü teşkil edicektir. Orada araba yerine motosiklet yazmalı.

Facebook sayfasına nasıl alt kategori eklenir?

Facebook sayfanız da özel alt kategori ekleme seçeneğide mevcut ama bu biraz gizli biçimde. Önce bu bölümün açılmasını sağlamak için facebook sayfanızda bazı özel ayarlar yapmanız gerekmekte. Bu özel ayarları nasıl yapacağınızı aşağıdaki videoyu izleyerek öğreneceksiniz.

Daha fazla video izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

4 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Onur Bahçecioğlu

  Merhaba İsa Bey

  Oluşturduğum facebook sayfamda yer bildirimi yapamıyorum adresi olmasına rağmen yakınlardaki yerlerde çıkmıyor

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim

  1. isa koç

   Sizin cep telefonunuzun konum izinleri facebook’a kapalı olabilir. Android’e göre anlatıyorum Ayarlar, uygulamalar’a girin, facebook’u bulup üzerine tıklayın, çıkan detayların biraz aşağısında izinler olmalı oradan konum bilgime erişme iznini açık hale getirin, sonra telefonunuzun bildirim çubuğunu aşağıya çekip oradaki ikonlardan konum ikonunun açık olup olmadığına bakıp tekrar bildirim yapmayı deneyin.

   Eğer bunlarda olmazsa sizin facebook sayfanız eğer bir profil değilde sayfa ise linkini atın bir de ben inceleyeyim.

 2. atakan kurt

  Merhabalar İsa Bey,
  Eğer alt kategorilerde aradığımız yok ise o zaman ne yapmamız gerekiyor? Mesela Ayakkabı Tamir Yapan bir şirket için nasıl alt kategori ekleyebiliriz?

  1. isa koç

   Eğer Facebook’un seçtiği etiketler arasında yoksa maalesef seçim yapılamıyor.