Facebook Zaman Tünelinizin Filmini Çekin

Facebook’un yaklaşık 2 ay önce çıkarttığı Zaman Tüneli gördüğüm kadarıyla geçen kullanıcıların büyük kısmını deli etmiş durumda. Geçenler ilk çare olarak kaçıp tekrar eski profil sayfalarına dönmek istiyorlar. Yalnız kendilerine ufak bir tavsiye, değişim her zaman iyidir, zihni taze tutar, yeni düşünce ve fikirlere açar. Ben sevdim açıkçası, aslında her yeni şeye alışmak için görünüşten önce onun imkanlarını inceleyip sana neler verebileceğini incelemek en iyisi olur.

İşte Facebook’un Zaman Tüneli’de aslında birçok uygulama ile eskiden sol tarafımızdaki alana ekleyebildiğimiz müzik playerler olsun, ufak oyunlar veya anketler olsun işte bunun yeni versiyonunu getirmiş durumda. Hemde çok daha kullanışlı ve şık bir biçimde. Aynı zamanda paylaştıklarınız eski profilimizde bir zaman sonra çöp olup gidiyordu. Dakikalarca daha eski gönderiler, daha eski gönderiler diye tıklaya tıklaya bir sabır testi ile imtihan oluyorduk. Şimdi iste sağdaki bulunan tarih kısmından yıl yıl, ay ay çok hızlı bir biçimde geriye gidebiliyoruz ve paylaşımlarımızı çöp olmaktan kurtarıyoruz.

Neyse uzun lafın kısası, Facebook’ta artık kullanmaya aşina olduğumuz uygulamalar, şimdide bu zenginleştirilebilir Zaman Tüneli içinde uygulamalar geliştirme peşindeler. Bunlardan biriside Timeline Movie Maker isimli uygulama. Bu uygulama sizin zaman tünelinizi tarayarak Facebook’a üye olduğunuz ilk günden şu ana kadar yaptığınız tüm paylaşımları kendi karışım sistemi ile harmanyalarak ve birkaç formatta müzikten birini seçip eğlenceli hale getirerek bir video hazırlıyor.

http://www.timelinemoviemaker.com/  isimli sitemize giriyoruz, eğer profiliniz halen Zaman Tüneli değilse de Facebook Zaman Tüneli‘ne geçiş yapıyoruz. Sonra sitedeki yeşil renkli Make Your Movie düğmesine tıklayıp sonrada Facebook hesabımızla giriş yapıp uygulamaya izin veriyoruz. Uygulama yaklaşık 1 dklik taramadan sonra profilinizle ilgili bir video hazırlayıp size sunuyor. Ayrıca size Orjinal Soundtrack, Nostalji, Sinematik, Romantik ve Playful  tarzlarından birini seçebileceğimiz bir müzikte sunuyor. Seçimimizi yaptıktan sonra ve videomuzu hazırladıktan sonra Facebook profilimizde paylaşıma hazır oluyor.

1 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
  1. Pingback: Facebook Zaman Tüneli Temaları | Blog İsa Koç