Facebook sorular ve aktifleştirme videosu

Facebook sorular bugün itibariyle tüm Facebook üyelerinin hizmetine açılmış oldu. Formspring.me benzeri sistem ile Facebook sosyal dünyada olası rakiplerini birer birer devre dışı bırakıp tekel olma iddasında. Gücünü 700 milyona yaklaşan üyesinden ve ziyaretçi başına en çok vakit geçirilen site olmasından alıyor.

Facebook sorular, duvarınızda durum güncellemesi gibi anket paylaşıma imkan vermekte. Yayınlayacağınız ankete dilediğiniz kadar şık ekleyebiliyorsunuz.

Anketinizi yayınladıktan sonra profilinizde yayınlanıyor ve tüm arkadaşlarınız anketinizi oylayabiliyor. Arkadaşlarınız anketinize oy verince o anket onların profilinde de paylaşılıyor, onun arkadaşlarıda ankete oy verebilme imkanına sahip, böylelikle tüm facebook kullanıcılarını dolaşana kadar ankete herkez oy verebiliyor.

Facebook sorular’ı profilinizde şuanda göremiyorsanız bunu profilinizde görünmesi için aktif ettirmeniz gerekmektedir. fb.com/questions adresine gidip Facebook sorular uygulamasını profilinizde görünmesi için aktif ettirebilirsin.

Facebook soruları nasıl aktifleştireceğiniz aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz:

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Çetin Gül

    videolu anlatım için sağol isa. ilk gün herkez anket yapmaya başlamış facebookta. 🙂

    1. isa koç

      rica ederim. Evet herkes ilkgün seçim ne olur üzerine yoğunlaşmış.